Črpanje vode iz vrtine za zalivanje

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
V naši državi, kot sam ugotavljaš ceedevita je marsikaj nesmiselno. Mogoče to niti ni tako nesmiselno, je vsaj nekaj, pridobiti moraš VS, vložiti moraš nekaj energije v to smer. Če vsaj tega nimaš in pride inšpekcija plačaš kazen. Če VS ne bi rabil pa je potem vse prosto po Prešernu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Evropa je zavrnila peticijo proti privatizaciji vodnih virov, tako da...... Prej ali slej bomo dobili kakšno položnico od ”coca-cole”
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Še bolj šok efekt je ko greš potok pucat nesnage in ga malo še z bagerjem poglobočiš, izravnaš seveda na svoje stroške...pač da je lep in funkcionalen...

Potem ti pa inšpektor prileti in te srčno kaznuje z 8 000 € za nagrado ker si bil priden.
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
pozdrav še enkrat - čez vikend smo uredili črpanje - na 5/4" cev zabito v zemljo T-kos - zalivanje zgoraj če bo potrebno (redukcija na 1"), nepovratni ventil,filter grobih delcev,hidrofor (METABO 3000) - potrebno zaliti prvič,ter potem na tlačni del hidroforja montirana cev za zalivanje (zaenkrat samo ena preizkušena pol colska) - zadeva deluje kot treba

lp
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
me veseli
smile-1.gif
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
@CEEDEVITA

pa nepovratni ventil (oz. vse skupaj s filtrom) - je zunaj ne na začetku sesalne cevi,ker ni varijante da bi kaj spravil v cev niti očitno ni potrebe po tem
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Sam bi kupil timer da se recimo vsakdan sprozi zalivanje vrta, zdej tega je dost, sicer me zanima a obstajajo kaksni kvalitetni elektro ventili ki odpirajo in zapirajo vodo ker v timerjih ni problema ker ji ima vsakdo.

Kar me pa se bolj zanima je pa ali obstaja kaksen safety ventil ki bi bil cist na zacetku vodovodnega ventila in recimo dnevno nebi spustil vec kot nekaj litrov vode, torej ce prvi timerski ventil crkne in pusti odptro vodo da zadnji ventil nebi dovolil dnevno vec kot toliko in toliko vode?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Se pa tudi dobijo cenejše hobby ( kitajske?) verzije. Mislim da bi jih moral imeti še nekaj doma.
Če rabiš pošlji zs.
Na odpadu pa jih dobiš zastonj v pralnih pomivalni. .. strojih ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Sam bi kupil timer da se recimo vsakdan sprozi zalivanje vrta, zdej tega je dost, sicer me zanima a obstajajo kaksni kvalitetni elektro ventili ki odpirajo in zapirajo vodo ker v timerjih ni problema ker ji ima vsakdo.
Nimaš elektro črpalke za zalivanje, ali misliš iz pipe zalivati?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
V bistvu je ideja iz pipe zalivat. Po drugi strani se full problemov resi ce nabavim 1000l cisterno in iz tam samo potopno crpalko zalaufam pa je, pa je tako 1000l za 10 dni za 100l dnevno kar mora zadostovati oz je bolje kot da ni nic 1 teden kolkr hodimo na vikend, ce ej kdaj tako da je 1 teden susa.

Sem pa gledal te potopne crpalke so vse svoh do 5m visine in 0.5bara pritiska tko da to sploh nevem kolk je pritiska in kolk to sploh kej razprsi vodo.

Zdej hidrofor je pa spet zadeva ki mora biti v objektu in ce kaksen spoj popusti ti zaliva hiso, tko da mi je najbolj vsec ideja da je to zunaj nekje loceno od glavnega vodovoda in zaprtega hisnega prostora.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Uporabljajte ventile in krmilnike od zalivalnih sistemov, pogoglajte za Rainbird, Toro, Hunter ... bo najceneje ........

In pa solidni računalniki za zalivanje ranga 200 eur npr TORO so tudi vodotesni zna npr upravljati 4-8 končnih ventilov in vhod, tako, da izklopi vhod generalno, da tudi če odpove, kaj naprej ne gre voda v nič ................................
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Ne razumem te? Ti v objektu, od koder pumpa dobiva elektriko, zrihtaj timer, ki pumpi odpre in zapre elektriko in ti bo lepo zalivalo kakor boš nastavil. Takšen timer ne crkne, vsaj meni ni znano. Jih imam vseh sort, pa mi ni ratalo slabega kupit. Problem rešen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Namesto po topne črpalke vzemi črpalko za hildrofor/ hidropak. Tlaka ima najmanj 3 bare. V akciji jo dobiš skupaj s košem, nepovratnim ventilom in sesalno cevjo za 50 evrov ali nekaj več.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Uporabljajte ventile in krmilnike od zalivalnih sistemov, pogoglajte za Rainbird, Toro, Hunter ... bo najceneje ........

In pa solidni računalniki za zalivanje ranga 200 eur npr TORO so tudi vodotesni zna npr upravljati 4-8 končnih ventilov in vhod, tako, da izklopi vhod generalno, da tudi če odpove, kaj naprej ne gre voda v nič ................................

rainbird sem videl poceni 20eur zunanji senzor pa timer, ventilov nisem nasel samo je to usa in je tle se postnine 30dolarjev plus ddv tko da nevm.

A lahko pokazes tisto urco za 200eur, ceprav jest bi rabil max 4 veje v koncni fazi za zacetek pa 2
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Namesto po topne črpalke vzemi črpalko za hildrofor/ hidropak. Tlaka ima najmanj 3 bare. V akciji jo dobiš skupaj s košem, nepovratnim ventilom in sesalno cevjo za 50 evrov ali nekaj več.

mislis sedaj hidropak ali crpalko? Moti me pri teh zadevah da niso glih za vzunaj narejene, v hisi pa nocem tega imeti ce slucajno kaksen spoj popusti da mi 1 teden zaliva hiso. No sej hidropax bi vrjetno lahko imel zunaj pod neko streho

V cisterni bi rabil se nivojso stikalo vode da bi prekinil delovanje hidropaka.

Potem bi rabil zraven se tam kjer bi hidropak na podnu sesal vodo, mrezasti valj da se kaksne morebitne smeti ne potegnejo v hidropak. Vsaj studiram v tej smeri da bi v cisterni bila tudi dezevnica iz strehe.
 
Nazadnje urejeno: