Dileme slovenske desnice

Gavran

direktor!
22. jul 2007
7.473
3.089
113
Nuku`Alofa
Saj sem že v prvem postu napisal, da me ne levi ne desni ne zanimajo. In ja postam že napisano, ker me zanima kaj desničarji menijo o omenjenem. In vse kaže, da se enoumje nadaljuje tudi po 1990. Žal.

Res je. Enoumneži so sicer trenutno v opoziciji, ampak lajajo pa (tudi preko svojih NVO) tako kot da so močnejši od Madure

bizi

Guru
21. nov 2007
21.949
3.848
113
Kočevska
Kaj je dokazal, no pa naj da številke. Baje, naj bi... niso številke. Dej Buzi ne seri....
+ dajal je notr stvari, ki se sanacij ne tičejo..

ps
Zadolževanje brez kritij ni mogoče navadnim podjetnikom! Pozabljaš tudi, da naši organi niso tudi nobenega zaradi teh manihinacij kaznovali...
Kar je kobila naredila, pa je neupravičeno razlastninila imetnike podrejenih obveznic...

Kar nas bo še koštalo...

Do teh slabih terjatev pa so taisti ljudje prišli nazaj, kateri so jih ustvarili.

Pr Opankarju so celo kot zavarovanje jemali zrak...
Banka Slovenije, z desnim guvernerjem, ki je za nagrado dobil lepo službico v Bruslju, pa pri tem ni imela nobene besede, ali ne? :evil:

Gavran

direktor!
22. jul 2007
7.473
3.089
113
Nuku`Alofa
Banka Slovenije, z desnim guvernerjem, ki je za nagrado dobil lepo službico v Bruslju, pa pri tem ni imela nobene besede, ali ne? :evil:

Ni levi, po definiciji leftardov je torej desni. Tipično zavajanje.

"Kranjcu, ki je velik del svoje kariere preživel v tujini, nihče ne oporeka strokovnosti, razgledanosti, poštenosti, doslednosti in neodvisnosti od političnih opcij."

• Všeč mi je
Reactions: optiplex

bizi

Guru
21. nov 2007
21.949
3.848
113
Kočevska
Ni levi, po definiciji leftardov je torej desni. Tipično zavajanje.

"Kranjcu, ki je velik del svoje kariere preživel v tujini, nihče ne oporeka strokovnosti, razgledanosti, poštenosti, doslednosti in neodvisnosti od političnih opcij."

Kolikor vem, je bil glavni pri sanaciji bank in izbrisu podrejenih obveznik kar janševec Jazbec. :evil:

ferdo

Guru
3. sep 2007
8.122
2.679
113
Ljubljana
hmpg.net
Kaj je dokazal, no pa naj da številke. Baje, naj bi... niso številke. Dej Buzi ne seri....
+ dajal je notr stvari, ki se sanacij ne tičejo..

ps
Zadolževanje brez kritij ni mogoče navadnim podjetnikom! Pozabljaš tudi, da naši organi niso tudi nobenega zaradi teh manihinacij kaznovali...
Kar je kobila naredila, pa je neupravičeno razlastninila imetnike podrejenih obveznic...

Kar nas bo še koštalo...

Do teh slabih terjatev pa so taisti ljudje prišli nazaj, kateri so jih ustvarili.

Pr Opankarju so celo kot zavarovanje jemali zrak...
Na kratko LAŽEŠ.

Dokaži s številkami. Moje sem pokazal (vir Finance).

TVOJE?

Gobec otresaš, številke imaš?

ferdo

Guru
3. sep 2007
8.122
2.679
113
Ljubljana
hmpg.net
Odličen in utemeljen odgovor.
Številke sem dal na trditev, da je bilo 2013 nepovratno v banke vrzenih 5 miljard €.

Dividende je dobil lastnik, del je država in ta del sem računal kot denar, ki je prišel nazaj v proracun.

Gleds na to, da si izkazal inteligenco nizjih primatov se ti ne bom vec trudil razlagati, ker je nesmiselno.

Denis

Guru
22. jul 2007
27.557
4.738
113
Bancna luknja je v resnici bila ali ne? Ker bolj berem, bolj se mi zdi, da si jo je nekdo izmislil.

optiplex

Guru
13. dec 2015
3.423
1.910
113
Odličen in utemeljen odgovor.
Številke sem dal na trditev, da je bilo 2013 nepovratno v banke vrzenih 5 miljard €.

Dividende je dobil lastnik, del je država in ta del sem računal kot denar, ki je prišel nazaj v proracun.

Gleds na to, da si izkazal inteligenco nizjih primatov se ti ne bom vec trudil razlagati, ker je nesmiselno.
Ti monstrum inteligence, čez delaš neko bilance čez prst koliko kaj košta po domače. Navedi dejstva ne dividende ampak vse izredne odhodke, ki jih je država kot večinska solastnica zmetala v banke, torej razne dokapitalizacije in podobno. Vemo da je imela samo NLB precej dokapitalizacij.

Še več upoštevaj tudi drago zadolževanje kobile za sanacijo bank, tega denarja država ni imela, ampak se je drago zadolžila..
Verjetno ti lajtnga ne potegne, da delne floskule dividend ne pijejo vode, ampak je to delček mozaika.

Si kot kumanjzerji v dražgoški bitki... sami so se poskrili pobili pa 41 civilistov in razglasili zmago.. Nekako tako ti to prodajaš. Ti z številkami ne znaš, ker ne razumeš kaj klamfaš....

Če hočeš bilanco oškodovanja proračuna "države" prikazat moraš upoštevati vse kar je država dala v banko in posledično dobila.... Najprej objavi vrednost vseh dokapitalizacij. Mogoče ti prebije, v to komunajzersko betico "srebrno".

Da ne govorim o drugih bankah?

Mam občutek, da ti sploh ne razumeš kaj govoriš. Zato ti tvoji nesmisli omenjanja dividend. Ps pa tudi dobiček so vsa leta prirejali z PČR pasivne časovne razmejitve.... med katerimi so bile tudi že slabe terjatve pred krizo....

in stem direktno oškodovali proračun..
Več raje nebi, ker ti osnov ne razumeš...

Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
8.122
2.679
113
Ljubljana
hmpg.net
Je rekel in nasral kup stavkov brez ene cifre. Zakaj torej ne:
- "objaviš vrednost vseh dokapitalizacij"
- "Navedi dejstva" ne "delne floskule"
"Več raje nebi, ker ti osnov ne razumeš..."

optiplex

Guru
13. dec 2015
3.423
1.910
113
Je rekel in nasral kup stavkov brez ene cifre. Zakaj torej ne:
- "objaviš vrednost vseh dokapitalizacij"
- "Navedi dejstva" ne "delne floskule"
"Več raje nebi, ker ti osnov ne razumeš..."
Haha torej si dojel da tvoje številke so nonsense, kr neko nabijanje.
Prikazati pa si hotu, da zguba ni bila enormna, kar je seveda utopija.

Ti si pa omenjal dividende ne jaz, če greš gledat bilančno stanje koliko državo košta moraš razpolagati z vsemi temi podatki...
ja sej so dobil dividende
če bi DUTB bi bila verjetno 0

ednina 0 tuki si ti ... to pa je res, brez številk.

Zato ni vredno takemu skrpucalu pa še to copy paste kot praviš sploh analizirat in odgovarjat.