Dizel, kater majhen MPV: Meriva, Modus, C max....

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Kaj in predvsem zakaj bi kupili oziroma ne bi kupili v zgornjem razredu. Zaenkrat sem dejansko gledal samo Merive.
Najraje bi kupil rabljenega, samo imajo nekateri kar dobro ceno in tista "tabela" kako v prvih treh letih avtoizgubi pol vrednosti ne drži
confused-1.gif
grem raje po noevga pa vem kaj imam

Pri Merivi mi je všeč tisto zlaganje in pomikanje zadnjih sedežev. Najbrž da imajo tudi drugi kaj podobenga, samo se zaenkrat še nisem posvetil. Prav tako moram sprobat kakšna je razlika med 1.3 in 1.7 - 75 in 100 konjskim dizlom.
Grem mal "težit" v salone pa na kakšno testno
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nisi napisal kater cenovni rang iščeš...

Drugače mislim, da bi C-MAX-a moral dobit ugodno rabljenega, ker je novi model zunaj (meni zgleda super) pa Ford je.......cena pade.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
c-max je razred višje od merive in modusa ki sta zasnovana na corsi in cliotu, c-max je pa na focusovem podvozju...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
V picasu mi ne ustreza položaj stopalk-vsaj tak občutek sem dobil pred 2 leti ob nekem ogledu. Imam pač določene omejitve ne levi nogi. Pa picaso je že rang scenica, čeprav me to ne moti, ampak cena...
Ford c max: ogromno je očitno uvoženih, ceno pa nimajo nič kaj preveč fordovsko (v primerjavi z mondeom recimo). v tem rangu je bolj Fusion
wink-1.gif

del alte:Ti vem da navijaš za lancio. Grem malo pofirbcat kaj je to za ena zverina
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma jeb*** se stemi razredi...

Če dobim avto iz višjega razreda za isti denar, zakaj ga ne bi gledal? Ker ga je nek novinar uvstil v drug razred?
bonk.gif


Če ma tip navoljo 15k€ gleda lohk VSE, kar dobi za ta keš, izloči pa avtomobile, kateri ne ustrezajo njegovim globjim kriterijam, kot samo razred.

Če bi lahko dobil naprimer S-MAX-a 2.0 TDCi za 15k€, ga naj ne bi gledal, ker je višji razred kot meriva za 15k€?
bonk.gif


Sicer pa...je sam omenil C-MAX-a.
smirk-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Ja za novega bi dal okrog 15kE, za rabljenega pa okoli 10. Ampak to ne pomeni da je iz uvoza, da je star 4 leta, da ima 200kkm itd . Ker take se v tujini prodajajo za 6-8 kE Meriva. mobile.de
saj če tako pogledaš za 10 jurjev res dobiš številko večji avto pa mogoče leto starejši.
Scenic 2003
Zafira 04
Bo treba mal na sejem iti, da dobim občutek kaj rabim, kaj najbolj ustreza nogi itd.
Sem včeraj gledal Merivo s 70kkm. Prodajalec je bil pošten , takoj povedal da je uvožena itd. Samo 70kkm pa ni imela, ker ije bila precej podobna moji 16let stari krači,ki je bila ravno tako uvožena. Povrh vsega je imela leto stare gume,ki so bile precej na koncu (v eni sezoni je naredil 70kkm ne pa v treh)
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jah za ta keš se tudi nov C-MAX dobi, rabljenih konkurenčni merivi pa tudi.

Ali uvoz pride vpoštev ali ne?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Jah uvoza striktno ne bom odpisal, ga pa bom bolj detajlno pregledal, ker dvomim, da bo kdo uvažal avto za dobro voljo. Večina jih uvaža za dober denar.
Ford je vsaj v preteklosti zgubljal ceno da je joj in iz tega razloga ne bi kupoval novega. Je pa res da jo tile njegovi enoprostorci ne izgubljajo toliko samo...nikol ne veš kako dolgo bo še tako
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uf..kaj bo če bo...To pa malce pretiravaš. Ceno držijo tudi mali avti oz. vse kar ni potratno.

Boljši modeli C-MAX-a so veliko zgubljali na ceni, ampak so bili tudi v štartu veliko dražji, če boš pa ti zdajle kupil 1.6 TDCi C-MAXa pa ne boš veliko zgubil oz. prav nič več kot pri drugih znamkah.

Mondeo je famozen za nizke cene rabljenih, a to je povsem drug razred in drugačna (močnejša) konkurenca. V angliji so zavrnili prodajo novega Mondea taksistom in firmam, katere masovno oddajajo vozila, prav zato, da bo Mondeo bolje držal ceno.

Sicer pa...ali kupuješ avto, katerega boš čez nekaj mesecev že prodajal?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Če avto ne bo problematičen bo vsaj nekaj let pri hiši, zato pač ne bi rad kupil 3 leta starega s 150kkm za 70-80% novega. Potem raje kupim novega, saj vem da v treh letih ne bom naredil 150kkm. Ko pa ima avto 300kkm pa verjemi da se stroški pojavijo, pa naj bo katerekoli znamke.
Že nekaj časa me mika tudi Jazz. Sicer ni dizel, je pa med bolj varčnimi, in tudi servisi bodo cenejši kot za dizla. Dejansko ne bi smel porabiti liter več kot primerljiv dizel, je pa res da nima "dizelskega navora"
Če ne bo kaj posebnega bo letna kiometrina okrog 30kkm, in pri taki km že razmišljaš če se pri majhnem avtu splača dizel. Pri kaki Zafiri pa ne bi prav veliko razmišljal
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.067
789
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Mondeo je famozen za nizke cene rabljenih, a to je povsem drug razred in drugačna (močnejša) konkurenca. V angliji so zavrnili prodajo novega Mondea taksistom in firmam, katere masovno oddajajo vozila, prav zato, da bo Mondeo bolje držal ceno.

Tole je pa zelo zanimiv podatek. Ali imaš kakšen vir? Me zanima bolj podrobno, saj ni ravno logičen podatek...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zakaj ni logičen? 9/10 ljudi tukaj bo vedelo da je logičen ukrep, če pa misliš, da si delajo - pri prodaji pa ne drži, ker ga itak ne zmorejo sproti delat....nobenga smisla potem dajat max rabate rental firmam za flote.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
zakaj pa jim ga nebi drago prodal..itak na koncu šteje prodana številka izdelanih avtomobilov in za kakšne denar..pa ce jih 1 mio sam na kosovu prodajo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
http://www.whatcar.co.uk/news-special-report.aspx?NA=225470&EL=3196216

Cars on the books of companies like Hertz or Avis have a hard life. In general, they're not cared for by the people who rent them, and they can rack up big mileages and lots of little knocks in a relatively short period of time.

Rental companies also buy them in big numbers, to get big discounts, and they don't keep them for particularly long.

So, while the sales figures might look good if a car manufacturer does a big deal with a rental company, it's bad for resale values when the tired, high-mileage cars spill on to the used-car market.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
ej, merivo imam sam zdele en mesec nadomestno. In kot lastni avto je nebi nikol kupu. Če ne drugega me moti totalna nepreglednost pri vožnji v ovinke.