Dijaško dela vpliva na otroški dodatek ali ne?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Eno hitro vprašanje - ali se mi kjerkoli (pri dohodnini, otroškem dodatku, ipd.) pozna, če naš srednješolec karkoli zasluži preko študentskega servisa? Ima možnost nekega priložnostnega dela za cc. 100€ in raje prej preverim, da ne bo na družinskem proračunu zaradi tega na koncu minus :)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ne bo na roke, napotnica.
Pa res se mi ne da potem tega nekam prijavljat, mu raje jaz dam :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ce si tik pod mejo razreda potem pades v en razred visje.
Pojlej odlocbo o stipendiji/,otroskem pa razrede v zakonu pa bos videl... 100 evrov malokdaj igra vlogo. Nekaj jurjev pa ze precej verjetno.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Zaradi pozitivne vzgoje in razvoja osebnosti bi morala biti taka "zaposlitev" zlata vredna in eventuelne negativne posledice ne bi smele preprečevat tega.
Na drugi strani pa, "Pa res se mi ne da potem tega nekam prijavljat, mu raje jaz dam", pušča napačno sporočilo.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Se ne strinjam.
Pozitivna vzgoja je, da tamalemu pokažem "Poglej sine, če boš ti zaslužil 100€, bo ata plačal (na pamet) 500€ več dohodnine in družina bo zato državi podarila 400€" Otroke je treba naučit gledat širšo sliko, ne pa samo na svojo rit.. Seveda ga spodbujamo k delu in med počitnicami bo delal na polno, zaradi trenutne ponudbe za 100€ pa se mi ne zdi smotrno komplicirat.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Če še koga zanima.. našel sem odgovor na moje prvotno vprašanje:

S 1. 6. 2022 se zaslužki prek študentskega servisa do višine minimalne plače (določene v skladu z zakonom, ki ureja minimalno plačo) ne štejejo več v izračun za dodelitev otroškega dodatka, državne štipendije in znižanega plačila vrtca.
Zakonska podlaga: tretji odstavek 12. člena Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev.

Torej gre tamal delat in vsi srečni :)