Covid-19 Covid19 in podjetništvo

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kako se ubadate s poslovno situacijo? Ste zaprli firmo, ste tik pred tem, do kdaj boste zdrzali? Vam najemodajalec zaracunava polno najemnino, polovicno al imate kaj oprosceno?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
najemodajalec da malo popusta.

posel skripa iz tedna v teden bolj.

do pomoci nisem upravicen, ker sem poleti delal prevec. kaksen je bi promet nov in dec nobenga ne zanima.

ne vem kako bo. prispevke in poloznice je treba placevat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.202
113
Slovenska država misli na nas.


Ni bilo treba nikogar odpustiti ...
Zahvaljujem se slovenski državi. Ko o tem po telefonu pripovedujem ljudem v Srbiji, so navdušeni, da v Sloveniji država misli na nas in nam veliko pomaga. Imamo skoraj ves denar za plače, prejemamo celo pomoč in jo bomo še prejemali, seveda za čas, ko je restavracija zaprta. S tem denarjem plačujemo tudi stroške za hišo, ki je ogromna, ogrevanje in drugo. Hvala slovenski državi, da misli na nas. Zdržali bomo. Mladim gostincem pa svetujem, naj imajo vedno nekaj zalog, ker nikoli ne morejo vedeti, kako bo.



Tukaj pa je seznam, komu je država pomagala. Presenetljivo so na seznamu mnogi, ki so sicer zelo kritični do vlade.

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Gostilne in fitnese se sedaj splača kupovati, ter študirati turizem :evil:.


Tukaj pa je seznam, komu je država pomagala. Presenetljivo so na seznamu mnogi, ki so sicer zelo kritični do vlade.
Vlada nas bo v imenu vesoljske kuge, ki jo preživi 99.8% ljudi zapufala za 20 naslednjih generacij.
Seveda bodo pomagali tudi sebi s "skromnim" % provizije.
.
tenor.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Čeprav že od marca delamo od doma, plačujem pisarne po polni ceni. 1x na teden grem v firmo po pošto. Zaenkrat dela dovolj, je pa nekaj strank tudi že zaprlo dejavnost. Je bila pa kljub koroni 10 % rast.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri in Cash

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Je bil kar izziv 2020, ampak je šlo čez kar ok. Pomagalo je to, da ni nič pufa, sicer bi se verjetno zaključila zgodba.
Pa rezerva za hude čase tudi ni slaba stvar.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Nasa firma bila na robu. Manjša firma, ki jo je rešila kolegialnost, vstop tihega partnerja s par 10k kapital/posojila. Za reševanje grehov prejšnje garniture. Promet -30%>
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
V moji panogi (lesene terase, fasade) je šlo konkretno gor. Ob zmanjšanju zaposlenih je šel promet za 20 % na gor. Za letošnje leto pa zaenkrat kaže še bolje. Običajno je zima mrtva, letos pa zagotovljenega dela že do konca aprila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri in Cash
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Znanec, ga ravno srečal - veleprodaja/zastopništvo na področju vrtnarstvo/dom, nehali delat in "zaprli" že decembra, ker so bili letni plani preseženi, je rekel da bodo januarja še lagano, potem pa počasi zalaufajo stvari
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Jih poznam kar nekaj, ki bodo zaprli rezerve so šle v prvem valu čez poletje je šlo za rezervo v jeseni (drugi val)... najemnino, elektriko, internet (furs), komunalo je treba redno plačevat...do pomoči niso opravičeni ker je bilo preveč € čez poletje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
V moji panogi (lesene terase, fasade) je šlo konkretno gor. Ob zmanjšanju zaposlenih je šel promet za 20 % na gor. Za letošnje leto pa zaenkrat kaže še bolje. Običajno je zima mrtva, letos pa zagotovljenega dela že do konca aprila.

ja obnovitvena dela so v polnem zamahu... obrtnikom zdele ne gre slabo...

folk ima se denar...