crknil dvd pekač?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Torej, cd sem še spekel, po pečenju ko sem hotel preveriti če je vsebina gor (kar vedno naredim) pa nič ne pokaže, pravzaprav ko da sploh ni noter cdja. Tudo ostalih cdjev in dvdjev ne bere, kot da sploh ni medija v pogonu, v drugem računalniku na drugem dvd pekaču pa vse prebere brez težav.izklopo sem komp iz štroma za par minut pa je še vedno isto. Lahko samo vstran vržem pekač ali pomaga kaka nadgradnja firmwara?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Na drugem kablu in v drugem kompu ne gre, drug dvd pekač pa v mojem gre brez težav. že gre v smeti, jutri pa po novega. hebeni drek od NEC-a, zdržal malo več kot 2 leti....
 
Nazadnje urejeno:

iceman47

Pripravnik
29. jan 2008
194
0
16
89
dežela leda, brrrrrrrrrrr
Jaz imam podobne težave. DVD pekač firme lite on mi zadnje čase peče samo še DVDje. navadnih CDjev mi sploh ne zazna. Čim vtaknem navaden CD prazen ali poln, mi računalnik skoraj zašteka
bonk.gif


Ve kdo zakaj to počne?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Meni na LG-ju je, sicer navaden cd pekač, zaradi dvdjev sem ga menjal za ta krš od NEC-a. Zdaj imam spet LG-ja in verjamem da bo delal in delal
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik iceman47 pravi:
Pišem ti počasi, ker vem da ne znaš hitro brati. DVDje mi normalno peče, navadnih CDjev pa ne. Bo šlo?
bonk.gif


men se je to pred cajtom dogajal ko sm plato zamenjal...mam dva DVD-pekača oba nec-a no en je sony-nec...pa se je zgodil da je en peku samo CD-je drug pa samo DVD-je. pol sta neki cajta delal error-e pri zaklučevanju ploščkov, ene parkrat sploh ni mogl začet snemat..

sm sumil da je neki narobe z plato in z IDE kontrolerjem, ker se je začel dogajat ko sm plato zamenjal...


no zdej sm kupil za 35 € še enga istega Sony-nec Optiarc samo da je na Sata, kablu, pa dela brez problema.


nelogično se mi zdi da bi 2 pekača crknala v roku parih dneh.
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Sem imel enak problem z Sony-jem pekačem (DW-D22A). DVD-je je bral in pekel, CD-jev pa nikakor. V zadnjem času pa niti DVD-jev ni šlo pečt, ker so vsi končali z error-jem.