Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Takole aplikacija deluje na Kitajskem.
In kljub aplikaciji se je virus razširil.
V članku piše, da se mnoge države zanimajo za uvoz.
Naša pod krinko koronavirusa.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Ne vem ali si tako zaplankan, ali si se samo sprijaznil s situacijo.
Telefon sem kupil sam, brez države, še davek sem plačal državi in imam naročnino pri operaterju, kateremu sam plačujem storitve brez države, oz še davek dam državi od storitve in zdej država pričakuje, da bom nekaj gor dajal, kar njim paše? Ne sigurno ne. Če mi pa dajo telefon z aplikacijo, ga bom pa uporabljal, tudi za sledenje.
Podobno je bilo v poznih sedemdesetih letih, ko je država rekla, da tisti, kateri imajo v hiši prosto sobo, bodo morali sprejeti socialno šibke, kateri nimajo jič. No, moj oče je naselil 5ton premoga v pritlične sobe hiše. Plačal je vse davke, vse sam naredil in pol se ti država najde, da bo neki na tvoj račun proti tvoji volji ukrenila?
Tak samo za foro te vprašam.. A bone boš pokoristill? Si v koronakrizi dobil kak dodatek k plači?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Vprašanje.
A bo sedaj telefon obvezen kot osebni dokument?
A bo policaj po novem lahko poleg osebnega dokumenta zahteval še vpogled v telefon?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pa bo vlada vsem, ki jim bo odredila karanteno in ne bodo imeli pametnega telefona, tega tudi kupila? :sprasujemse:
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Kaj je že Janez in njegovi vpil februarja in marca? Kolk je danes okuženih kolk jih je blo takrat?
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
janša je kriv :evil: misliš, da bomo potem vprašali koliko stane Goli otok? Bomo naredili gulage? jih bo janša zmetal not, nestrinjače s takratnim režimom?

Ne pozabi, v luknje mečejo drugi...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Komunistov že od 1991 ni več, so ostali samo še bivši komunisti.
In en od teh nam hoče sedaj vsiliti applikacijo za vohunjenje države nad državljani.

Ne razumem vas najbolj, aplikacija, ki bo upoštevala vse ali pa vsaj veliko večino GDPR zahtev (protokoli by google), bo decentralizirana in jasno bo kdo bo obdeloval podatke, kje in za kak namen. Jaz si tak app takoj namestim če s tem lahko zaščitim svoje bljižnje in državo, predvsem pa s tem preprecim potrebo po ponovnem zapiranju države. Ni večje omejevanje svobode prisilna izolacija, držanje socialne distance in omejevanje gibanja in združevanja, v primerjavi z uporabo app-a s katerim lahko beležimo (kužne) stike?
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Mogoče bi blo boljše, da bi okuženim O vžgali na čelo, kot aplikacija na fonu...