Delna kombinacija parkirisce

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Parkirišče kot delni kasko nikoli in pri nobeni zavarovalnici ne krije vandalizma oz. zlonamernega ali objestnega dejanja tretjih oseb.

To kritje nudi splošni kasko, pri nekaterih zavarovalnicah pa še celo izgubiš bonus (3 premijske razrede) - Triglav, Grawe, Generali, AS.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Si prepričan, da je pri AS (predvideva, da s tem misliš Adriatic Slovenica?) tako, kot si napisal?

Nimam sicer police pri sebi, imam pa splošne pogoje (ki sem jih sicer dobila novembra 2007), ampak najbrž v tem delu niso spreminjali.

Vandalizem je pri AS zajet v C- Požar, tatvina, posebni dogodki (C-3), pri čemer so kot posebni dogodki opredeljeni:
- družbenolopolitični dogodki,
- naravne nesreče (vihar, toča, poplave ...),
- zlonamernih ali objestnih dejanj tretjih oseb.

Za to kritje pa seveda ne izgubiš bonusa (seveda pri AS), če uveljavljaš škodo iz tega naslova.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
MojcaG, če imaš plačano delno kombinacijo: -zlonamerna ali objestna dejanja tretjih oseb, seveda v tem primeru ne izguniš bonusa.
smile-1.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
A mogoče veš, če pri ZM - delni kasko, H kombinacija krije tudi vandalizem? Thanks.

Na webu imajo napisano samo tole:
Kombinaciji H in H+ (poškodovanje parkiranega vozila):
Povračilo škode na parkirnanem osebnem, terenskem ali večnameskem vozilu, ki je nedvomno nastala zaradi neposrednega dotika oziroma trčenja neznanega motornega vozila. Pri kombinaciji H+ se pri obračunu škode upošteva dogovorjena odbitna franšiza.

Kam so skrili vandalizem?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Patsy,

2) Zlonamerna ali objestna dejanja tretjih oseb

so zajeta že v Osnovnih zavarovani nevarnostih avtomobilskega kaska.

Ne izgubiš bonusa niti ni odbitne franšize.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Odgovor pa čisto v stilu zavarovalnega agenta. LOL ;-) Torej odgovor na moje vprašanje je NE, ker sprašujem, če krije delni kasko vandalizem.

Se pravi je čisto vseeno, če grem nazaj k Gori. Naj zmaga cenejši. :)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Ni nujno.

Preberi moj odgvor mtl-ju. Apliciraš ga lahko tudi na tvoje vprašanje.

Oz. kot bi odgovorili Nemci: jein
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Patsy, pri Zavarovalnici Maribor je dobro skleniti Super kasko, kjer so vse delne kombinacije avtomatično vključene. Agenta je dobro opozoriti, da vključi tatvino brez odbitne franšize.

Vandalizem je v tem primeru zajet v Super kasku.

Če si sklenila le delno kombinacijo parkirišče (torej brez Super kaska ali Polni kasko), tu vandalizem ni zajet.

Vem, zakaj si šla stran od Triglava, zaradi mene lahko greš nazaj (velja prosta izbira zavarovalnice in zastopnika). Vendar pa, kamorkoli greš, je dobro imeti agenta, ki si bo vzel čas in ti razložil, v katerem delu kaska je vključen vandalizem ali kaj drugega, da ob škodi ne bi bilo nesporazumov.

Se ti opravičujem, ker sem bil v prejšnjem sporočilu "kratek", "čisto v stilu zavarovalnega agenta". Ni bilo namerno.

Ena izmed razlika med Triglavom in ZM je, da pri Triglavu pri zlonamernem dejanju tretjih oseb izgubiš bonus, pri ZM pa ne. Seveda je bonus mogoče izgubiti le pri splošnem kasku. Pri delnih kombinacijah se praviloma BONUS/MALUS ne upošteva.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Ti verjamem, da je super kasko res super. Ampak moj avto ni več super nov.
smirk-1.gif

Še vedno pa ga je škoda.
evil.gif