Dodatno zdravstveno zavarovanje

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Mam problem z dodatnim zdravstvenim zavarovanjem, ki ga nemorem prekinit takoj. Situacija je sledeča. Zaposlen sem v tujini tam tudi zavarovan. Tam hodim k osebem zdravniku. Za vsak slučaj sem si uredil osnovno zdravstveno zavarovanje preko obrazca E106, kar je za naše zavarovalnice osnova 91 (sicer nevem kaj to pomeni pa me niti ne zanima). torej z 01.11.1010 so mi dali polico v mirovanje, v dobri veri, da sem jo prekino. Ta polica mi je potekla z 01.01.2011. Poslali so mi novo, ki je nisem podpisal, nakar sem začel dobivat položnice. Grem na zavarovalnico in malo povprašam zakaj mi pošiljajo položnice če nimam zavarovanja, oni pa mi odgovorijo, morem met pri njih zavarovanje najmanj 1 leto od podpisa +3 mesece odpovednega roka.

Zdaj imam doma že za 100€ neplačanih položnic in čakam kdaj mi bojo blokirali račun. Kje je tu logika in kako pravno podlago imajo dami položnice sploh pošiljajo?

Hvala za nasvete in odgovore
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Ugibam - napaka je na tvoji strani, moral bi podaljšati mirovanje oz. odpovedati polico. Ti pa si jo samo zamrznil, hote ali nehote. Verjetno je to kar običajna praksa, če kot razlog navedeš odhod v tujino (tudi meni so jo zgolj zamrznili, ne prekinili).
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
že samo polica je v tem času potekla. Oni pa so mi poslali domov papirje za podaljšane police, ki jih nisem podpisal. Torej se polica prekine po moji logiki. Tudi polica za avto ko ti izteče moreš novo podpisat, ti je ne podaljšajo avtomatsko?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Kaj, nihče neve kako je možno, da ti podaljšajo zavarovanje brez tvoje privolitve?
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Si preveril, če ti piše v osnovni pogodbi ali splošnih pogojih, da se ti podaljša samodejno, če je ne prekineš?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pogodba se ob izteku dogovorjene dobe vsakokrat podaljša za enako časovno
obdobje, za katerega je bila sklenjena, razen če zavarovalec takšnega dogovora
ne prekliče s pisnim obvestilom, ki mora biti dano zavarovalnici najmanj 60 dni
pred potekom tekočega obdobja. Navedeno ne velja za primere, ko je tovrstno
podaljševanje pogodbe na polici izrecno izključeno. V primeru preklica pogodba
preneha z iztekom tekočega obdobja.

To sem našel pod splošnimi pogoji in nikjer ne piše da se pogodba avtomatsko podaljša, zraven tega pa so mi jo zaj podaljšali za 1 leto prej sem imel 4 leta.

Pa še tole

Pogodba je sklenjena, ko pogodbeniki podpišejo polico. Pogodba se šteje za
sklenjeno tudi na podlagi podpisane ponudbe zavarovalca, če se ne odmika
od pogojev, po katerih zavarovalnica sklepa predlagano zavarovanje in jih
zavarovalec sprejema, ponudbe pa zavarovalnica v roku 8 dni od prejema
ne odkloni. V tem primeru se šteje pogodba za sklenjeno od trenutka, ko je
ponudba prispela k zavarovalnici. Ponudba je za zavarovalca zavezujoča.

Matej
ne večino časa živim v tujini. V slovenijo pridem le za vikend.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Zakaj pa so potem kršili to. Prva pogodba je bila sklenjena za 4 leta ta duga pa samo za 1 leto.
Jaz ta prvi odstavek razumem tako da jim moram pisno sporočiti 60 dni prej če želim imeti pogodbo za drugačno časovno obdobje.
Tukaj nikjer ne piše da me pogodba avtomatsko podaljša za enako obdobje ampak da jim morem javit 60 dni prej če želim pogodbo za drugačneno časovno obdobje kot je bila prejšnja.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Kolikor sem razumel, te ne moti, da so ti jo podaljšali za 1 leto namesto 4, ampak da so ti jo sploh podaljšali in moj odgovor se je nanašal na to.
Zakaj so ti jo podaljšali za krajše obdobje in zakaj so ti jo odmrznili, pa ne vem in boš moral prebrati dogovore, ki ste jih sklenili ob zamrznitvi.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Zato sem reku ,ker ce skenslas DZZ in bos cez vikend v slo imel karkoli bos moral placevat vse iz svojega zepa.

Plus tega vsako neplacano leto je +3% na premijo dzz ce si ga bos kadarkoli v prihodnosti zopet urejal.

Ce mas namen na dolgi rok bit v slo bos mogu to vzet v zakup. Prostovolen mus.
lp
M
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Se ne strinjam ker v sloveniji uveljavlam zavarovanje enako kot ti ko greš v tujino. Torej pri nas uveljavljam zavarovanje za tujino (no ga ne uveljavljam ker hodim k zdravniku v avstriji, kjer imam urejeno zavarovanje) samo v nujnem primeru.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Rešeno. Poslali so mi pogodbo pred letom dni, ki je nisem podpisal. Na to sem se pritožo in so mi zavarovanje prekinili s tem dnem.