Dedovanje

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, tole pa je komentar, ki bi ga moral vsak prebrati.

Kot opice, ki si v usta tlačijo več banan, kot jih sploh lahko pojejo.

No, mislim, da sem precej jasno opisal, kaj si mislim o tovrstnem pohlepu. Pravno gledano bi brat sicer težko dokazal, da gre za ponarejeno oporoko, in mislim, da je to le njegov ceneni pravni manever, tako da mu s tem zahtevkom skoraj zanesljivo ne bi uspelo. Sicer pa, če ne živite ravno v pomanjkanju, vam svetujem, da vztrajate le pri nujnem deležu in ubogemu sorodniku prepustite še tistih nekaj dodatnih banan, na katere tako požrtvovalno čaka. Privoščite mu jih, saj drugega tako ali tako nima.

Dediščina

Odlično! :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
"O psihopatologiji pohlepa je bilo napisanega že veliko in marsikateri razumnik, s katerim sem se o tem pogovarjal, se je strinjal, da bi ga morala uradna medicina kot patološko stanje že zdavnaj uvrstiti med klasične duševne motnje oziroma celo med duševne bolezni. Če namreč med patološka ravnanja uvršča cel niz pretiravanj, denimo različne obsesije ali manije pa alkoholizem, odvisnost od drog, prenajedanje ipd., ne vidim razloga, zakaj ne bi med take spadal tudi pohlep. Pravzaprav še toliko bolj, saj pohlepni ljudje ne povzročajo škode le svoji okolici, ampak tudi družbi kot celoti. "


:zmaga:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To ni bolezensko stanje. To je posledica vzgoje. Posledica tekmovalnega tempa, v katerem živimo.

Začelo se je pa v Ameriki.

Prav nič ni narobe s tistim geslom : "Pomembno je sodelovati, ne zmagati". Ker - zmagovalec je samo eden. Vsi ostali pa luzerji in če to potenciraš, kot to delajo amerikanci, dobiš POHLEP !

Je to komu morda všeč?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
To ni bolezensko stanje. To je posledica vzgoje. Posledica tekmovalnega tempa, v katerem živimo.
Začelo se je pa v Ameriki.
Ne, pohlep je bistvo človekove nature. Vgrajen je v nas. Sedaj pa je odvisno, kako se s tem soočamo. Kot je normalno, da bi moški v pravih letih nategnil (skoraj) vsako, ki gre po dveh nogah mimo.
Danes sem na svetopisemske zgodbe. Nabóta je stalo življenja, ker je imel vinograd zraven posesti svojega kralja in mu ga ni hotel prodati, ker je cenil dediščino svojih prednikov (Nabotov vinograd).
Pohlep nikakor ni nastal z Američani. So pa družbe in obdobja, ki to bolj "odobravajo" in tiste, ki manj.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Tako "na splošno", po moje, lahko rečemo, da se "toleriranje" pohlepa regulira z ustrezno davčno politiko.
.
Po mojem mnenju slovenska davčna politika pohlep, "grabljenje" naravnost vzpodbuja - nadpovprečna obdavčitev prihodkov in simbolična obdavčitev ("nagrabljenega", če že hočete :evil: ) premoženja, npr. nepremičnine itd...
.
No zdaj se naj pa s strani tistih 90% Slovencev, ki jim je MOJA, MOJA(!!)™ bajta "svetinja", usuje po meni...
..."sej sm plaču dauke že pr usakmu ceglu k sm ga kupu itd..."
:zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Prav nič ni narobe s tistim geslom : "Pomembno je sodelovati, ne zmagati". Ker - zmagovalec je samo eden. Vsi ostali pa luzerji in če to potenciraš, kot to delajo amerikanci, dobiš POHLEP !
Ti si to malo zamešal. Ker amerikanci kar lepo grejo pri frocih s tem geslom in to tako daleč, da ti gre že na bruhanje. Skoraj ne smeš biti vesel, če tvoj froc recimo dobro zabije gol ali koš. Tako dobiš samo kup povprečnežev, ki so v balončku, dokler jih starši pazijo, potem se pa začnejo depresije, pa mamile in ostalo. Loool.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Kaj zdaj? Je ali ni?
Je in ni. Saj veš, vsi enaki, vsi debili. Ne moreš enemu reč, da nima prav. Je in ni, in smo vsi v dreku.

Drugače pa na temo: žal so že za bistveno manj vredno premoženje razpadle družine, tako da. Škoda, da se ne da oporoko zapeljat v smeri testa in potem na podlagi tega razdelit premoženje.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tukaj se pa ne strinjam s tabo Matey. Namrec vsi pametujemo, ja tudi jaz kako pravicni smo, ampak nihce se pravzaprav ne zaveda kako bi se spremenil, ko pride na oblast in/ali podeduje, dobi veliko vsoto denarja. Vsak SE spremeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
To je v bistvu že "poddebata" oz. druga sorta pohlepa. Ja, moč zna marsikoga oz. veliko večino spremeniti in to načeloma res ne na pozitivno. ž

V mislih sem imel pa podjetnega človeka, ki s svojim delovanjem (ne kot oblast) začne služit denar in mu gre dobro (služenje namreč) in se potem lahko zgodi, da je kar naenkrat ta zaslužek njegov edini fokus brez ozira na vse ostalo in gre zavoljo tega tudi čez trupla v narekovajih ali pa celo brez njih. In temu bi se morda res lahko že reklo obsedenost oziroma bolezensko stanje.

64714360_sport-of-tycoons.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
"O psihopatologiji pohlepa je bilo napisanega že veliko in marsikateri razumnik, s katerim sem se o tem pogovarjal, se je strinjal, da bi ga morala uradna medicina kot patološko stanje že zdavnaj uvrstiti med klasične duševne motnje oziroma celo med duševne bolezni. Če namreč med patološka ravnanja uvršča cel niz pretiravanj, denimo različne obsesije ali manije pa alkoholizem, odvisnost od drog, prenajedanje ipd., ne vidim razloga, zakaj ne bi med take spadal tudi pohlep. Pravzaprav še toliko bolj, saj pohlepni ljudje ne povzročajo škode le svoji okolici, ampak tudi družbi kot celoti. "


:zmaga:

Sem šteje tudi sla po moči in oblasti. Ampak tudi če bi hoteli, niti približno nimamo dovolj kapacitet, da bi hospitalizirali samo nujne primere (recimo iz politike).

Za hec si poglejte izračun družbene škode in koristi, ki jo ustvarita broker (škoda) in čistilka (korist) z vsakim ustvarjenim evrom.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Seveda, da želja po (čimvečji, neskončni, ...) moči/oblasti šteje pod pohlep ampak se lahko loči od samega denarja, velikokrat gre pa zadeva z roko v roki.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Fajn je pogledat kak dokumentarec o opicah. Tako, malo iz distance.
Moč, oblast, pizde (razmnoževanje)... da ne omenjam zavezništev med člani, kjer se sčasoma karte lahko popolnoma pomešajo. Zveni znano?
Vprašanje je, kje se konča neka običajna sla po moči/denarju/oblasti/pizdah in od kod naprej je patologija.