Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
A lahko nekdo pobrise vse tele aplikatorje iz teme o Svedski...al pa ce zamenjamo naslov, pa gremo v temo o aplikaciji debatirati o svedih...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kontinuum švedske laži...

Švedska nije postigla cilj, nema imuniteta krda, nema ničega, čak je i BDP u slobodnom padu, a po smrtnosti 556 na milijun, čime je prešla u skupinu "top ten" , ako ne i prvih 5 u svijetu. Ali bi , po meni, što sam rekao još u veljači, glavni razlog bio rezanje svega u zdravstvu i provođenje najgorih rezova u javnom sektoru, posebno u zdravstvu, školstvu, socijalnoj skrbi itd. Dakle nije čak ni važno koliko će biti zaraženih, već kakav je sustav javnog zdravstva, a tu su se zapadni pokazali kao najubojitiji. (Čak smo i mi, koji smo uspjeli sačuvati nešto od "onog iz onog sistema vrlo učinkoviti po tom pitanju, sa 30 do 50 mrtvih na milijun, što je doslovno ništa u odnosu na te "pametne i bogate ultraliberale")
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
AVSTRALIJA se je dolgo odlično upirala koronavirusu. RTV SLO jo je skupaj z NZ dajala za primer demokracije in kot ogledalo češ 'fašizmu' Janševe vlade. Kaj bo porekla RTV SLO o avstralski vladi zdaj, ko uvajajo celo policijsko uro, sicer zaenkrat le v Melbournu
"Residents in the city will only be allowed to shop and exercise within five km of their home, according to the premier"-med policijsko uro. To je dosti bolje kot pri nas prepoved zapuščanja občin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Na Švedskem ogromen padec novih okužb. Tudi strokovnjaki ne znajo pojasniti situacije.

Tegnell vendarle razmišlja, da je zmanjšanje števila okužb na Švedskem v zadnjih tednih pokazatelj, da je njihova strategija na nek način prava. Po drugi strani porast števila okužb v drugih državah, do katerega je prišlo v tem času, postavlja vprašanje, ali bodo te države uspele ohraniti nizko stopnjo bolezni, kakršna je bila med zapiranjem.

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Najtežje bo vsem #ostanidoma zagovornikom in paničarjem priznati, da so imeli od samega začetka Švedi prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
enostavno, nehaš testirat, ali pa testiraš ljudi ki niso okuženi in imaš rešeno državo. Simple. Še vedno je fakt da jih je tam umrlo več od ostalih. Tako da...niso ravno model.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Dejstvo, da so dopusti in jih je večina na privatnih otočkih? Počakajmo na jesen-zima čas.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
enostavno, nehaš testirat, ali pa testiraš ljudi ki niso okuženi in imaš rešeno državo. Simple. Še vedno je fakt da jih je tam umrlo več od ostalih. Tako da...niso ravno model.
Katere tri države v razviti Evropi trenutno testirajo najmanj glede na število prebivalcev?
Madžarska, Hrvaška in Slovenija. Simple.
Vedo da so naredili napako pri domovih za starejše. Pri nas še vedno ne vemo tega. Ali pa vemo, pa bomo reševali s kontejnerji, ob istočasno praznih bolnicah
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
enostavno, nehaš testirat, ali pa testiraš ljudi ki niso okuženi in imaš rešeno državo. Simple. Še vedno je fakt da jih je tam umrlo več od ostalih. Tako da...niso ravno model.
90% testiranih išče zdravniško pomoč zaradi covidu podobnih simptomov. Tem se načeloma težko izogneš, da jih ne testiraš.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Ti dlje od svojega nosu ne vidiš.
V začetku te farse so države histerično posnemale ena drugo, da je zgledalo, da se "borijo" proti virusu. Imaš dve opciji: Ali si ovca in delaš tako kot ostali, ali pa razmisliš in delaš po svoje. Švedska vlada je njemu prisluhnila, ugotovili so, da bo tako najboljše za njih in delali po njegovem principu.
Kaj bi zdaj on počel na sodišču?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ti dlje od svojega nosu ne vidiš.
V začetku te farse so države histerično posnemale ena drugo, da je zgledalo, da se "borijo" proti virusu. Imaš dve opciji: Ali si ovca in delaš tako kot ostali, ali pa razmisliš in delaš po svoje. Švedska vlada je njemu prisluhnila, ugotovili so, da bo tako najboljše za njih in delali po njegovem principu.
Kaj bi zdaj on počel na sodišču?

Ne nabijaj, o svojih zrtvah bo imel dosti za povedat. Ti pa histericno cvili po svoje. Skupaj z Tenellom in Lukasenkom.