Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

5. apr 2015
1.332
690
113
Kolko naših ma 4 froce na polni socialni z vsem zastojn v šolah? Znajo ne slovensko, dobijo nevem kake ure pomoci za slo, ucno pomoc in nevem kaj vse. Aja pa gladko še so na podalšanem vsaj do 16 ure in itak audi al pa bmw. Za naše nadarjene froce pa zmanka časa ker vsi okoli albancov laufajo. Pol na koncu pa samo znajo svoje pravice naštevat če kaj ni ponjihovo pa še to ne slovensko in jim froci prevajajo. To je realnost pri šiptarih (ajde pri 90%, eni so čisto ok) . Ded v belgiji al pa nemčiji dela, na 3 mesce pride domu. Familija pa lepo cuza socialno tu in matere šetajo celi dan okoli. Če se pa slučajno kaka familija odloči v nemcijo it so pa čez 3 mesce nazaj ko vidijo kak je komot tu.

Treba jim je namignit, da je v Avstriji najbolje poštimano za take "primere". Sploh pa dojče šprahe gut šprahe.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.766
-170
113
Iz članka izhaja, da ima dovoljenje za bivanje 4500 Albancev, kar je približno 10% prebivalcev Kranja. To pa nič kaj ne odstopa od slovenskega povprečja.
K tej številki pa prištej še par tisoč tistih, ki so si že pridobili državljanstvo in tako tega dovoljenja za bivanje ne potrebujejo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
o kakšni sociali ti blebetaš? delam btw. ti kar podpiraj šiptarje, ko bodo 1/3 v slo bodo zahteval pravice.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Šiptarček (okrog 20 let) se po naših koncih med drugim vozi tudi v SLS AMG in GT3 RS. Ampak očetov priimek vidiš praktično na vsaki stavbi, ki se gradi, popravlja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Poznaš slovenca ki bi bil pripravljen nam slovencem zgradit kanalizacijo? Fizično mislim. In ko smo že pri gradbincih, še nagradno vprašanje. Kdo je v zgodbi bosanca, ki gre preko slovenske firme delat v nemčijo največji gnoj?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Vi nehajte jamrat. Ko se je treba ven metat vsi sposobni za jurja na uro. Ko je treba jamrat vam je pa vsak šiptar z dvema levima konkurenca.

Utopija ja. Da bi slovenec pri tridesetih preživljal 10 člansko familijo. Še za sebe in pol enega sončka mora vse vnaprej izračunat če se mu bo izšlo. Pa ne mi spet sociale naprej metat.

Tisti, ki tole razumete kot borbo za pravice ali (še huje) hvaljenje albancev se raje ne trudite več.

Fixed by: Corona VirusSs
 
Nazadnje uredil moderator:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.766
-170
113
Poznaš slovenca ki bi bil pripravljen nam slovencem zgradit kanalizacijo? Fizično mislim. In ko smo že pri gradbincih, še nagradno vprašanje. Kdo je v zgodbi bosanca, ki gre preko slovenske firme delat v nemčijo največji gnoj?
Poznam,
Pri meni je kanalizacijo napeljal slovenc, imel SP, prišel sam z malim bagerjem, odkopal, napeljal cevi, zasul...računal po enakih cenah kot bosanski/albanski gazda, za katerega bi delali bosanci/albanci za manj kot minimalca.
En drug kolega čisti kanalizacije, ima stroje, kamere... niti ni tako usrano delo, ima SP, zasluži odlično.

Vem kaj misliš rečt. Marsikateri slovenec noče delat za minimalca, zakaj pa bi, če mu država da 500+ socialne, da leži doma na kavču.
Bi pa delali, če država nebi bila tako radodarna z delovnimi dovoljenji tujcem, ki delajo konkurenco, in pa ko bi dedu rekla: , "fantič, 2x si odklonil delo, sedaj nema više socialne".

En albanski delavec pa stane samo tistih 700€, ki mu jih plača delodajalec, ampak stane državo še socialne za babo in 5 otrok, pa šolanje, raznorazni tečaji socializacije otrok, varstvo.....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Iz članka izhaja, da ima dovoljenje za bivanje 4500 Albancev, kar je približno 10% prebivalcev Kranja. To pa nič kaj ne odstopa od slovenskega povprečja.
iz članka izhaja, da takoj po vstopu grejo v vrsto za socialo.
iz članka izhaja, da so otrici tu sam med počitnicami, toliko da se dobi sociala za njih.
iz člnaka izhaja, da bosi kreirajo življenje teh delavce, delajo v eu, kje potem fajonka pravi, da jih je opeharilo podjetje iz SLO.
iz članka izhaja, da ne znajo slovensko. kako poteka pisna in ustna komunikacija na sociali. a tiste babe na sociali sam kimajo? dimbe.
iz članka izhaja, da ozkoriščajo slo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DuCoM

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pozabljaš da delajo pod ceno. Poleg korupcije seveda, zato imajo toliko dela, ne zaradi kvalitete.

Čisto možno. Poznam enega, ki se mi je dobrih 15 let nazaj hvalil, da je prvi milijon USD zaslužil že v 80ih, ko je napeljeval neko kanalizacijo v Alžiriji. Ta je bil neizprosen za delavce. Nekaj paštet na dan jim je dal, sicer pa so životarili. Ob prvi napaki je delavca spokal na avtobus in nazaj v šipterijo.

Danes pa mislim, da je bolj kot ne propadel. Pred bajto mu stoji kakšnih 50 tovornjakov, bagrov in ostalih strojev, ki jih še registrirati ne more.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.957
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Ma dej nehi. Kar lahko spravi skoz, spravi. Ostalo blokira opozicija!
Zanimiva trditev, podprta s poznavanjem zakonodaje in poslovnikov parlamenta mar ne?

Večina zadev, praktično vse, ki se ne tičejo spremeb ustave, ali pa so izrecno naštete (člen o uporabi vojske na primer), se sprejema z navadno večino v parlamentu. To pa ta vlada ima zagotolvjeno.

Kje je torej problem?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.320
113
Vi nehajte jamrat. Ko se je treba ven metat vsi sposobni za jurja na uro. Ko je treba jamrat vam je pa vsak šiptar z dvema levima konkurenca.

Utopija ja. Da bi slovenec pri tridesetih preživljal 10 člansko familijo. Še za sebe in pol enega sončka mora vse vnaprej izračunat če se mu bo izšlo. Pa ne mi spet sociale naprej metat.

Tisti, ki tole razumete kot borbo za pravice ali (še huje) hvaljenje albancev se raje ne trudite več.

Jaz bi samo nekaj ločil. Lahko imaš 10 otrok in jih verjetno tudi preživljaš. Jaz si pa želim, da bi svojim otrokom zagotovil določen standard življenja ter jim omogočil tudi nekaj svojega časa. Temu bi rekel, da je dobra popotnica, da se mi otrok razvije v neko normalno živo bitje, ki se bo smiselno intergiralo v družbo. Jaz sem recimo v živo spoznal nekaj teh otrok, ki jih štancajo šiptarji. Več ali manj gre za nesocializirane otroke, ki se jih v veliki meri vzgaja z batinami. Če je to primer, ki nam ga poskušaš prikazati kot vzornega...

Fixed by Corona VirusSs
 
Nazadnje uredil moderator:

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Jaz bi samo nekaj ločil. Lahko imaš 10 otrok in jih verjetno tudi preživljaš. Jaz si pa želim, da bi svojim otrokom zagotovil določen standard življenja ter jim omogočil tudi nekaj svojega časa. Temu bi rekel, da je dobra popotnica, da se mi otrok razvije v neko normalno živo bitje, ki se bo smiselno intergiralo v družbo. Jaz sem recimo v živo spoznal nekaj teh otrok, ki jih štancajo šiptarji. Več ali manj gre za nesocializirane otroke, ki se jih v veliki meri vzgaja z batinami. Če je to primer, ki nam ga poskušaš prikazati kot vzornega...

Otroci so doma (beri na ulici) z mamo in sorojenci, ata cele dneve dela, pomanjkanje prisotnosti pa rešuje z nasiljem. Ne vem zakaj bi bil ta način rezerviran za albance, ravno obratno, slovenec vmes še tri zvrne. Da gre lažje nad ženo in otroke.

Glede omogočanja standarda. Se mi zdi da je v času polnih riti bolj vprašanje kaj mu onemogočit da bo normalen kot obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo