Dehidracija? Kako to spljoh mogoče?

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Ja , malo več kot eno leto nazaj. Sem bil isto tako mal "čuden" s tem da me je tudi kr fajn bolelo pod trebuhom... grem v trbovlje , kjer ugotvijo povečan slepič, menda naj bi bil kr trikrat večji in ostanem v bolnici...tri dni ... vendar mi ga niso izrezali, saj so rekli da se to zdaj menda pozdravi..menda..

No jst sem po treh dneh zjutraj na viziti živce zgubil, ker so rekli da bom še nekaj časa na opazovanju. No jst sem kratko malo lepo prostovolnjo zapustil bolnišnico in se po nasvetu enega kirurga iz trboveljske bolnice odpravil do točno določenega zdravnika na poliklinili v ljubljani kateri je že med mojo potjo v ljubljano izvedel da ne bom ostal v ljubljani na opazovanju...mi je ta dohtar dal ene tablete in mi zabičal da imam če mi slepič poči eno uro cajta da me operirajo...tako je blo in jst pojem tiste tablete in potem je bilo vse dobro..čao miki

je pa fora v tem da sem bil takrat podobno bolan kot zdaaj ko sem šel na pregled, kjer sem zvedel da sem dehidriran..zato te šprašujem če je tukaj kakšna povezava...med slepičem in "dehidracijo"

hvala za morebiten odgovor.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Jaz neke posebne povezave ne vidim... ne v eno, ne v drugo smer (torej, da bi vnetje povzročalo dehidracijo ali pa obratno)

Je pa zanimiva zgodba tole s slepičem. Da kirurg reče, da ne bo šel operirat nečesa... well.
smirk-1.gif



Vsekakor pa pazi na ponovitev simptomov... bolečina v trebuhu, bruhanje...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Jaz neke posebne povezave ne vidim... ne v eno, ne v drugo smer (torej, da bi vnetje povzročalo dehidracijo ali pa obratno)

Je pa zanimiva zgodba tole s slepičem. Da kirurg reče, da ne bo šel operirat nečesa... well.
smirk-1.gif



Vsekakor pa pazi na ponovitev simptomov... bolečina v trebuhu, bruhanje...
zgodba je malo drugačna
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Poznam enega človeka s prlekije, ki ima težave z dehidracijo ... Pije vsak dan vode toliko, da bi mene že v tem primeru razneslo, pa mu je doktorca rekla, da njegovo telo deluje malo drugače, oz. nekako tako. Popolnoma zdrav, ampak telo ga samo dehidrira, pa lahko popije par litrov na dan ...

Jaz vsak dan spijem najmanj 1,5 litra soka Multi Sola z mešanega sadja.

Glede alkohola, ki si ga omenil, jaz sem tudi nekdaj spil alkohola kar nekaj - samo ob vikendih, in sem bil žejen kot žolna, sem pa hodil scat vsako uro. In sem preštimal, da alkohol ni zame, ker potem samo hodim scat, pa žejen sem po tem kot žolna ... In tako sem lepo prestavil na sok (vode ne maram) in od takrat pa ne žene scat tolikokrat, pa žejen nisem po tem ...

Glede na to, da si rekel, da zelo veliko popiješ včasih alkohola ... probej dva tri tedne piti alkohol v zmernih količinah .. eno pivo na dan ali dva kozarca špricarja, ostalo pa sok in vodo, pa boš videl, če bo kakšen napredek ... če ga ne bo, nadaljuj dalje s prekomernim pitjem alkohola ...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Poznam enega človeka s prlekije, ki ima težave z dehidracijo ... Pije vsak dan vode toliko, da bi mene že v tem primeru razneslo, pa mu je doktorca rekla, da njegovo telo deluje malo drugače, oz. nekako tako. Popolnoma zdrav, ampak telo ga samo dehidrira, pa lahko popije par litrov na dan ...

Morda bi bilo fino preveriti, če je res "popolnoma zdrav". Nekako dvomim.



Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Glede alkohola, ki si ga omenil, jaz sem tudi nekdaj spil alkohola kar nekaj - samo ob vikendih, in sem bil žejen kot žolna, sem pa hodil scat vsako uro. In sem preštimal, da alkohol ni zame, ker potem samo hodim scat, pa žejen sem po tem kot žolna ... In tako sem lepo prestavil na sok (vode ne maram) in od takrat pa ne žene scat tolikokrat, pa žejen nisem po tem ...

To je dobro dokumentiran efekt, da uživanje alkohola preko hormonske povratne zanke premosorazmerno poveča izločanje urina.