Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
40 okužb na 100 tisoč prebivalcev v 14 dneh nas uvršča na naš lastni rdeči seznam.
Kaj to pomeni? Če grem recimo v Avstrijo? Me bodo dali Avstrijci v njihovo karanteno ali imajo oni lastne kriterije?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Če bodo Kreka še naprej spuščali v javnost in mu pustili govoriti, nas bodo res še kje izolirali. Madžari nas ne spustijo več k sebi in to nepolnih teden od kar je bil Orban na obisku. V torek bo teden kar se je Jajo kurčil z avstrijskim kurcem po naših gorah - torej ne bo nič nenavadnega, če nam bodo jodlarji od tega tedna pokazali fakiča in zaprli meje.

Se pa bolj bojim, da bodo naši speljali kako u iber pametno in ruknili jodlarje na rdeči seznam.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.887
113
Ma kdo je tega Kreka spet spustu pred kamere, bedak. Ker če pa v pol leta nimajo načrta, kako hospitalizirat par sto ljudi, brez da ustavjo vse, je vse lepo za naterat v TPM.
Večina ljudi ma maske na frisu. Kdo se ne drži ukrepov? To tele je na narkomane navajeno.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa kje ste vi rdeči? Pi-da nehajte Kreka poslušat! Po NAŠIH merilih bi bili rdeči. Bomo pa mo nas bo katera od držav dala na rdeči seznam - trenutno smo na madžarskem, pa še kakem, večinoma pa ne.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Ok, nismo rdeči, v kratkem imam potovanje po Italiji v planu, pa me zanima, če kdo ve, kje imajo ažurne pogoje napisane.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Edit: zadnji podatki od 7. 9., je pa možno, da nimajo takega ad-hoch sistema kot naši bumbarji, da se kar z danes na jutri zmislijo spreminjat. Vem da imajo švicarji za mesec vnaprej znano kdo je rdeč in kdo rumen, pač da se lahko njihovi ljudje pripravijo na to kar jih čaka ob odhodu in povratku.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113

Edit: zadnji podatki od 7. 9., je pa možno, da nimajo takega ad-hoch sistema kot naši bumbarji, da se kar z danes na jutri zmislijo spreminjat. Vem da imajo švicarji za mesec vnaprej znano kdo je rdeč in kdo rumen, pač da se lahko njihovi ljudje pripravijo na to kar jih čaka ob odhodu in povratku.
DBest... in kaj pravijo Švicarji za Slovenijo za recimo 10. Oktober?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Zjutraj poslušam novice po radiju, pa jamrajo, da je infekcijska klinika polna. Pa dobro, kaj so počeli celo poletje? Vedeli so da nimajo kadra in da nimajo kapacitet, pa se ni popolnoma nič spremenilo. Da bi vsaj delček tistih silnih miljard namenili za povečanje kapacitet, pa bi naredili ogromno. Ampak ne.... Je bil čas dopustov, je bilo treba nogice namakat v morje, čas bo pa itak prinesel svoje. Važno, da vlada dela dobro po prepričanju bedakov.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
Kje pa so tisti silni ventilatorji? Če že sedaj jamrajo, ko jih še 10 ni na intenzivni, a kupili smo 200+ ventilatorje in ne vem koliko jih je bilo na zalogi. V pol leta se niso naučili/pripravili nič, pa čeprav so vedeli oz. se je govorilo o drugem valu in težki jeseni. Tu bi moral nekdo letet.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
res je. gantar je minister btw, kaj se v desusu dogaja zadnje mesece pa vidimo s čem je bil zaposlen.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.209
4.690
113
Ventilator rabi le redko kdo.
Kadrovske podhranjenosti, ki so jo povzročili, ko so hoteli v nedogled vleči idejo, da je stopnja izobrazbe = plačilni razred in brez upoštevanja, kako je kak poklic iskan čez mejo in kako ga tam plačajo, pa ne boš rešil v enem poletju. Malo je treba imeti v mislih, da bodo slovensko medicinsko sestro v Avstriji precej hitro zaposlili, učitelja pa niti ne in temu prilagoditi plače. Zmeraj trg določa ceno in ne nek umetni sistem. Žal.
Drug problem so dodatki. Kolegica, ki je medicinska sestra, je rekla, da v mladosti ni mogla priti zraven za kako vikend dežurstvo, ker so to "pobrale" starejše sodelavke zaradi dobrega plačila. Danes se zato nihče ne grebe, kader odhaja, ker noče delati ob vikendih in ne vzdrži toliko nočnih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sad