DCF77 ure in njihovi popadki

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
A kdo ve, v cem je fora, da se "radijsko kontrolirana" (DCF77) ura obcasno precej tocno razstela na drugo casovno cono? Danes ponoci se je spet premaknila 5 ur nazaj (minute in sekunde so ostale tocne, datum tudi, dan v tednu pa je ratal ponedeljek). Atmosferske motnje? To se je zgodilo ze veckrat - vedno fali 5 ur.
V vsem casu po tem pa je veckrat utripala ikona, ki kaze na sprejemanje signala, ampak kljub temu se ni nastavila nazaj na pravo uro in dan v tednu (ceprav sodec po tem, kar sem prebral o strukturi podatkov, so bili vsi relevantni podatki ze emitirani).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Pri moji tudi pridejo včasih kakšne motnje signala, pa se narobe nastavi. Začasno jo prestavi v drugi prostor, kje je signal boljši, da pride k sebi
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Meni se to na nobeni DCF77 uri ne dogaja, obcasno res izgubi signal ampak se ne zgodi da bi potem premaknilo casovno cono ali kakorkoli drugace spreminjalo uro.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Imam dve taki uri. Nikoli nobenih težav....BTW, si kupil uro iz "overseas" območja?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Uro lahko motijo različni vzroki.
V primeru slabšega signala obrni uro tako, da je antena usmerjena proti oddajniku v Nemčiji (ne bočno).
Je v bližini ure kakšni napetostni kabel, prenosna slušalka od telefona,WIFI modem ?
Poteka v bližini visokonapetostni daljinovod. Mimo pelje moped, ki nima blokirane motnje na vžigalni tuljavi. Je v bližini mikrovalka ?
Včasih premaknitev ure za deset centimetrov stran odpravi težave.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Poleg že naštetega je lahko tudi slaba baterija (če je na baterije).
 

js1234

Pripravnik
13. apr 2008
333
1
18
hm..težko, da bi zunanji vpliv (DCF slabo oddajanje) zmotilo zadevo, saj ima DCF77 format tudi bitno kontrolo...sicer je vse možno, samo verjetno ni kriv slab signal!
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Tudi pri nas doma se je na 2 takih različnih urah že zgodilo, da je kar menjalo časovni pas oz. nastavilo kr neko uro...
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Imam vremensko postajo Oregon Scientific in takih popadkov nima, mi pa v sobi kjer je dosti tehnike nikoli ne ulovi signala pač preveč motenj od različne elektronske šare, zato jo parkrat na mesec nesem recimo malo pred polnočjo v kuhinjo kjer na mizi pokaže skoraj poln signal, prav tako recimo v kopalnici. Sem pa to vremensko postajo že večkrat nesel s sabo v dalmacijo kjer pa tudi čez dan lovi o.k., signala je vsaj do polovice ali več.

Lp.