DIY klopica nad subwooferjem

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Razmišljam, da bi nad woofer zmoniral simple klopico, ki bi z leve, desne, zgornje in ob robovih zadnje (zaradi stabilizacije) strani "oblekla" woofer. Woofer sedi v koti pri kuhinjskem otoku, ki je hkrati jedilna miza. Na ta način dobim ekstra sedišče, pa se fajn bi z gledalo.

Ima kdo kako idejo iz česa narest, kako zrisat zadevo, da ne bo vplivala na zvok? Nočem da ojača ali vibrira kaj. Sub je že tako 2x premočan za to dnevno.

Woofer je kar masiven in se spusti zelo nizko. Bo tole razmajalo klopco? :D


Dimensions:395 x 510 x 400 mm (W x H x D) / 15.7 x 20.7 x 15.9" (Height incl. spikes)
Weight:25,9 kg / 57 lbs

Zgornji del si predstavljam CCa 50x50cm, stranski pa cca 55x50cm

Za ideje hvaležen vnaprej.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

500 waten :p ? To je pa kar resna zadeva, imaš orožni list' :p ?

Konstrukcijsko bi škatla verjetno zdržala, vendar jaz ne bi po njem šraufal zunanjih plošč - ker mi ga je škoda. Pa da ne pride do vibracij, vmes bi moral položiti kakšno lepenko, včasih smo uporabili neke katranske obloge, da smo dampirali zvok, take kot so v avtih, ki so par mm debele.

Naslednja zadeva pa je, kako membrano zvočnika zaščitit, da ne bi človek ki gor sedi, z nogami tolkel po njej.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ja zadeva je res ornk do 19hz mislim, da gre. Top za poslušati in čutiti.

Sedeki bi tako, da je membrana in bass reflex na desni.

Alternativa bi bila na nosilno steno nad wooferjem zmontirati poličko, da bi imel vsaj za printer poličko. Če klopco me bo šlo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sam - to dela poštene vibracije. Ne vem če se bi printer tam gor dobro počutil.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mislim da bi moral poličko delati posebej, ločeno od zvočnika. Sam potem pa ne bo več tako imenitno ... :confused:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
mal bolj robustno naredi, da bo lahko gospa gor sedela, ti pa base nabiješ. Pa je.