Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ko se bo začela turistična sezona, bodo Hrvati pozabili na PCR teste ne glede na število okužb.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Pa se ti zavedaš, da je preventiva bolj kot kurativa. Da je najbolj osnovni pristop pr obvladvanju epidemije, da ljudje nimajo nepotrebnih stikov, predvsem pa ne takih preko parih držav, ker potem pa res nimaš noben sledljivosti.
In PCR ni magična rešitev.
V tej situaciji ljudje nimajo kaj bluzit naokoli. (bluzit = potevati brez resnega razloga). In če imaš utemeljen razlog boš tudi poskrbel za PCR test. Zna pa biti prekleto drago, če zeliš vsak vikend skočit na Pag (je pa seveda vprašanje, ali res rabiš iti vsak vikend na Pag).

Zadnji čas, da so začeli preverjati PCR dokumente.
Bluzit naokoli? Dej se zapri v kevder že enkrat no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
In potem zakopljimo glavo v pesek in to je to.
Objektivno gledano je to najhujša preizkušnja za zahodni svet po drugi svetovni vojni. Mladini in srednji generaciji, ki niso dali resne preizkušnje čez se je podrl svet. Ostali pa, če smo vse preživeli, bomo tudi to.
Če malo pogledam situacijo naokoli, tisti ki so sami kaj naredili (niso jokali, kako je študij zahteven amapk so zaključili, niso jokali, kako so stanovanja draga, amapk so zagrizli in šli na svoje) so se tudi sedaj znašli.
To se pogovarjamo o tem segmentu, kako življenje trpi in kakšen krivice se ljudem dogajajo (pa barčki so zaprti, pa na morje ne moreš iti, ...).
Druga stvar so seveda tisti, ki ne smejo opravljati dejavnosti. Samo tega ne moreš rešiti s tem, da daš glavo v pesek.
A vidiš, sej boš potuhtal počas. Barčki zaprti pha, kaj pa je to, sej kofe lohk pa doma piješ...Kaj pa kup ljudi, ki živi od tega? Od "bluzenja naokoli" tudi živi en kup ljudi, sam tebe to ne tangira in potem sereš. Bo pa treba najt način, da se bo "bluzilo naokoli" razmeroma varno, seveda nikoli ne bo sterilno. Mimogrede, meni na kraj pameti ne pade, da bi ponarejal test, mi je blo pa fascinantno, da je dovolj print iz ezdravja.V celotnem "bluzenju naokoli" nisem bil v stiku z nikomer razen z mojo soprogo. Sva bila v globokem stiku kar nekajkrat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
In potem, ko se skozi čas na vso moč trudiš, da ta moment čimdlje traja se kar naenkrat zbudiš kot alkoholik :cheer:

(ne kot uporabnik alkoholik ampak tako, kot "pravi Slovenec" alkoholik)
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
A vidiš, sej boš potuhtal počas. Barčki zaprti pha, kaj pa je to, sej kofe lohk pa doma piješ...Kaj pa kup ljudi, ki živi od tega? Od "bluzenja naokoli" tudi živi en kup ljudi, sam tebe to ne tangira in potem sereš. Bo pa treba najt način, da se bo "bluzilo naokoli" razmeroma varno, seveda nikoli ne bo sterilno. Mimogrede, meni na kraj pameti ne pade, da bi ponarejal test, mi je blo pa fascinantno, da je dovolj print iz ezdravja.V celotnem "bluzenju naokoli" nisem bil v stiku z nikomer razen z mojo soprogo. Sva bila v globokem stiku kar nekajkrat.
Ne bom nič stuhtal, ker mi je od prvega dneva jasno :fredi: .

Bo pa treba najt način, da se bo "bluzilo naokoli" razmeroma varno, seveda nikoli ne bo sterilno.
Se povsem strinjam. Prvi korak k temu pa je spoznaje in priznanje da virus je, da imal lahko resne posledice in da vsega pač ne bomo mogli v razumnih razmerah počet (jebat ga, koncertov v Stožicah še dolgo ne bo).
Ne pa sranje naokoli o k*rčevih PCR ciklih in zarotah in tako naprej, ...., pa vmešavanje politike (IJJ ustrezajo ukrepit, ...)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
In potem zakopljimo glavo v pesek in to je to.
Objektivno gledano je to najhujša preizkušnja za zahodni svet po drugi svetovni vojni. Mladini in srednji generaciji, ki niso dali resne preizkušnje čez se je podrl svet. Ostali pa, če smo vse preživeli, bomo tudi to.
Če malo pogledam situacijo naokoli, tisti ki so sami kaj naredili (niso jokali, kako je študij zahteven amapk so zaključili, niso jokali, kako so stanovanja draga, amapk so zagrizli in šli na svoje) so se tudi sedaj znašli.
To se pogovarjamo o tem segmentu, kako življenje trpi in kakšen krivice se ljudem dogajajo (pa barčki so zaprti, pa na morje ne moreš iti, ...).
Druga stvar so seveda tisti, ki ne smejo opravljati dejavnosti. Samo tega ne moreš rešiti s tem, da daš glavo v pesek.
Pa to je cel samospev :zmaga:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Ne bom nič stuhtal, ker mi je od prvega dneva jasno :fredi: .

Bo pa treba najt način, da se bo "bluzilo naokoli" razmeroma varno, seveda nikoli ne bo sterilno.
Se povsem strinjam. Prvi korak k temu pa je spoznaje in priznanje da virus je, da imal lahko resne posledice in da vsega pač ne bomo mogli v razumnih razmerah počet (jebat ga, koncertov v Stožicah še dolgo ne bo).
Ne pa sranje naokoli o k*rčevih PCR ciklih in zarotah in tako naprej, ...., pa vmešavanje politike (IJJ ustrezajo ukrepit, ...)
Glede na stvari, ki jih pišeš, ti je vraga jasno. Vladajočim je zelo priročno držat ljudi na povodcu, to ni nobena skrivnost in nikar si ne utvarjaj, da bodo zlahka popustili, je preveč prasic okol korita zasidranih in v časih krize je korito bogato. Vedno bo nek nov sev, katerega se bodo lahko "bali" in držali represijo v nedogled. Vidiš pa, da nekaterim tu gor še ni dovolj in bi bili zaprti še tja do 2035, sej kaj je pa treba okol hodit, sej doma je čist super.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Tud famozna obalno kraška regija cel čas prav dosti ven iz rdeče ni bila, pa se je čez noč enmu dvignu penis, pa smo se šli še mal afnanja.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Počitnice in sončen vikend.
Lastne odloke si razlagajo malo po svoje.... se pravi ena regija gre lahko v nazaj v rdečo, druga bi lahko šla v rumeno... aja v to smer pa ne velja, ker je cela Slo ena regija... aja čak... fak of
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl