Demografski trendi in naš pokojninski sistem

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Imajo tak sistem pokojnin kot mi ali so vsak zase kot bi radi nekateri pri nas. Če to spremenimo bo velika večina na slabšem, alter se lepo poklopi v ta vzorec.. Pa naj gre za penzije, zdravstvo ali pa šolstvo. Žal, le redki pri nas bi dejansko zadeve tekom življenja izpeljali bolje, kot to naredi zanje država (ki pa tudi ne optimalno, nič ne rečem).
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
:sprasujemse::bonk:
Ne razumem nič več.
Pravijo nam, da je problem zaradi premalo naraščaja, če pa res pogledamo druge, z ogromno naraščaja, so pa še na slabšem.
Miljone migrantov so uvozili, ampak pri upokojitvenih pogojih se nič ne pozna.
A nam mogoče lažejo?
in v današnjem času, razvoj tehnologije in to, toliko naraščaja sploh ne potrebujemo in je trenutni natalitete razvitega sveta v skladu z očuvanjem planeta, da bo ta sploh preživel in z njim človeštvo.
Še enkrat povem, pokojninske reforme in uvoz migrantov hkrati -NE KUPIM :mad:
Itak da nam lažejo.
Tisti, ki ne verjamejo, da ljudje bežijo pred vojno, ker iz držav od kjer "bežijo" ni vojne, bodo mogoče ob pogledu na kolono mladih moških verjeli v zgodbico, da bežijo ženske z otroci, ali kvečjemu družine. Kdor pa tudi v to ne verjame, bo pa mogoče verjel, da prihajajo samo doktorji inženirji in astronavti, kij ih rabimo. kliub temu da vsi pristanejo na sociali. Kdor pa še v to ne verjame, bo pa zagotovo verjel, da morajo priti, da rešijo naš pokojninski sistem, in naše penzije.

Ampak še vedno mi ni jasno, zakaj na Kosovem, (in drugod), kjer je pretežno mlado prebivalstvo, nimajo super penzij ob enakem pokojninskem sistemu (podedovanega iz juge), kjer kot pravijo mladi delajo za penzioniste.

Uvoz migrantov je miljardni biznis. Se mi zdi da tako, kot je nekaj Escobarju kapnilo v žep ob vsaki ulični prodaji kokaina, da je tudi tu nekdo, ki mu kapne v žep od vsakega migranta. Koneckoncev najprej migrant potroši €€€€€, da pride v EU, nato pa še države EU trošijo €€€€ za njih, kar vse pristane v nekem žepu.
Da uvoz migrantov laufa sta pa najboilj zaslužna Merklova in pa Juncker in pa visoka politika v EU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho in Kamele0N

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.738
113
Ljubljana
hmpg.net
"Ampak še vedno mi ni jasno, zakaj na Kosovem, (in drugod), kjer je pretežno mlado prebivalstvo, nimajo super penzij ob enakem pokojninskem sistemu (podedovanega iz juge), kjer kot pravijo mladi delajo za penzioniste "

Za danes ne vem, vendar še nedolgo nazaj so imeli neto skoraj enak brutu, ker niso plačevali nobenih prispevkov. Posledično se blagajna ne polni, ne glede na število mladih.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
"Ampak še vedno mi ni jasno, zakaj na Kosovem, (in drugod), kjer je pretežno mlado prebivalstvo, nimajo super penzij ob enakem pokojninskem sistemu (podedovanega iz juge), kjer kot pravijo mladi delajo za penzioniste "

Za danes ne vem, vendar še nedolgo nazaj so imeli neto skoraj enak brutu, ker niso plačevali nobenih prispevkov. Posledično se blagajna ne polni, ne glede na število mladih.
Torej imajo zaradi minimalnih davkov visoke plače ?????
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
membrain
če se ti zdi, da si v življenju neslišan in neupoštevan, vedi, da za to obstaja dober razlog.
Aneda, zajebana ta matematika.
In ko bo naslednji napisal, da nimajo visokih plač ampak nizke (kljub minimalnim davkom) , bom vprašal kako to, odgovor bo zaradi majhne produktivnosti, oz. lenobe, bom potem vprašal, če ti čudežno postanejo pridni in delavni s prehodom meje al kako, da bodo dobro delali za naše penzije. (za tiste penzioniste v njihovi domovini očitno ne morejo). Pa toliko mlade delovne sile imajo - penzije pa nizke.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: muho in Kamele0N

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Imajo tak sistem pokojnin kot mi ali so vsak zase kot bi radi nekateri pri nas. Če to spremenimo bo velika večina na slabšem, alter se lepo poklopi v ta vzorec.. Pa naj gre za penzije, zdravstvo ali pa šolstvo. Žal, le redki pri nas bi dejansko zadeve tekom življenja izpeljali bolje, kot to naredi zanje država (ki pa tudi ne optimalno, nič ne rečem).
še čudno da imamo drug dan po plači še kej za jest, ker smo tolk zabiti, kenede :nigladek:
(ne sodi cele nacije po sebi :mad:)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Aneda, zajebana ta matematika.
In ko bo naslednji napisal, da nimajo visokih plač ampak nizke (kljub minimalnim davkom) , bom vprašal kako to, odgovor bo zaradi majhne produktivnosti, oz. lenobe, bom potem vprašal, če ti čudežno postanejo pridni in delavni s prehodom meje al kako, da bodo dobro delali za naše penzije. (za tiste penzioniste v njihovi domovini očitno ne morejo). Pa toliko mlade delovne sile imajo - penzije pa nizke.

tvoj miselni proces mi ni bil neznanka. kam ti hočeš tole peljati je bilo iz aviona vidno... cel scenarij si si v glavi napletel. lahko tudi še kako peto stvar notri potegneš, kao povezano. ko boš končal, pa še enkrat lahko napišem enako.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
tvoj miselni proces mi ni bil neznanka. kam ti hočeš tole peljati je bilo iz aviona vidno... cel scenarij si si v glavi napletel. lahko tudi še kako peto stvar notri potegneš, kao povezano. ko boš končal, pa še enkrat lahko napišem enako.
Itak da moj miselni proces ni neznanka. Neznanka ostaja, kako bodo migranti rešili naš pokojninski sistem, če ga doma ne morejo in v EU praviloma pristanejo v migrantskih centrih in azilnih domovih.

Tiste, ki nam lažejo, da več mladih pomeni za nas boljše penzije pa sprašujem, zakaj v državah s pretežno mladim prebivalstvom od koder k nam prihajajo migranti ni tako? (na Kosovem, Afganistanu, Afriki...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Stopnje brezposelnosti:
35.00 % Afganistan
45.30 % Kosoco
Vir: Cia World Factbook
Tudi pri nas je 80.000 brezposelnih.
In če npr pride v državo še 20.000 migrantov, se zato ne odpre nobeno novo delovno mesto z dodano vrednostjo, ampak se le stopnja brezposelnosti in ljudi na sociali poveča za toliko. Tudi če se kak migrant zaposli, je potem kak naš več brezposeln. Število delovnih mest je fiksna cifra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.177
113
.
 

Priponke

  • FB_IMG_1552415578124.jpg
    FB_IMG_1552415578124.jpg
    42 KB · Ogledi: 116

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.738
113
Ljubljana
hmpg.net
Stopnja registrirane brezposelnosti je bila novembra 2018 7,9 %, delodajalci so januarja 2019 Zavodu sporočili 14.328 prostih delovnih mest.

glede penzije - v Nemčiji več vplačujejo (morda zaradi migrantov? sarkazm)
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Stopnja registrirane brezposelnosti je bila novembra 2018 7,9 %, delodajalci so januarja 2019 Zavodu sporočili 14.328 prostih delovnih mest.

glede penzije - v Nemčiji več vplačujejo (morda zaradi migrantov? sarkazm)
Danes je registriranih iskalcev zaposlitve 80.755, (koliko pa neregistriranih?) prostih delovnih mest pa 3.035

glede penzije v Nemčiji pa... je imel zagotovo v Nemčiji precej večjo plačo kot njegov sošolec v Jugi in kasneje v Slo, posledično je plačal več davkov in več v pokojninsko blagajno. Pri nas se za odmero vzame osnova = povprečje 24 najboljših zaporednih let z odmernim odstotkom 57,25 od osnove.

V nemčiji je povprečna pokojnina 1230 €, (za 45 let dela) (pri nas 800+ za 40 let dela) in kar dvomim, da je imel en navaden zidar tam plačo 45% nad nemškim povprečjem, ja, pri nas je pa verjetno res imel pod jugo-slo povprečjem
https://www.einfach-rente.de/durchschnittsrente-deutschland

Povprečna pokojnina pa v Nemčiji zmaša 700 eur (niso vsi delali 45 let.) prinas pa 640 eur.
https://www.cecu.de/durchschnittsrente.html
https://www.delo.si/novice/slovenija/povprecna-pokojnina-decembra-presegla-640-evrov-143655.html
 
Nazadnje urejeno: