dedovanje delnic

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Po pokojnem očetu sem podedoval nekaj delnic in vzajemnih skladov (ne, nisem postal Alter miljonar).

Zapuščinska obravnava je bila zaradi korone po pošti. Zanima me, ali moram sam še kaj naredit kak vpis oz. prepis delnic in kje lahko vidim, ali so pisane name? Včasih je bil nek KDD ali kaj... ne vem več.

Hvala za pomoč.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
a imaš v sklepu o dedovanju napisane te delnice?
Vodi jih pa ista ustanova kottvojemu očetu.
če jih tvoj oče ni preknjižil iz KDD, potem... se zna zgoditi da nisi ti lastnik
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Po pokojnem očetu sem podedoval nekaj delnic in vzajemnih skladov (ne, nisem postal Alter miljonar).

Zapuščinska obravnava je bila zaradi korone po pošti. Zanima me, ali moram sam še kaj naredit kak vpis oz. prepis delnic in kje lahko vidim, ali so pisane name? Včasih je bil nek KDD ali kaj... ne vem več.

Hvala za pomoč.

Pravno gledano si postal v trenutku očetove smrti lastnik njegove celotne aktive in pasive.

Vseeno pa sprehod do organizacij, ki razpolagajo s tvojim premoženjem, ne bi bil odveč. Gre za tvoje premoženje in tvoja pravica (in "dolžnost"), je da z njim razpolagaš. Sklep o dedovanju ali podobno listino je pri uveljavljanju svojih pravic dobro imeti s sabo. Kar koli pride prav, bo pozitivno vplivalo na rešitev.

(sožalje)
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
ja, v sklepu o dedovanju so navedene. Sem poslal zahtevek za izpis na KDD za svoje ime, pa da vidim.

Runo, hvala, v petek je bilo 1 leto... boli malo manj, lepi spomini ostajajo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Hanzi

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.496