Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Ne me požret prosim, kje je fora tega google pay supporta in zakaj bi to človek rabil? Hvala
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Po svetu se sprehajas sano s telefonom, denarnico in kartice pa pustis doma.

Ko je treba kaj kupit oz. placat, enostavno pristavis telefon. Ce seveda prodajno mesto podpira placevanje s karticami in ce imas androidni telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
S Flikom lahko plačujete tudi na prodajnih mestih, ki omogočajo to storitev.

Kako? Uporabniki Flika na prodajnem mestu preprosto skenirate QR kodo iz POS terminala tako, da kliknete na Flik pay na vstopnem zaslonu vaše mobilne banke. Ko se prikažejo podatki za plačilo le-te potrdite in transakcijo avtorizirate.
Kje? Plačujete lahko na prodajnih mestih, označenih z znakom Flik.

Kje za vraga vidim to qr kodo?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Morala bi biti na prodajnem mestu ( pri blagajni? ) nekje če sprejemajo flik plačila. Jaz jo še nisem videl nikjer res pa je, da je nikoli nisem iskal. Flik mi je najbolj uporaben za nakazila med prijatelji, familijo... drugje ga še nisem uporabil, ker ne vidim potrebe po tem.
Glede gpay pa....dela veliko bolje in hitreje kot prej prek denarnika. Jaz sem pozitivno presenečen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.318
5.356
113
Nekatere spletne trgovine tudi omogocajo flik, ampak z izjemo sparkasseja. Ne vem, kje je fora. V appu najbrz...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Glede gpay pa....dela veliko bolje in hitreje kot prej prek denarnika. Jaz sem pozitivno presenečen.
Enake izkusnje. Ze nekaj let uporabljam paralelno google wallet in denarnik. Prvi deluje instantno, samo priblizas telefon in voila. Vcasih celo prehitro, priblizam telefon in hkrati iscem nfc del pos terminala, da bi telefon premaknil tja, pa zapiska: error, phone moved too fast. Prime takoj.

Denarnik je bil povsem kontra, veckrat sem polagal telefon in iskal pravo pozicijo, hkrati pa je placilo "prijelo" sele po nekaj sekundah: premaknes, drzis, cakas. Ce ne gre: ponovi vajo 5cm visje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Po svetu se sprehajas sano s telefonom, denarnico in kartice pa pustis doma.

Ko je treba kaj kupit oz. placat, enostavno pristavis telefon. Ce seveda prodajno mesto podpira placevanje s karticami in ce imas androidni telefon.

Pa ni šlo to vse kar govoriš z denarnikom že leta nazaj? Celo nek video je iz 2021 ko vključiš v denarniku NFC in plačaš s telefonom?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.831
113
pri taščici
A je mozno potem telefon nahecat za vklop hisnih alarmov, belezenje delovnega casa in podobno? Ker teh PVC kljuckov bo kmalu vec.kot kovinskih
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Pa ni šlo to vse kar govoriš z denarnikom že leta nazaj?
Seveda je slo, sedaj so samo spremenili mehanizem. Namesto lastne resitve sedaj uporabljajo guglovo.

Za komitente DH naceloma ni sprememb. Bi pa bila podpora gpay pomembna za ostale banke, ki niso podpirale ne enega, ne drugega.

In tudi DHjevci lahko upamo, da v prihodnje ne bo vec tezav z denarnikom, npr. kot pri nadgradnji OS na telefonu ko je app crknil za pol leta (ce nisi ravno zelel delat downgrade androida). Gugl.pac svoj wallet (gpay) redno posodablja in taksnih tezav ne pricakujem vec
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in AvtoFun