d.o.o. brez zaposlenih - kako postopati?

Sedejson

Pripravnik
31. jul 2010
107
0
16
Zdravo,

trenutno imam odprt s.p., preko katerega vodim storitev X. Zanima me, če lahko sočasno odprem še d.o.o., kjer ne bi imel (trenutno) nobenega zaposlenega, in tudi sam se ne bi zaposlil temveč bi bil samo lastnik? Kako potem preko takega d.o.o.-ja izdajaš račune - se to sploh da? D.o.o. bi opravljal drugo storitev oz. bi bila druga storitev registrirana, saj predvidevam, da v primeru da in s.p. in d.o.o. opravljata isto storitev, to ni legalno... :):poreden:
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Dejavnost imas lahko enako, ne bo tezav.
Glede zaposlitve pa bo kdo drug povedal. Ce se ne motim je to mozno, samo neke davke se placuje. Naj me kdo popravi/dopolni.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Zakaj naj ne bi bilo legalno? Ce ločiš oba subjekta in pri vsakem plačaš davke ne vidim težav. Registriraš pa ponavadi firmo za vse kar lahko brez posebnih dovoljenj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
D.o.o. rabi poslovodjo - direktorja po domače, ki pa ne rabi bit zaposlen, lahko je to tudi lastnik sam. Izdajaš račune, obračunavaš DDV ali ne če nisi zavezanec in to je to.
 

Sedejson

Pripravnik
31. jul 2010
107
0
16
D.o.o. rabi poslovodjo - direktorja po domače, ki pa ne rabi bit zaposlen, lahko je to tudi lastnik sam. Izdajaš račune, obračunavaš DDV ali ne če nisi zavezanec in to je to.

Kakšni so pa prispevki v primeru da nisem zaposlen v samem d.o.o.-ju? Če ima kdo praktično izkušnjo. Kar sem poguglal so se pojavili sami (drugorazredni) forumi in nekaj člankov izpred 5+ let...
 

Sedejson

Pripravnik
31. jul 2010
107
0
16
Zakaj naj ne bi bilo legalno? Ce ločiš oba subjekta in pri vsakem plačaš davke ne vidim težav. Registriraš pa ponavadi firmo za vse kar lahko brez posebnih dovoljenj.

Ne vem, razmišljam v smeri, da na S.P.-ju ostaneš normiranec in tik preden bi bilo potrebno preit v davčnega zavezanca odpreš še d.o.o....:fredi:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Če pa se vrnemo k prvotnemu vprašanju: doo brez zaposlenega. Kako je sedaj s tem?

Je lahko lastnik in direktor (poslovodna oseba) upokojenec (invalidski)? Brez da bi se mu zmanjšalo izplačilo pokojnine?
Za opravljanje dela (gre se za zelo malo izdanih računov) pa uporabi recimo opcijo "družinska pomoč" ali pač najema zunanje izvajalce.
Kaj razlike ali je enoosebni ali dvoosebni?

Googlam pa ne najdem odgovorov...

Hvala
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
jaz mam pa eno drugo vprašanje, na katerega mi ne računovodkinja pa ne ajpes nista znala podat odgovora ...

sem 50 % lastnik podjetja, v katerem sem tudi zaposlen, nisem pa direktor ... če postanem tudi direktor, po kateri osnovi sem lahko zavarovan? 001 al 040 ?

se pravi ne gre za enoosebni d.o.o.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot delavec sem jaz bil (solastnik, direktor in zaposlen), plača pa mora bit nekaj nad minimalcem, mislim da sedaj nekih 700+ neto. Pa če se/te odpustijo se kot direktor in solastnik ne moreš na zavod prijavit, oz. se lahko samo nadomestila ne dobivaš.
 
Nazadnje urejeno: