Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Procentualno je še vedno bolnih 2-4% testiranih...
1 miljon mrtvih po svetu s 30 miljoni okuženih (pozitivnih) = 3.33 % smrtnost globalno ... enostavna matematika :zardelalter: ... Koliko je pa od okuženih potrebnih bolnišničnega zdravljenja :sprasujemse: ... pa računajte sami :zmaga: ...
...30 let zanemarjanja zdravstva in mega korupcije ...
Faktor #463 na Tv3 ali na YT : ------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Minister naj "ustavi mafijske posle v zdravstvu", ustavijo se dobave in "jutri" še lekadola ne bo. Ne verjamem v hitre rešitve, ne verjamem v centralizirane rešitve in da nekaj trenutni minister pelje. Se spomnimo operacijskih miz, ki se niso najbolje izkazale, čeprav je mogoče bilo na prvi pogled ceneje od prejšnjih nabav? Mislim, da je bilo takrat obdobje vlade JJ. Verjamem v zdravo konkurenco na vseh nivojih. Če bi se sprijaznili s tem, da kak javni zavod ali del njega crkne, ker je material nabavljal neracionalno, bi se že marsikaj uredilo. In dovoliti pravo konkurenco. Zdravje je bogastvo, naša ideja pa je, da se na področju zdravja ne bi smelo služiti. Bedarija ... Na račun raznih omejitev potem nekdo zasluži še bistveno več. Razne "skupinske nabave" so samo kartelno dogovarjanje na nabavni strani, kar spodbuja kartelne dogovore na ponudbeni strani.

Faktor #463 na Tv3 ali na YT : ------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
In ni treba ugibati, da se bolnišničnih kapacitet ne da opazno povečati, ker zlahka je nabaviti opremo, kader pa v kratkem času precej težko.
Težko gre na balkanu.
Če bi pa dali razpis ven, da zagotavlajo pogodbo min eno leto in plačo vsaj 2x te kot jo imajo sedaj, bi se naredila vrsta za tako službo, še stepli bi se zanjo. Od teh koronapaketov bi en majhen delček evrov preusmerili za kader pa bi bil problem takoj rešen. Kadra je zadosti, samo je šel čez mejo na lov za euri.
Denar vrta tam, kjer noben sveder noče.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
V realnosti se to ne da izpeljati, ker imaš takoj stavko učiteljev, policistov in še koga. Porušena "razmerja".
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Če se gre za "izredne razmere" to z lahkoto speljejo. Saj nekaj podobnega so že s temi korona dodatki.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
pa temperaturo merit... me zanima kok pokaze ko stopis iz pregretega avta...

100 okuzenih pri 3000 testih. ista povprecna stevilka kot poleti. poleti ni bilo panike, zdej jih pa ze trese.

sej lahko stestirajo 5000 ljudi pa bo cifra se visja pa naj zaprejo vse v pm, pa zakljucimo s tem zivljenjem pa je.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Ni glih enostavna matematika, ker teh 30 miljonov je potrjeno okuženih. Nepotrjenih okuženih je veliko več.

Si ti v redu? Pametne pišeš zadnje čase, pa me začenja skrbet zate...

Ah, skoraj pozabu; tole sranje tebe neposredno zadeva. Čakam, da bo to doletelo še zobarja in dohtarja, če že nočeta razumet drugače (pa nikomur ne želim nič hudega in slabega). Le določene trde glave morajo pač udarit v zid, ker drugače jih ne strezni nič... Vmes pa; rozine oblite s čokolado so super .....

Ne, ne podpišem, da ne gem v bolnico, če jo bom potreboval. To je poceni in nizkotna demagogija in veliko pove o dometu avtorjev takih "domislic". Pa raznim osebkom s številčnimi nicki to še nekako pripada (domet pa to, jebat ga), ampak zobarji pa dohtarji .... to je pa že malo preveč. In zaskrbljujoče ....
Pa ko smo že pri tem; a taki z domislicamo kot je zgoraj podpišete, da prevzamete posledice vseh ukrepov, ki "čuvajo" javno zdravje? In to vključno s prihajajočim cepivom? Ne? Se mi je zdelo ...
Nošenje maske ni znak odgovornosti; to je znak konformizma. Nos maske, če ne te bomo zaprli ... kamorkoli že. Nosmo maske. In bomo še vedno in spet zaprti.

Ja, takoj podpišem, da mi alter zobar in alter dohtar NE pomagata. S takim odnosom kot ga kažeta jima ne bi zaupal črva, kaj šele žival, da človeka ne omenjam....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Sin v 7 razredu, hčera v 5. En bo v razredu z masko, drugi brez. V čem je poanta?
Pred šolo pa so itak vsi na kupu in glave skup.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
V roku tedna dni napovedujem lockdown, na podlagi istega % okuženih, kot pred 2 mesecema, ko smo bili vsi free.

Glavo je treba razbit nekomu!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
tok hmal ne bo... ampak tja do 1. novembra... pa že zna bit kej.

joj, kok se bo kaco tresel pred 1. novembrom ko bojo družinska druženja...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Vzgojiteljice v vrtcih maske... To bodo otroci navdušeni, že tako se mi vsako jutro dere, da noče v vrtec, zdaj pa še super prijazni zamaskirani obrazi...

Me prav zanima, koliko prenosov okužb so do zdaj zagrešili otroci...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.717
113
pa temperaturo merit... me zanima kok pokaze ko stopis iz pregretega avta...

100 okuzenih pri 3000 testih. ista povprecna stevilka kot poleti. poleti ni bilo panike, zdej jih pa ze trese.

sej lahko stestirajo 5000 ljudi pa bo cifra se visja pa naj zaprejo vse v pm, pa zakljucimo s tem zivljenjem pa je.
Pokaže normalno.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Mrevlje
Same brihte drobtiničarske. 1. Še dobro, da jih je v intenzivni terapiji (ne negi!) le 11. Žal jih bo več. 2. Bolnice so prebukirane, ker so intenzivne kapacitete že brez COVID 24/7 polne z drugimi bolniki. 3. Kaj je delal zadnjih 6 mesecev bo treba vprašati ka ., ki je plačan, da vodi zdravstvo. Pa se ukvarja z vsem drugim - denimo, politikantstvom. Je znižal kakšno ceno v zdravstvu? Privarčeval kak €? Skrajšal kakšno čakalno vrsto? 4. Kje je kader? Od kje pa naj ga v 4 mesecih vzamejo.? Problem kadra je problem zadnjih 30 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
Glede zmanjšanja smrtnosti. Da bi kdo razmislil poleg že vsega naštetega. Kaj pa če je to zaradi nošenja mask in boljše higiene rok pri večini prebivalstva Evrope? Se ne zdi logično, manj stikov se pravi manj možnosti dobiti od sosednje osebe, pa nisem glih ljubitelj mask. Če je le možno je nimam.
ksz
Zanimivo da glih tisti, ki tolerirajo nikab in burke, so najbolj proti nošenju mask. :evil:
avtogol?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Evo, se je že začel s pretiravanjem. Maske tud v razredih.
To ni pretiravanje, ampak hočejo vladniki opravičit svoj zajeb, zato "zaostrujejo" ukrepe, ki so itak skregani z logiko, doprinesejo pa točno nič. Še vedno bodo pa ovce tulile, da vlada dela dobro.
Prav tako napišejo, da je treba imeti nagobčnik zunaj, kjer je več ljudi. Hahaha, zame je več ljudi samo recimo tukaj: (lepi časi...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi