Deutsche Alpen Strasse 2011

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ekola "prvomajske" pocitnice so mimo in s tem tudi krajsi dopust. Glede na neobetavno vrmensko napoved, sva se s punco odlocila da prevoziva Nemsko alpsko cesto. Ce ze sedim v avtu je itak vseeno ali je dez ali sonce
smile-1.gif


Cez Predil naju je pot vodila preko Avstrije najprej do najvecjega Evropskega slapu....vsaj po brosuri in spletni strani sodec. Za moje pojme je to nateg, ker polovica videnih slapov na Norveskem je bila visjih. In videnemu, bi sam tezko rekel slap, ampak kvecjemu 2 slapova.
http://www.wasserfaelle-krimml.at/html_engl/wasserfall_engl.html

Na poti preko Avstrije





Slap v Krimmlu (380m)






Spala sva po podobnih Gasthofih oz. v privat sobah. Na zalost sva imela to smolo, da sva bila na potovanju med Velikonocnimi prazniki, kar je pomenilo, da je bilo ogromno sob rezerviranih, kar pa je bilo prostih kapacitet, pa so nabili cene. Tako so se cene sobe z zajtrkom gibale od 60 pa do 130€. Teh za 130€/noc sva se izogibala!
smile-1.gif



Seveda nisva imela namena cele poti samo prevozit. Najprej sva imela v planu ogled ledenih jam v Werfnu, ki pa so do 1.maja zaprte, tako kot vecina prelazov, katere sva hotela prevoziti. Naposled sva morala spustiti tudi ogled rudnika soli v Berchtesgadnu,Nemcija (nisva nasla ugodnega prenocisca) in pa Orlovega gnezda, ki je pravtako zaprt do 1. maja. Zato pa sva si ogledal 2 (od 3 gradov ki so ob poti) gradova kralja Ludvika II. Najprej grad Linderhof in za tem se grad Neuschwanstein. Grad na otoku Herrenchiemsee sva izpustila.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_II_of_Bavaria

Linderhof



Jama Venus v gradu Linderhof





Hohenschwangau




Neuschwanstein







Sama Alpska cesta ni nic posebnega. Sam sem bil razocaran nad njo, saj ti vsak izlet na enega od prelazov nudi lepso cesto z lepsimi razgledi.





Alpska cesta se konca v mestu Lindau, od kjer sva se midva preko Avstrije in Liechtensteina dvignila v Svico. Voznje preko obeh drzav je bila monotona in dolgocasna.



Prehod meje iz Liechtensteina v Svico




Trte v Svici


Na zadnji dan dopusta sve se prebudila v lepo soncno jutro, pred nama pa dva prelaza in voznja preko 2200m. Presenetljivo malo snega.


















Da sva zapustila Svico sva zacutila tudi pod ritjo. Lepe in gladke svicarske ceste so zamenjali italijanski kolovozi. Cesta ob Z obali jezera Como je bila katastrofalna. Guzva v mestu Como pa nepopisna.



Tako sva zakljucila dopust in se po AC mimo Milana, Verone in Venezie vrnila domov. Pri tem sva prevozila cca 1600km. Porabo goriva ne vem, lahko pa omenim, da sem v Italiji natocil celih 32L za 50€! Cena litra dizla je bila 1.52€, v Nemciji in Svici okoli 1.4-1.45€, v Avstriji 1.35€.

LP
 
Nazadnje urejeno:

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Zelo lepa tura in opis. Smo imeli prvi del poti do slapov Krimml isti, potem pa sva mi2 nadaljevala čez prelaz Gerlos vi2 pa verjetno čez Kitzbuhel?

Koliko dni sta se potepala?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Kje dobite ideje za vse te lepe destinacije? Za večino njih še slišal nisem.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@the bizz
Ja cez Kitzbuhel sva sla, ker sva hotela na ogled rudnikov soli v Berchstadgaden v Nemciji. V drugo jo tud jaz picim cez Gerlos pa se kako placljivo alpsko cesto, ker ta Nemska cesta ni nic posebnega.

@daniel
Ponavadi tukaj na forumih, mal po spletu, GE,...

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ne nisva bila, pa sem s tvoje bloga pobral POI tocke in gpx datoteke o nemski alpski cesti in o rossfeld strasse
smile-1.gif
Sva imela tudi slabo vreme v okolici Berchesgaden in za piko na i se prenocisca nisva nsla in sva se zato se isti vecer preselila v okolico Chimsee-ja.

Je pa v planu ja...sploh te placljive panoramske ceste so super. No ni super da so placljive, imajo pa drugace lepe razglede in ceste so odlicne. Zaenkrat sem le Grossglokner in pa Villacher alpen strasse dal skoz. SO pa v planu Se gerlos, Malta, pa cel kup prelazov v Svici in Italiji....enkrat
smile-1.gif


LP