Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Evo ena sveža od danes kako se lahko izigrava preventivne postopke: sem bil na službenem zdravniškem pregledu, ki se ga naredi na vsake toliko in ko sem med postopkom šel malo čakat nazaj v sprejemnico oz. čakalnico, tam naletim na manjši prepir med medicinsko sestro ter enim Bosancem (ali pa bosanskim Slovencem). Problem? Niso ga hoteli sprejeti ter pregledati in so vztrajali na tem, da mora biti v karanteni saj je model povedal, da je bil zdaj več kot dva tedna pri svoji družini v Bosni ampak, da mu policaji na meji niso odredili karantene, ker jim je pokazal potrdilo, da se je kao samo peljal čez BiH, saj je drugače zaposlen kot voznik v nekem transportnem podjetju in da mu je zato šef lahko spisal tako potrdilo, da mu malce pomaga. Po večminutnem pregovarjanju je tip popustil ter zapustil čakalnico ali pa je odšel v preventivno karanteno pa "lahko samo ugibamo".
Ene res boli k**** za vse te stvari in pri takih ne pomaga ne predpis, ne aplikacija, ne zaprtje občin.
Zaradi takih potem pravi Andy da zaprtje obcin ni imelo nobenega pozitivnega ucinka...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, ni ga imelo. Zaprtje obcin ni imelo pozitivnega ucinka. Se enkrat, operater je podal informacijo, da so migracije med obcinami bile iste, kot pred prepovedjo.
Ljudje so se vedno lahko hodili v sluzbe...in so seveda hodili, saj ni bilo prepovedano. Torej, zaprtje obcin je bilo samo sebi namen.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Kje se ne bo pri nas švercalo, če je pa še naš nacionalni junak Martin Krpan švercer :cheer:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
izjave-31-2020.jpg


»Trenutno so odprte vse tri možnosti poteka epidemije – da stanje ostane takšno, kot je, da se epidemija umiri ali pa se širi.«
Direktor NIJZ Milan Krek za STA o strokovni oceni razvoja epidemije

Vir
 
  • Haha
Reactions: AndY1, Car in Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Evo ena sveža od danes kako se lahko izigrava preventivne postopke: sem bil na službenem zdravniškem pregledu, ki se ga naredi na vsake toliko in ko sem med postopkom šel malo čakat nazaj v sprejemnico oz. čakalnico, tam naletim na manjši prepir med medicinsko sestro ter enim Bosancem (ali pa bosanskim Slovencem). Problem? Niso ga hoteli sprejeti ter pregledati in so vztrajali na tem, da mora biti v karanteni saj je model povedal, da je bil zdaj več kot dva tedna pri svoji družini v Bosni ampak, da mu policaji na meji niso odredili karantene, ker jim je pokazal potrdilo, da se je kao samo peljal čez BiH, saj je drugače zaposlen kot voznik v nekem transportnem podjetju in da mu je zato šef lahko spisal tako potrdilo, da mu malce pomaga. Po večminutnem pregovarjanju je tip popustil ter zapustil čakalnico ali pa je odšel v preventivno karanteno pa "lahko samo ugibamo".
Ene res boli k**** za vse te stvari in pri takih ne pomaga ne predpis, ne aplikacija, ne zaprtje občin.

Takih je bilo ta vikend na meji vsaj 2000. Toliko karantenskih dločb so izdali. Bosanci pa pizdijo da jih ne bodo več upoštevali ker imajo oni tega poln kur... Ampak za ramadan je blo pa treba iti domov jebeš karanteno. Zato pa imajo dol tako sranje ker oni vse po balkansko....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Torej je maska, razdalja, razkuževanje, karantena, samoizolacija v tem trenutku najboljša zaščita.
Me zanima če je Möderndorfer Bosanec?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
najboljsa zascita je jebitvetrovstvo.

skrb za vse nastete elemente enostavno pozre prevec zivcev in casa.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sploh ne če ti riti a rata. Jaz sem včeraj zjutraj na šihtu že skušal kavo preko maske piti. Niti ne vem več vedno da jo imam gor.
Bolj je neprimerno ker z nepravilno uporabo narediš več škode kot koristi. Glede na videno pa je takih ogromno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne vem kakšne vi nosite ampak jaz čez kirurško diham čisto normalno lahko večino šihta. No res pa je da je v svoji pisarni ne nosim. 8 ur sicer ne zdrži ker rata mokra od dihanja ampak imamo še pralne ki so ravno tako udobne. Edino kakšnega ričeta, golaža ali pleskavice pa čebule ni za jest ker pol se mal vohaš. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Ni problem gumica na ta velikem. Problem je osebna zaščita.
Ni problem čelada med vožnjo z motociklom. Ko greš lizat ta malo (ta veliko) jo daš pač dol.
#runo. kaj praviš. si za masko ali ni si za masko (distanca, ...)