Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Se pravi, da so vsi tisti strokovnjaki v tem članku nerazgledani in brez inteligence? Res si biser. :aplauz:

 
  • Haha
Reactions: Matey in bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Se pravi, da so vsi tisti strokovnjaki v tem članku nerazgledani in brez inteligence? Res si biser. :aplauz:


hahaha lep "članek", ni kaj:srce: Ob visoku precepljenjosti in prebolevnosti, najbrž res lahko upamo v to smer.

Drugače pa se je moj odgovor nanašal na prehlad/gripa. To je približno tako, kot bi rekel plimovanje v Piranu/tsunami Šrilanka 2004.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Nova raziskava oxfordske univerze je pokazala, da bi lahko pandemija covida-19 izzvenela do pomladi, ko bo moč bolezni usahnila v običajen sezonski prehlad.

Vsi tisti strokovnjaki torej covida trenutno ne vidijo kot prehlad ali gripico, se pa v prihodnosti lahko morda spremeni v kaj takšnega (in to bi bilo res super).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Se pravi, da so vsi tisti strokovnjaki v tem članku nerazgledani in brez inteligence? Res si biser. :aplauz:

"da bi lahko bil virus spomladi prihodnje leto podoben navadnemu prehladu, saj imunost ljudi na virus krepijo cepiva in izpostavljenost okužbam."

Sem ti pobarval, da boš lažje našel ključno sporočilo.

Če je pa vse skupaj preveč abstraktno, pa še konkreten primer iz prakse, na Danskem so se precepili in so mnenja, da je sedaj vse skupaj na nivoju gripice in bodo stvar obvladali brez posebnih pristopov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Še vsem zagovornikom obveznega ceplenja in grožnjami z odpovedjo:


Pravnik je zavohal biznis. Na koncu bodo pa odpuščeni neke vrste novi izbrisani..
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Pravniki so že davno zavohali denar v zvezi s korono. Izbrisanim se je splačalo biti izbrisan, mnogi so dobili težke euro tisočake odškodnine.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
"Naša" posebnost je, da smo med prvimi, ko se sprejema omejevalne spremembe in med zadnjimi za nasprotno. Odpraviti ali omiliti karkoli zahteva odgovorno odločitev, česar se pa vsi otepajo, pa čeprav se za takšna delovna mesta z odgovornostjo vsi borijo. Dogma je "kaj pa če?", "ja ne vemo, če se to da" in "za to nismo pristojni".
Seveda to ni omejeno le na panične izpade okoli covida.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Španija se bo tudi odprla. Bo Slovenija ostala edina država z delujočim fašističnim režimom v EU na koncu?
Španija se bliža 80% cepljenim. Tako kot ostale države, ki se odpirajo. Slovenija zaradi tebe in ostalih svetilnikov inteligence te cifre ne bo dosegla nikoli, torej bomo pod fašizmom morali čakati, da Covid postane prehlad in boste potem lahko razlagali kako ste pametno zaobšli sistem in premagali fašizem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Španija je bila celo poletje rdeča, temno rdeča in silila ljudi v cepljenje.

Tak da če gremo po njenih stopinjah smo čez 2 meseca lahko odprti.

Če se boste pa bali igle pa bo tam nekje marca.

Sedaj pa želeli ste poslušajte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jest5

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Španija je bila celo poletje rdeča, temno rdeča in silila ljudi v cepljenje.

Tak da če gremo po njenih stopinjah smo čez 2 meseca lahko odprti.

Če se boste pa bali igle pa bo tam nekje marca.

Sedaj pa želeli ste poslušajte.
Ne vem, če bodo v 2 mesecih lahko dobavili toliko Janssena.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Spanci se tud obnasajo micken drugac kot slovenci. Trenutno sm v barci, in nekje 85 - 90% ljudi nosi maske zunaj, brez kakrsnega koli zakona/odloka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in gas

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
....Izbrisanim se je splačalo biti izbrisan, mnogi so dobili težke euro tisočake odškodnine.
Daj reci da nabijaš!?

Lahko se prostovoljno odrečeš državljanstvu, bivališču, prerežeš OI, PL, zdravstveno, vozniško, prometno,... in vsem pravicam iz tega naslova in živiš tukaj, mi pa ti bomo po 26ih letih plačali 13.050€. :bonk:

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Spanci se tud obnasajo micken drugac kot slovenci. Trenutno sm v barci, in nekje 85 - 90% ljudi nosi maske zunaj, brez kakrsnega koli zakona/odloka.
Če se res tako vzorno obnašajo, zakaj so bili pa potem celo poletje temno rdeči? Znaš tudi to obrazložit ?

In koliko so bili precepljeni konec avgusta, ko je virus tam še na veliko haral?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Glede na to, da nimas kontrolne skupine, bo vse kar bos napisal cisto natolcevanje. Ker pac enostavno ne mores vedeti, kaj bi bilo, ce ne bi imeli ukrepov, nosili mask, razkuzevali rok ipd. Tezko reces da bi bilo boljse, ali slabse. Ampak statisticno gledano, bi pa bilo slabse.