data poraba radio po netu

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Se da dobit podatek koliko MB skuri ura poslusanja radijske postaje po netu? Je kaj odvisno od modema oz cesa drugega?
Hvala za info.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Odvisno je od kvalitete streama.

Spodobni streami se začnejo s ~128kbps, kar nanese ~1 MB na minuto (60 MB na uro). Boljši z max. kvaliteto so 320kbps, kar nanese ~2.4 MB na minuto (140 MB na uro).

Hitrost internetne povezave mora seveda biti višja kot kvaliteta streama, ampak če nimaš ravno dial-up interneta ali 2G, bo načeloma šlo skozi
wink-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Hvala za info. Hudic je ko na postajah ne pise z kolko kbps delajo. Kot vidim da kar dobro papa MB. Ce si omejen z porabo oz zakupom le teh je zna bit dam....Torej nic od 24 ur odprte muzike. Bom moral splanirat kolko muzike dnevno.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Bom probal drugo omenjeno app. Musko poslusam itak na direkt linku postaje oz live stream. Vsekakor hude cifre porabe v vsakem primeru.
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Citat:
Uporabnik irwin pravi:
Se da dobit podatek koliko MB skuri ura poslusanja radijske postaje po netu? Je kaj odvisno od modema oz cesa drugega?
Hvala za info.

Zdravo

Nalozi si aplikacijo my data manager pa si nastavi koliko mas podatkov pa bos sproti videl koliko si porabil

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Preko katere app poslusate radije. Katera ima tudi slovenske v izboru.
Lemon radio mi stalno prekinja, tudo ce sem na domacem wifiju. Na nekaterih postajah bolj, na nekaterih manj
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Obujam staro temo. V službi se mi je sesul net. In sem naredila hotspot s telefona. Tisto kar rabim za podatke v računalnik dajati, po moje ne porabi veliko, zraven pa je 6 ur spilal radio. Tako na internetni strani računalnika sem zagnala radio, ne preko kakega appa. Moj telefon je služil zgolj kot hotspot. Nekako čez prst se mi je zdelo da je šlo 2,3gb podatkov. Glede na ene izpiske iz HoTove strani in status trenutne porabe. Je to možno? Sem količino podatkov podcenila/precenila?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
precenila. audio porabi res malo.

je pa vseeno ce poslusas preko pc ali preko appa... podatki pac grejo
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Lahk so se še winsi in ostalo programje posodabljalo preko tvojega hotspota, ne sam radio.

Windows načeloma zazna da gre za mobilni hotspot (metered povezava) in posledično ne izvaja updatov v tem času. Drugače pa kot so že povedali, internetni radio je cca. 1MB na minuto, kar po 6 urah nanese ~360MB.

Jabe v Android telefonu lahko greš pod "Mobilni podatki" in preveriš porabo po aplikacijah - tam bi morala biti tudi neka "Hotspot" postavka.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Mogoče je odvisno od telefona, ampak moj Pixel (ki je v resnici služben), če ga dam v Hotspot, ne more biti hkrati tudi v Data Saving mode. Torej vse, kar je na Pixlu, gre na ful, če ni v posameznih nastavitvah posameznih aplikacij drugače nastavljeno.
Kliente,, predvsem moj android, pa sem moral posebej opozoriti, da naj ta WiFi upoštevajo kot metered.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Hvala za info. Hudic je ko na postajah ne pise z kolko kbps delajo. Kot vidim da kar dobro papa MB. Ce si omejen z porabo oz zakupom le teh je zna bit dam....Torej nic od 24 ur odprte muzike. Bom moral splanirat kolko muzike dnevno.
... brez zamere, ampak... kakšen paket pa imaš, da si v 21. stoletju omejen s porabo podatkov? V tem času pa mobilni internet res ni drag...