Dell p66f nadgradnja

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
V lasti imam omenjen prenosnik. Ker je zadeva ratala počasna me zanima ali je zadevo sploh smiselno nadgraditi.
Poskusil sem s čiščenjem pa ni neke efektive..



lp
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Hm. Sem gledal in po karakteristikah naj bi bil ze vgrajen :S
 

Priponke

  • IMG_20220801_161720.jpg
    IMG_20220801_161720.jpg
    112,9 KB · Ogledi: 79

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Cca 1 minuto rabi.
Je pa zadeva kljub temu, da sem pobrisal praktično vse(ponastavitve v Windowsih) izjemno počasna.

Off: Ce je med nami slucajno kdo ki se s tem ukvarja(popravila) pa na pm.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Najprej je potrebno najti "izvor" počasnosti. Načeloma imaš tri opcije: CPU, RAM, disk.

CPU lahko postane počasen če se preveč pregreva, torej ko hlajenje več ne deluje dobro (spucaj prah, menjaj pasto ipd.). Pri RAM-u je problem ko ga je premalo, načeloma imaš 8GB kar ni tako zelo malo, ampak veliko pa tudi ne (jaz imam na podobno starem workstation laptopu 32GB). Če je disk že SSD, potem tukaj načeloma nimaš kaj veliko za narediti - lahko kupiš hitrejšega, ampak si načeloma omejen s hitrostjo SATA vodila. Če je disk poln, bo tudi nekoliko počasneje deloval, tako da ga poskusi držati pod 80% kapacitete.

Načeloma ti priporočam tole: https://www.userbenchmark.com/
Izvedi test CPU in diska in videl boš kje si glede na tvoj CPU in disk. Če si s CPU performance močno pod tem kar imajo ostali z enakim procesorjem, potem moraš zadevo rešiti s čiščenjem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Daj za začetek (če še nisi) preprosto pihni v reže za hlajenje. Če se pokadi na nsprotni strani oblak dima ga najprej vredu spucaj. Zna rešit marsikaj.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Najprej je potrebno najti "izvor" počasnosti. Načeloma imaš tri opcije: CPU, RAM, disk.

CPU lahko postane počasen če se preveč pregreva, torej ko hlajenje več ne deluje dobro (spucaj prah, menjaj pasto ipd.). Pri RAM-u je problem ko ga je premalo, načeloma imaš 8GB kar ni tako zelo malo, ampak veliko pa tudi ne (jaz imam na podobno starem workstation laptopu 32GB). Če je disk že SSD, potem tukaj načeloma nimaš kaj veliko za narediti - lahko kupiš hitrejšega, ampak si načeloma omejen s hitrostjo SATA vodila. Če je disk poln, bo tudi nekoliko počasneje deloval, tako da ga poskusi držati pod 80% kapacitete.

Načeloma ti priporočam tole: https://www.userbenchmark.com/
Izvedi test CPU in diska in videl boš kje si glede na tvoj CPU in disk. Če si s CPU performance močno pod tem kar imajo ostali z enakim procesorjem, potem moraš zadevo rešiti s čiščenjem.
https://www.userbenchmark.com/UserRun/54325000 :rolleyes:

Sem pa nezno spucal pa se ni nekaj kadilo.
 
Nazadnje urejeno:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.814
200
63
Slovenija
imam eno generacij o slbši I7 procesor, pa zadeva še vedno leti konkretno hitreje. Ali ti že plata šteka, ali se ti kakšni vezni čipi segrevajo. Jaz bi odprl kišto in malo potipal, če se kaj že na startu pregreva...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Preveri temperaturo procesorja, pregrevanje je edina logična razlaga zakaj ne dosega performans (thermal throttling).
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Evo sem si malo tišine vzel... Ventilatorja ni slišati... Glede na vse mislim da je to vzrok.

Mi je pa škoda da ga ne poskušam rešit ker mi je do pred casom super deloval in cisto zadovolji potrebe uporabnika.