Diski za krožno žago po naročilu

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
Dela kdo v Sloveniji po naročilu liste oz. diske za mizarske cirkularke? Rabim zelo majhno debelino reza (kalo) - 0,5mm. Navaden cirkular ima 3,5mm
wink-1.gif
Rabim pa prav za cirkular iz kromvanadija. Lahko kupim HSS odrezovalni diski za kovine, ampak mi to ne pride prav ker so samo do 3000 rpm, mizarski cirkularji pa so od 5000 rpm naprej. Tudi proizvajalec mi popolnoma odsvetuje HSS ravno zaradi obratov in če nočem met problemov z njimi, potem je varianta samo CM.

Rabim samo za zarezovanje in ne prerezovanje - torej bi delal utore in ne rezal na mero. Zato mi je dovolj kala samo na zunanjem robu, sredina je lahko debelejša in ojačana. A mogoče kaj podobnega uporabljajo polagalci laminatov? Ve kdo kaj imajo oni na cirkularjih?

Hvala!
 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
Hvala za tole. Tudi HAPRO na Koroškem jih dela, za dimenzije pa ne vem, ker so v petek imeli gužvo. Sem pa skoraj že rešil, en znanec ki popravlja inštrumente me bo skontaktiral z nekimi Nemci. Imajo baje liste od 0,4mm do 1,0mm kale in do 6000 rpm. Pa še sredinsko ojačane kot sem hotel tako da mi ni treba nabavljati še stabilizacijskih rinkov.