Dacia Duster

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ce gledamo, da avta ni vec moc popraviti, je skoda vecja kot 10k. Pa se oskodovanec bo dobil, kar nekaj odskodnine od zavarovalnice.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
+1
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Dizla sem jaz testiral jeseni in se res dobro obnese, žal je cena pri opremljenem, da nekako izgleda blizu 20k, kar je za drugi (tretji) avto kar dosti denarja. Imajo pa teli dusterji eno dobro lastnost in sicer da dobro držijo ceno in se hitro prodajo, saj je povpraševanje večje kot ponudba.
zmaga.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Vse lepo in prav ampak 20k€ za dusterja je pač preveč. Žal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Od cene na konfiguratorju moreš še kakega jurja lai 2 odštet. Reno style dajanje popustov. Tako da lahko zadeva pride dosti cenej kot 20 k.

Najdražja različica z vsemi opcijami in metalik barvo URBAN Explorer 1.5 dci 110 4x4 EU6 19.410 €.

Kaka 2 jurja bi lahk še dol dali, če dajo recimo na megana, ki je cena približno ista.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
dacie imajo bistveno manj popusta kot renoji, tako da to je to

še celo za zaposlene v revozu sem se enkrat pogovarjal pa so dali za čisto nov model 0%, za "že uveljavljene" pa cela 2% skonta
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Jurja bi šlo zihr dol. Nekaj akcijskega, nekaj trgovčevega. Za 18,5 je pa dost avta. Recimo SX4 cross, vitara, asx itd, so manjša vozilca in veliko držaja (dizel 4x4, itd) rinejo tam od 23-25k. Dacia je malo večja, in nekako iz crossover segmenta rine v SUV segment ranga Tiguan, RAV, In če primerjaš z temi vozili je občutno cenejša. No ceni primerni so nato materialni, vozne lastnosti na cesti, oprema, itd. Kdor pa tak avto kupuje kot 2. ali 3. avto za jagerske, gozdarske, razne prikolice (čoln, vodni skuter, gradbeni material, itd) podvige pa verjetno max opreme in doplačil za navigaciijo, touch screen in ostale gizmote ne potrebuje. Kak ambiance, doplačilo za tempomat, pa je vrh glave dost, pa cena ugodna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
20 jurjev ne moreš dat niti če vse kar je na voljo dodatkov gor namečeš

A slučajno veš približno številko tako iz glave? Jaz se s konfiguratorjem še nisem in se nekako zaenkrat tudi ne mislim igrat, imam pa v spominu tisto o začetnih cca.12k€ oz. 16+, če želiš, da deluje zadeva kolikor toliko "spodobno" glede določenih stvari, saj sva se že zadnjič nekaj menila o tem
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Toje podatek z konfiguratorja za opremo urban explorer, dizel 4x4 + vsa možna doplačila. Sem pa pozabil na usnjene zice. Z tem je cena 20.115. Vglavnem za 2. avto bi že za 16- 17 K dobil spodobno. veliko ali malo za ta avto je stvar osebnih preferenc. Tisti ki ga potrebuje v tem cenovnem rangu ne dobi nič drugega, za koga bo pa za 20K boljša izbira oskubljen tasovc dizl. Se pa strinjam, da 20k je za SLO razmere velik denarja. Morda je za kake jagre, ko se dela malo km res bolj smiseln bencinar, ker je kr nekaj cenejši. Seveda se pogovarjamo o novih vozilih. Rabljeno za ta denar dobiš kar hočeš.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Dizla sem jaz testiral jeseni in se res dobro obnese, žal je cena pri opremljenem, da nekako izgleda blizu 20k, kar je za drugi (tretji) avto kar dosti denarja. Imajo pa teli dusterji eno dobro lastnost in sicer da dobro držijo ceno in se hitro prodajo, saj je povpraševanje večje kot ponudba.
zmaga.gif

V slovenskem Auto Bildu je bila študija vseh modelov Dacij na tržišču.....rabljeno.....vs novo.....kok se obrabljajo itd

Ugotovitev...Dacio se splača samo novo...ker 5let stara in zguljena preveč drži ceno za tisto kar še sploh obljublja...pa drugače je kar ok avto
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Auto Bild je referenca? Morda edino kot referenca za papir za netenje ognja, podobno kot Bild.
grims-1.gif