Dahua kamera in WD My Cloud mirror

greg88

Zelenc'
14. jan 2023
3
0
1
Pozdravljeni
Prosim za pomoč kako povezati dahua kamera da shranjuje zapis na WD My Cloud mirror. Ko skušam povezati oziroma naredim test s strani dahua setting mi javi vedno napako
server connection failure. ima kdo več iskušenj kako urediti?
hvala
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
tole kaj v pomoc? Nisem bral vseh detajlov
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
WD My Cloud mirror je škoda uporabiti za snemanje posnetkov kamere. Mirror diske bo kamera preganjala 24/7 celo leto. Prednost WD oblaka je v tem, da ugasne vrtenje diskov, ko ga ne potrebuješ. Jaz ga uporabljam okrog deset procentov časa (in manj). Ostali čas miruje in s tem zmanjšuje možnost odpovedi diskov (diski za NAS so dragi) .
Na PC - ju določi kameri eno mapo za snemanje, in naredi test.
Meni je kamera (Hikvision) brez težav snemala v določeno mapo, vendar PC mora biti stalno prižgan, kar ni dobro.
Zaradi tega sedaj imam Dahuo s SD kartico. Ločeni snemalnik tako odpade.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
 

greg88

Zelenc'
14. jan 2023
3
0
1
Že res tudi to. sem čisto pozabil

Pri snemanju na sd imam problem. ko se kartica napon zašteka in ne snema več, čeprav imam nastavljeno da se avtomatsko formatira ko je polna. ideja?
hvala res
lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Ne da se formatira. Moraš nastaviti da prepisuje stare zapise. To je funkcija "overwrite".
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

greg88

Zelenc'
14. jan 2023
3
0
1
Prav imaš, sem imel v glavi format, verjetno zato ker sem na mobilni aplikaciji zaskedil. je nastvljeno na overwrite ampak mi vseeno vrže na error (te nastavitve so vse na default)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Kameri daj naj formatira kartico, potem kamero softversko restartaj.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Katero kamero, za alarmni sistem za doma z aktivno prepoznavo obrazov in ja višjo resolucijo vsaj 2K .
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Večino stvari na internetu pogledam na tablici. Na PC - ju rešujem "težje" zadeve, drugače je ugasnjen. Poraba PC - ja je (približno) 150 Watov. Kamera ki nanj snema, bo uporabljala disk 24/7. Prej smo na Alterju pravili, da je en Wat (24/7) na leto, znese stroškovno, en Euro. Celo leto te stane stalno prižgani PC stopetdeset Eur. To je bilo pri cenah elektrike, pred korono. Sedaj je dosti več.
Drugo je še bolj pomembno, izbira diskov za kamere. To so ponavadi diski naziva khm... "iron, wolf, red...." in podobni za nonstop delovanje..
Pri kameri, ki snema na svojo SD kartico, vse to odpade in je ugodno za amatersko rabo. Do zgodovine posnetkov dostopam do pet dni nazaj (kartica 128 Giga). S kartico 256, pa še bolj daleč nazaj.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.462
113
Poglej na njihovo stran, imajo kup modelov, praktično vsi novejši imajo prepoznavo.


 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kak model, združljiva tudi z HA ali ne ?
Imam to na povezavi. Sicer oglašujejo, da je kompatibilna z google home. Sam sem nekaj na hitro probal in ni šlo. Morda se nisem dovolj potrudil. Niti ne vem zakaj bi jo imel v tistem appu, ker samo luči prižigam. Oz še za to sem si naredil bljižnice na namizju.