Covid-19 Covid19 in podjetništvo

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
653
93
Dejansko je zelo zanimivo iz katere panoge je posameznik podjetnik. Lahko diha na škrge in upa na pomoč države, lahko pa ima dela še več kot prej.
Glede na stanje na trgu pa ne pričakujem, da bi se cene storitev znižale, prej obratno.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Kot mi je rekel zadnjič en gostinc, za plače zaposlenih potrebuje čez 8000€/mesec, od države pa dobi za plače cca 1800€, pa še te z velikim zamikom.
S tem da je odpustil pol osebja.

Potem obrtniki, lahko delajo samo na nenaseljenih objektih. Če ima na objektu kdorkoli prijavljeno bivališče, čeprav ne živi tam, je kazen. Kolega so tako oglobili z 4000€.
Inšpektorjev pa zadnje dni kolk češ in eni se dobesedno izživljajo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Lovijo predvsem delodajalce in delavce kateri so prijavljeni na čakanju in dobivajo denar od države in medtem veselo delajo na vseh koncih cele dneve.
Zvečer pa še obvezno na splet lajat proti vladi kako je fašistična.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in kemb

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Kot mi je rekel zadnjič en gostinc, za plače zaposlenih potrebuje čez 8000€/mesec, od države pa dobi za plače cca 1800€, pa še te z velikim zamikom.
S tem da je odpustil pol osebja.

Potem obrtniki, lahko delajo samo na nenaseljenih objektih. Če ima na objektu kdorkoli prijavljeno bivališče, čeprav ne živi tam, je kazen. Kolega so tako oglobili z 4000€.
Inšpektorjev pa zadnje dni kolk češ in eni se dobesedno izživljajo.

Teli inšektorji so res...... Ampak delujejo samo glede na prijave - torej sosedi:/

Primer vulkanizerja in inšpektorja:
Imel je odprto, ter poskrbel za minimalen stik z stranko. Ključe je sprejemal preko okenca, ostalo ni bilo stika. Avto razkuževali itd.
Sosed ga je prijavil, inšpektor je prišel in ga iza škarpe na mrazu opazoval eno uro kako dela s stranko. Po eni uri je prišel do njega in mu povedal, da ne razkužuje pulta, kjer stranke odložijo ključe. Napisal mu je 4000€ kazni. Je rekel, da bo stopil naprej v pisarno, da napišeta kar je za napisat. Mu je samo rekel, da naj kar zunaj piše kar ima za napisat. Vulkanizer je avtomobile zapeljal iz delavnice ven, razdelil ključe strankam in zaroletal delavnico.


Drugače, sam imam popoldanski s.p.. Oddajam nepremičnino in včasih kakšen izdelek še sam naredim. V prvem valu me je najemnik klical, če se lahko kaj zmeniva. Sem mu znižal najemnino za več kot polovico - toliko da sem lahko tudi moje stroške kril. Dva obroka sta bila tako, potem me je sam poklical, da lahko najemnino po starem obračunavam. To je bilo pa to. Od takrat mu gre pomoje spet ok. Opremlja pa zapore, banke, zlatarne, ter varnostna vrata, roloji itd...
Je pa rekel, da če mu ne bi znižal najmenine, da bi šel ven po določenem času, če bi to trajal.
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Kot mi je rekel zadnjič en gostinc, za plače zaposlenih potrebuje čez 8000€/mesec, od države pa dobi za plače cca 1800€, pa še te z velikim zamikom.
S tem da je odpustil pol osebja.

Potem obrtniki, lahko delajo samo na nenaseljenih objektih. Če ima na objektu kdorkoli prijavljeno bivališče, čeprav ne živi tam, je kazen. Kolega so tako oglobili z 4000€.
Inšpektorjev pa zadnje dni kolk češ in eni se dobesedno izživljajo.

Kaj ti to pove? Da ima dva ali tri prijavljene, ostalo pa "malo študenta, malo na roke"... če bi jih imel uradno, bi dobil po programu. Sicer pa itak drugače gre težko v gostinstvu, če nima lih svojega jointa na tromostovju s kofetom po 3 eure...potem gre ok skozi.

Kritje fiksnih stroškov
Pri delnem kritju fiksnih stroškov podjetij je višina povračila:
  • 1000 evrov mesečno na zaposlenega, če so podjetju prihodki od prodaje upadli za 30 do vključno 70 odstotkov in
  • 2000 evrov mesečno na zaposlenega, če so podjetju prihodki od prodaje upadli za več kot 70 odstotkov.
Popravek izjave in oddaja prve izjave na podlagi sprememb iz PKP7 bosta na eDavkih mogoči predvidoma po 5. 1. 2021. Rok za njuno oddajo je 15. 1. 2021. Dodatno pojasnilo na spletni strani Finančne uprave.