Dan vožnje po CPP

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Živjo!

A kdo upa oz. je za to, da en dan v tednu (mesecu, letu) vozimo striktno po CPP.
Jaz sem enkrat poskusil, tam nekje za Savljami, in je bilo precej zanimivo. No, enmu tipu so ventili spustili, ko sem ustavil pri STOP znaku za vključevanje na Nemško cesto..
Skratka, en porajkl pod sedež za vsak slučaj in vozit striktno po predpisih.

Recimo vsakega 1. v mesecu.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Živjo!

A kdo upa oz. je za to, da en dan v tednu (mesecu, letu) vozimo striktno po CPP.
Jaz sem enkrat poskusil, tam nekje za Savljami, in je bilo precej zanimivo. No, enmu tipu so ventili spustili, ko sem ustavil pri STOP znaku za vključevanje na Nemško cesto..
Skratka, en porajkl pod sedež za vsak slučaj in vozit striktno po predpisih.

Recimo vsakega 1. v mesecu.

lp

Jaz se ponavadi striktno po CPP vozim

pride pa kak dan ko se nena :p
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
cpp..???...kaj je to??
nekaj so mi v avtošoli govorili, pa na glavni vožnji, pa še takrat ni bilo vse po cpp...
vse skupaj je utopija....je več verjetnosti da se ti bo kdo v rit zaletel ko se boš ustavil na stop pri lepo pregledni cesti...

dovolj da se zmanjša hitrost pa je rešen en velik del problema...cpp je sama teorija, praksa je drugi teksas
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Sem divjak
redface-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Sej vožnja po CPP ne pomeni nujno, da KAO vozimo varno in smo ovce, ker se držimo pravil.
Lahko pokaže tudi smešnost, na trenutke grotesknost nekaterih prometnih znakov. Menda cestarji sami postavljajo prometne znake. Recimo omejitev 40 na izvozu/uvozu iz/na avtocesto, omejitev 60 kakih 200-300 metrov pred cestninsko postajo ali pa omejitev 40 ali 60 ob delih na avtocesti v času, ko delavcev ni na gradbišču.

lp
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
S tem se pač cestarji zaščitjo, da ne odgovarjajo za pizdarije... Lažje je postavit pretirano nizko omejitev, kot dejansko poskrbet za varnost gradbišč (ali česa drugega).
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Ravno danes je bil tak dan, ko sem direkt pred policaja zavil. Sicer pa tudi kadar za mano ne vozi policijsko vozilo zmanjšam hitrost, pred križišči (tam kjer je omejitev 60). Če se pa vozim skozi naselja (recimo kakšen dragomelj) pa naštimam tempomat na 52, noga pa na gasu pripravljena. Smernike uporabljam, kadar se stoji sredi ceste prižgem vse štiri ... stop znak, če se povsod jasno vid, da je frej, se ga pač prevoz.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Živjo!

A kdo upa oz. je za to, da en dan v tednu (mesecu, letu) vozimo striktno po CPP.
lp

To bi pomenilo ogrozanje promerne vernosti
shocked-1.gif

Edino Zlenderju bi morda lahko malce v ritko zlezel
smirk-1.gif