Dacia Duster

Lorenzy

Zelenc'
7. jan 2011
1
0
1
Pozdravljeni.
Prvo moram pohvaliti vse sodelujoče na forumu za izčrpne poste!!
Pišem pa ker se zanimam za ta avto, in me zanima če lahko podajo mnenja še, zdaj že lastniki Dusterja, ter njihove izkušnje z njim.
Osebno sem kar navdušen nad njim, me pa zanima kako se kaj obnese avto v vsakodnevni uporabi. Dejanska poraba motorjev...

LP
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Zanimiv avto. Sploh za avto+ strešni šotor tip potovanj. Rabljenih pa skoraj ni.. Avtonet vrže ven 4 zadetke (4x4 pogon in servisna knjiga sta obvezni zadevi).

Še kaka izkušnja lastnika?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Jaz sem ga imel na testu nekaj dni. Kaj te konkretno zanima. 1.5 dci, 4x4. En dan pa 1.6 16V. Ne vem, cakam facelift, ki bo odpravil nekaj tezav, drugace definitivno najboljsa Dacia do sedaj. Lodgy v udobju nima za burek.

4x4 pogon je za nase razmere odlicen, ce ne rabis terenca s sasijo. Avto je lahek, pije malo, pride dlje kot vsaka Panda 4x4, ob tem, da ima vsaj nekaj prostora. Le razvajen ne smes biti.
evil.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Zanima me predvsem mnenje kakega parletnega lastnika, dosedanji izredni stroški popravil? Kako se 4x4 obnese v snegu/pesku? Sicer pa zgleda res super za ta denar, kot pravim za avto+šotor tip potovanj zgleda majka.

Kje je fora enoslojne in metalik barve? Metalik pomeni samo da ima kovinski izgled ali da je tudi bolj obstojna. Če izbereš v konfiguratorju belo barvo ti ponudi samo enoslojno barvo..
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
SX4 sem ravno zjutraj gledal, ja. Ma saj niti ne iščem resno zaenkrat, imam trenutno druge plane. Me pa mikajo take zadeve in se rad pozanimam. SX4 je na nivoju Yetija, precej manjši kot Duster in se mi nekako ne dopade. Tudi nekam nizek mi izgleda, najbrž nasede na malo bolj zrukanem kolovozu.

Poleg tega pa je Duster res tak avto, ki ti ga ni škoda. Rabljeni 1.5dci-ji se pa zdaj prodajajo okoli 10-12k €...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
jes sem 2008 gledal SX4, ko sem kupoval nov avto pa se mi zdi 4x4 verzija višja od 2wd. Takrat se nisem odločil, ker je bil fejst predrag. Na teh slikah res zgleda nizek ampak mislim da ni neke panike, za kak resen teren pa tako ali tako ni. Je pa cena kr dobra, 2wd pa že od 12 dalje, dobrih 15 za 4wd z nekaj opreme. Zelo zanimiva zadeva tako za vsak dan, kakšno takšno potovanje, zimo, kak makedam do vikenda. Praktično poleg pande 4x4 daleč najcenejši 4x4. Sam pogon pa zlo pohvalijo.

https://www.youtube.com/watch?v=WHfgcJK_KSk

Je pa duster res enostaven, plastičen, brez neke fancy tapicirunge in praktično pri tovorjenju nimaš kej uničit, raztrgat
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Zanima me predvsem mnenje kakega parletnega lastnika, dosedanji izredni stroški popravil? Kako se 4x4 obnese v snegu/pesku? Sicer pa zgleda res super za ta denar, kot pravim za avto+šotor tip potovanj zgleda majka.

Kje je fora enoslojne in metalik barve? Metalik pomeni samo da ima kovinski izgled ali da je tudi bolj obstojna. Če izbereš v konfiguratorju belo barvo ti ponudi samo enoslojno barvo..

enoslojna je enoslojna, metalik dodaten sloj. bolj obstojna. poraba? spet poraba?
bonk.gif
dizel gre okoli 6-8l odvisno od realacij ali mesta in terena, bencinarju pa cagar za gorivo konkretno pada, ko je v elementu - na terenu ali avtocesti. od osem litrov naprej, 10 ni nobena umetnost pokuriti.
ne vem no, sem mislil, da najprej clovek v otroskih letih gleda koliko cifer ima stevec za hitrost, potem v najstniskih koliko porabi in kasneje, ko odraste kupi avto, ki ustreza njegovemu standardu oz. potrebam. avto popije kolikor mu das.

raje se vprasaj ali 4x4 res rabis? ce, potem kupi ena jajca za jurja ali dva, da vidis pri cem si in prodaj naprej. ce ne, isci naprej. 4x4 pogon je v tem avtomobilu vrhunski in doda ornk h koncni ceni avtomobila kar pomeni, da je vse ostalo za en penis izdelano. in za to razliko lahko kupis ze fajn zadevo z eno normalno znacko na haubi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
enoslojna je enoslojna, metalik dodaten sloj. bolj obstojna. poraba? spet poraba?
bonk.gif
dizel gre okoli 6-8l odvisno od realacij ali mesta in terena, bencinarju pa cagar za gorivo konkretno pada, ko je v elementu - na terenu ali avtocesti. od osem litrov naprej, 10 ni nobena umetnost pokuriti.

Sej nisi nič novega odkril
smile-1.gif


4x4 dizel je ponavad 8 plus

Bencin pa 10-15l...

Tko pač je...nekaj oblika avta.....teža (đip pač) in pa dodatni 2 kolesi za gnat...

Stem da 1.6 bencinca komot držiš okol 8,5...se pač na 2wd voziš pa mal pazš
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Hvala za obrazložitev glede barve. Ni mi pa jasno kaj misliš s porabo? Sej nisem nikjer jamral nad porabo?! Sicer pa tako kot je napisal spodaj, imaš 2wd opcijo s katero 1.5dci ne more porabit več kot ene 7 kombinirane.

In ja, 4x4 mi je pogoj za avto, ki bo nucan tudi za malce bolj nevsakdanje terene.
smile-1.gif