Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
In kakšne so globe? Najbrž nikakršne, ker ni nikjer napisana cifra za primer kršitve.
Je pa fajn malo narod delat budalo: Prej so bile maske obvezne, zdej so pa obvezne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
In kakšne so globe? Najbrž nikakršne, ker ni nikjer napisana cifra za primer kršitve.
Je pa fajn malo narod delat budalo: Prej so bile maske obvezne, zdej so pa obvezne.
Sam ta je tud men fascinantna, prej so ble obvezne, ampak od dons so pa obvezne, jebe lud zbunjenog. V bistvu so pa ugotovil, da nimajo nobene podlage za kazni. No sej je tud zdej tko napisan, da bohpomagi. Če ni možno zagotovit ustrezne razdalje....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Razdalja je 1,5m - srednja vrednost med 1 in 2m;
Karantena bo po novem 7 dni, "srednja vrednost" med 5 (D predlog) in sedanjih 14;

Vse by Beovićka!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Piše v odloku 2m. Sam ko se ti en pritoži na kazen in na 400 EUR kazni se splača pritoževat, pade to, ker lepo napiše da je možno blo ohranit razdaljo 2m. Kazen reda 20 EUR in striktno kaznovat, vsak, če bi fasal bi plačal, pa učinkovito bi blo. Podobno kot pospravljanje vozičkov za 5 tolarjev, še žetončka je vsakmu škoda in gre pospravt vozičke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Me zanima, kaj bi bilo, ce v Wuhanu ne bi takrat expresno gradili unih montaznih bolnic in spricali po ulicah...pac, da bi vse zakrili...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sej kaj pa misliš, da je zdaj na Kitajskem? Da je virus kar magično izginil? Malo čudno ne, pri državi z več kot milijarde prebivalstva, ki živi v strnjenih naseljih.

Pač, nehali so testirati in grejo naprej z življenjem.

Meanwhile, in Wuhan, the original source of this disease, the pool parties are in full swing. They don’t seem to be too worried about PCR tests or contact tracing, or even the virus itself. The Chinese government says that their supreme lockdown was so awesome that they now have zero Covid: a biological impossibility. Maybe they just stopped testing, and decided to get on with their lives. Everyone else should take a leaf out of their book.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nova teorija zarote...Kitajci so vrgli tole ven, javno z vsemi posnetki objavljali na Youtubu, kak hud lockdown delajo in kako je hud virus...ostali svet s strahom gledal...kaj, ce to pride k nam...in je prisel...celi svet hud lockdown, delnice so padle...Kitajska je kupila ne vem, koliko poceni delnic, je nekje pisalo, ampak nekaj na polno se ni govorilo o tem...sedaj ima Kitajska delnice, virusa "ni vec", folk se na polno kopa v bazenih, kot smo videli, nasi pa na polno se panicarijo in so morda pod skrito agendo presaltali pod test kontrole ljudstva, da vidijo, kako se tole odvija..pac, neka simulacija, ce je ze prilika. Bi bil dober film, ne? :p
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
In kakšne so globe? Najbrž nikakršne, ker ni nikjer napisana cifra za primer kršitve.
Je pa fajn malo narod delat budalo: Prej so bile maske obvezne, zdej so pa obvezne.
Ravno s tem vprašanjem se ubadam...
V UL 117 je sledeče (v UL 118 in 119 ni nič https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs )
1.)
Odloki
2178. Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2

2.)
Sklepi
2179. Sklep o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih, pri nalezljivi bolezni COVID-19

---

ZNB
Iskanje za "400" po strani najde en kup členov, vendar nič v zvezi s kaznovanjem posameznikov, ki ne nosijo mask v zaprtih javnih prostorih zaradi covid19.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
pa ti inšpektorji hodijo sami okoli ali imajo kakega policaja v spremstvu?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kot je včeraj v Studio City pojasnil dr.Teršek, Ljudje ne dobivajo kazni zaradi nenošenja mask, temveč po drugih členih Zakona o prekrških, recimo o neupoštevanju navodil policije.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Se pravi v štacuno gre policist oz dva, ker eden ni nobeden, zraven še inšpektor in iščejo tiste brez mask. Ko nekoga najdejo, zdravstveni inšpektor reče policistu naj mu izreče kazen, al kako?
Burleska. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ko najdejo človeka brez maske, mu zaukažejo, naj jo nadene. Če tega ne želi storiti, mu pripopajo kazen zaradi neupoštevanja navodil policije.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Vceraj ujel po radiu da je bila cez vikend obsezna akcija, brez izrecenih glob. Zdaj al ste nasprotniki glasni samo na forumih al pa ste dvolicnezi kot AndY1 ? :D