Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
No obalnokraška gre v delno rdečo fazo ... nagradno vprašanje zakaj par regij, ki smo že v rumeni niso šle v rumeno? ;)

Sicer je res na obali oz. zaledju se je dejansko začela epidemija. Do sedajo jo niso imeli (sej vemo, tista ploščina pod grafom). Tako da ni nič nepričakovanega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Če me spomin ne vara, je bila obalno-kraška regija dolgo najboljša. Sploh lani ob začetku.
Meni se zdi sicer smešno, da našo mini državo delimo na neke regije. Ali to izhaja iz želje, da bi imeli vse, kar imajo veliki?
Po mojem je ukrepov enostavno preveč in se jih daljše obdobje ne da držati, zato se najdejo alternative kot so delo na črno, domače zabave in podobna početja, ki so bolj tvegana kot če bi stvari potekale z nekaj modifikacijami podobno kot zmeraj. Namesto gneče pri čakanju za osebni dvig hrane, bi raje odprli vsaj terase, kjer imaš lahko bolj kontrolirano razdaljo med mizami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo, Cash in Car

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Če me spomin ne vara, je bila obalno-kraška regija dolgo najboljša. Sploh lani ob začetku.
Meni se zdi sicer smešno, da našo mini državo delimo na neke regije. Ali to izhaja iz želje, da bi imeli vse, kar imajo veliki?
Po mojem je ukrepov enostavno preveč in se jih daljše obdobje ne da držati, zato se najdejo alternative kot so delo na črno, domače zabave in podobna početja, ki so bolj tvegana kot če bi stvari potekale z nekaj modifikacijami podobno kot zmeraj. Namesto gneče pri čakanju za osebni dvig hrane, bi raje odprli vsaj terase, kjer imaš lahko bolj kontrolirano razdaljo med mizami.
Jp, tko kot stalno govorim. Prej ko slej se pride na vrsto za izbruh za prekuzbo, samo vprasanje casa.
Pri njih se ni bil dosezen zadosten % prekuzenih in precepljenih.
Koliko casa bo za izbruh trajal lahko pogledate grafe izbruhov drugih regijah, kjer so tak izbruh ze dale cez. Recimi Gorenjsko ali Posavsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
O tem govorimo že dlje časa.
Sprejemajo in spremijajo odloke in ne vejo kaj sploh pomenijo.
Kako kurca naj jaz vem?
A zdaj za vikend bo en avtodomar iz Lj. smel v Izolo prespat ali ne? Kaj pa v Sežano?

1614250486242.png
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
No obalnokraška gre v delno rdečo fazo ... nagradno vprašanje zakaj par regij, ki smo že v rumeni niso šle v rumeno? ;)

Sicer je res na obali oz. zaledju se je dejansko začela epidemija. Do sedajo jo niso imeli (sej vemo, tista ploščina pod grafom). Tako da ni nič nepričakovanega.
odgovor je simpl, za sproscanje more bit barva dosezena na nivoju drzave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Sej bo povsod šlo nazaj ker je 90% folka prvi dan rinilo po nove stumfe pa metat kamenčke v morje.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Kdo v vladi ima fetiš na zapiranje? :bonk:


Od sedaj bo Slovenija samo ena regija. :sprasujemse:

Zaradi poslabšanih epidemičnih razmer bodo v obalno-kraški regiji v soboto začeli veljati strožji ukrepi. Trgovine in storitve bodo lahko delovale na način, ki velja v rdeči fazi. Znova omejitev gibanja in prepoved zbiranja. Za šole ni sprememb.

in izjema št. 12 :bonk:Kdo je tu nor? retorično vprašanje...
nujno vzdrževanje groba, pri čemer mora posameznik izkazati upravičenost z dokazilom o najemu groba ali drugim ustreznim dokazilom.



Da boste vedeli kje je meja:
Slabo kaže.
Geodetska je izdaja nov zemljevid Slovenije z občinskimi in statističnimi regijami

Pregledna karta z vrisanimi mejami občin in statističnih regij
Vpogled v karto
Prenos karte v pdf obliki

 
Nazadnje urejeno: