Dimnikar

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
kondenzacijska plinska peč.
servis kličem, ko mi peč javi.. nekje na 1,5 sezone.. spuca tiste kondezne, prekrtači "gorilnik", opravi meritev... pol ure dela - strošek nekje 60€

predvsem, ker mam z zavarovalnico in drobnimi tiski že slabe izkušnje - letos (po dolgem času) kličem še dimnikarja.. na računu imam:
- redni pregled kuilne in dimovodne naprave 6,76€
- prve, občasne, iztredne meritve emisij 13,07€ (-10%)
- obdelava evidence in opravljanje administrativnih postopkov 9,02€ (-45%)

skupaj 28,66 €. spet nekje 1/2h dela (naredil je meritev.. odprl je dimnik.. pokazal mi je slike kaj je problem kondenza)
dobil sem račun, zapisnik.. zapisnik je/bo vnesel v nek sistem

sosedje k na drva kurijo "vse živo" - me imajo za budalo...
Lani sem po montaži in zagonu nove kondenzacijske plinske peči dimnikarju povedal, da v času garancije ne bo nič čačkal okoli peči, saj ni pooblaščen serviser. Ni imel nič proti, rekel je le, da je njemu vseeno, saj je to moja obveznost.
Lambda sonda sama sporoči, v kolikor so kakršnakoli odstopanja v gorenju, če ob gorenju plina nastajajo v dimniku kakšne obloge, ki jih je potrebno čistiti, pa res dvomim.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Lani sem po montaži in zagonu nove kondenzacijske plinske peči dimnikarju povedal, da v času garancije ne bo nič čačkal okoli peči, saj ni pooblaščen serviser. Ni imel nič proti, rekel je le, da je njemu vseeno, saj je to moja obveznost.
Lambda sonda sama sporoči, v kolikor so kakršnakoli odstopanja v gorenju, če ob gorenju plina nastajajo v dimniku kakšne obloge, ki jih je potrebno čistiti, pa res dvomim.
oh saj jest tud dvomim, da kondenzacijska plinska uspe pustiti kakšne obloge v gladkem plasticnem dimniku... ampak nas pač lupijo.. če ne s kaznimi pa s kakšnimi dvomi o pokritju zavarovalnine v primeru požara.. sej je tud en drug zgori napisal, da je dimnikarja v hiso zarad zavarovalnice spustu..
tud po garanciji ne bi pustil dimnikarja "šraubat" peči.. kar sem v 15 letih odkar imam peč gledal serviserja - tud on samo spuca.. štelat ni bilo treba nič

grem na TČ.. čimprej :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
oh saj jest tud dvomim, da kondenzacijska plinska uspe pustiti kakšne obloge v gladkem plasticnem dimniku... ampak nas pač lupijo.. če ne s kaznimi pa s kakšnimi dvomi o pokritju zavarovalnine v primeru požara.. sej je tud en drug zgori napisal, da je dimnikarja v hiso zarad zavarovalnice spustu..
tud po garanciji ne bi pustil dimnikarja "šraubat" peči.. kar sem v 15 letih odkar imam peč gledal serviserja - tud on samo spuca.. štelat ni bilo treba nič

grem na TČ.. čimprej :)
saj ti noben dimnikar ne čačka po peči zmeri dimne pline in to je to
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
v nenaseljeni hiši vklopim oljni gorilnik ko je zunaj pod nulo da v hiši ne pade pod +5°C. Torej delovanje nekaj ur letno. Ali kje piše da bi se to lahko kontroliralo na 2 leti namesto vsako leto ?
Na drugi lokaciji imamo v hiši daljinsko ogrevanje. V peč na drva se ne kuri več, a dimnikar še vedno pride vsako leto. Se da tu kaj storiti ?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
v nenaseljeni hiši vklopim oljni gorilnik ko je zunaj pod nulo da v hiši ne pade pod +5°C. Torej delovanje nekaj ur letno. Ali kje piše da bi se to lahko kontroliralo na 2 leti namesto vsako leto ?
Na drugi lokaciji imamo v hiši daljinsko ogrevanje. V peč na drva se ne kuri več, a dimnikar še vedno pride vsako leto. Se da tu kaj storiti ?
letni pregled in to je to
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.543
1.737
113
toti Maribor
V zadnjem času je zelo veliko požarov. Upam, da ni to povezano z novim zakonom o dimnikarstvu.

 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
V zadnjem času je zelo veliko požarov. Upam, da nito povezano z novim zakonom o dimnikarstvu.


Glede na to, kako ponavadi "spucajo" dimnike... Važno, da se kasira.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Kolikokrat na leto ga date spucat?

Tisti, ki imate čistilna vratca v stanovanjskem delu, ali zaščitite kaj okoli, koliko umaže?
Predvidevam, da ko žoka se kar usuje nekaj saj in dima ven iz luknje? Pa tudi sam nima ravno čistih oblek (logično).
Da se malo pripravim na prvo čiščnje, pa ne bi rad pretiraval in da me potem za šankom obirajo:p