Covid-19 Covid-19 Maske/Transport

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
verjetno še iz zalog normalnih proizvajalcev, ker to kaj se zdaj štampa pa veš kak je ;)

se strinjam, predvsem tisto, deloza dela maske, WTF stari a veš kake maske so to, to je isto kot da bi vzel od bejbe 2 desigual šala in si jih zavil preko ust in nosu, pa še nekaj, cena pred krizo za kirurško masko je bila 2 centa, 2 faking centa, v evropi za to ne moreš delati maske
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
se strinjam, predvsem tisto, deloza dela maske, WTF stari a veš kake maske so to, to je isto kot da bi vzel od bejbe 2 desigual šala in si jih zavil preko ust in nosu, pa še nekaj, cena pred krizo za kirurško masko je bila 2 centa, 2 faking centa, v evropi za to ne moreš delati maske

na kitajskem pa lahko, ker nimaš nobenih omejitev pa otrokom plačuješ 1 dolar na dan, onesnažuješ okolje po mili volji, kolješ netopirje na tržnici, pošiljaš viruse v svet ... ni da ni.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: 8888 in navlixx

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
na kitajskem pa lahko, ker nimaš nobenih omejitev pa otrokom plačuješ 1 dolar na dan, onesnažuješ okolje po mili volji, kolješ netopirje na tržnici, pošiljaš viruse v svet ... ni da ni.

ja nekako tako, ampak kdo v EU bo plačal za škatlo kirurških mask recimo 50€ da pokriješ vse stroške, če bi jih pri nas delali, kar se tiče netopirja je to na kitajskem nekako tako kot če bi se pri nas odpovedali srninim medaljonom in ostali divjačini, težko kajne? pač že večkrat dokazano, da je določen virus prešel iz divje živali na človeka, ampak...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
samo po srnici rukneš en jeger pa si ok :D

moja poanta je pač f*ck the chinese, sploh zdaj ko nazaj odpirajo te markete da bo folk lahko spet papal netopirje pa ostalo dalje. pa sproti je treba pospravljat ljudi ki so želeli kaj o tem povedat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
posledica vodenja obrambnega ministerstava, Erjavčeva dolgoletna prevlada na tem mestu se pozna, tip ni bil sposoben postavit pralni stroj kot se za gre , kaj šele izpeljati nakup ustreznega transportnega vojaškega letala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ta zakon bi lahko spremenili v petih minutah, toda za to ni interesa, ker morajo zaslužiti tudi "naši" posredniki. :evil:
Sam tega dežurnim ploskačem ne boš dopovedal, čeprav bi Počivalška drugač raztrgal, če ne bi bil zdej pod Vođino komando.
Podobn kokr bi se Roni Kordiš aka Had sliku z masko in vpil #ostanidoma če bi bil Šarec še premje.
 
  • Haha
Reactions: B81 in Hanzi

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
ksz..

ko tole prebereš te zvije


Srednje transportno letalo mora biti po načrtih v vojsko uvedeno najkasneje do konca leta 2009, odločitev o nakupu pa naj bi padla do konca letošnjega leta. Še eno takšno letalo bodo kupili okoli leta 2012.
Po naših podatkih naj bi C-295 Sloveniji ponujali za okoli 24 milijonov evrov, C-27 pa za okoli 32 milijonov. Dodajmo, da se je proizvajalec C-27 po naših informacijah že pritožil, da slovensko ministrstvo favorizira špansko letalo. Spomnimo, da je bil C-27 že v osnovi skonstruiran kot vojaško letalo, C-295 pa je bil sprva namenjen civilnim potrebam. Prvo letalo ima večjo nosilnost in dolet ter, kar je pomembno, ima integrirano rezervno enoto za proizvodnjo energije, špansko pa ne, kar ob ustavitvi motorjev na neopremljenih letališčih lahko prinese težave za delovanje letala.
Poslanec stranke Zares Matej Lahovnik je včeraj na obrambnega ministra Karla Erjavca naslovil vprašanje, zakaj tudi pri nakupu letal ne sodeluje posrednik tako kot pri nakupu oklepnikov patria. Povejmo, da je tam posrednik podjetje Rotis, ki ga vodi Ivan Črnkovič, nekdanji uslužbenec obrambnega ministrstva v času, ko je bil minister Janez Janša.

res smo daleč prišli, aja saj res katerega leta smo???
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
A misliš da je na drugih področjih kaj drugače-bolje.
Je pa zanimivo tole vprašanje na koncu o posredniku.
A svinčnik naša država kupi brez posrednika?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Tomi ima čisto prav. Zakaj za vraga na razpise pridejo vedno in iste firme?Hvala Bogu da so dali ven kdor hoče naj pripelje seveda tist naj zmaga kdor da za najmanjšo ceno ( najmanj požrešen) enake kvalitete oziroma kvaliteto kot se zahteva.
V zdravstvu pa je itak korupcije da je joj. In to Kalbota ne moti? Če je gradbeni firma sposobnejša od medicinske zakaj pa nebi on dobil posla seveda s vsaj pol manj provizije?
Na spletu pa nekaj piše, da naj bi posel dobila firma , kjer naj bi delala mama obrambnega ministra. Če je to res se na koncu pokaže da so vsi isti, če ni pa so levaki lahko samo tiho
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Tomi ima čisto prav. Zakaj za vraga na razpise pridejo vedno in iste firme?Hvala Bogu da so dali ven kdor hoče naj pripelje seveda tist naj zmaga kdor da za najmanjšo ceno ( najmanj požrešen) enake kvalitete oziroma kvaliteto kot se zahteva.
V zdravstvu pa je itak korupcije da je joj. In to Kalbota ne moti? Če je gradbeni firma sposobnejša od medicinske zakaj pa nebi on dobil posla seveda s vsaj pol manj provizije?
Na spletu pa nekaj piše, da naj bi posel dobila firma , kjer naj bi delala mama obrambnega ministra. Če je to res se na koncu pokaže da so vsi isti, če ni pa so levaki lahko samo tiho
Acron (kjer naj bi delala od Tonina mama), je eno redkih podjetji, ki trenutno v Slovenijo že dobavlja večjo količino mask. Oni so se že izkazali in so sposobni dobaviti. Gre za podjetje z 200+ zaposlenimi in mislim da cca. 30 Mio letnega prometa. Ne gre za osamljenega zidarja ali internetno trgovinico, ki dela iz domače garaže. Kaj ko tadva ne bosta izdobavila naročenega, bo vlada rekla, da ni povzročena nobena škoda saj jim ni bilo nič plačano. Ampak škoda je povzročeno saj ne bodo dobili naročenega. Če jaz sklenem posel s takim in da ne dobavi, sem nasledni dan brez službe. Upam da to lahko razumete. In nič ni narobe če se izbere več dobaviteljev, samo pri izberi je potrebno upoštevati tudi risk assessment in tadva tukaj padeta že oddaleč. Pa nebi rekel če bi šlo za posel za 100K ne pa za 10M eur, ki ga vsaj brez stricov iz ozadja nista sposobna speljati. Veš koliko kapitala rabiš, da kaj takega spelješ? Bomo zadevo spremljali pa bomo videli kaj bo,jaz trdim da zidar in garažar ne bosta izpeljala posla. Gre kdo stavit?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Acron (kjer naj bi delala od Tonina mama), je eno redkih podjetji, ki trenutno v Slovenijo že dobavlja večjo količino mask. Oni so se že izkazali in so sposobni dobaviti. Gre za podjetje z 200+ zaposlenimi in mislim da cca. 30 Mio letnega prometa. Ne gre za osamljenega zidarja ali internetno trgovinico, ki dela iz domače garaže. Kaj ko tadva ne bosta izdobavila naročenega, bo vlada rekla, da ni povzročena nobena škoda saj jim ni bilo nič plačano. Ampak škoda je povzročeno saj ne bodo dobili naročenega. Če jaz sklenem posel s takim in da ne dobavi, sem nasledni dan brez službe. Upam da to lahko razumete. In nič ni narobe če se izbere več dobaviteljev, samo pri izberi je potrebno upoštevati tudi risk assessment in tadva tukaj padeta že oddaleč. Pa nebi rekel če bi šlo za posel za 100K ne pa za 10M eur, ki ga vsaj brez stricov iz ozadja nista sposobna speljati. Veš koliko kapitala rabiš, da kaj takega spelješ? Bomo zadevo spremljali pa bomo videli kaj bo,jaz trdim da zidar in garažar ne bosta izpeljala posla. Gre kdo stavit?
Če ne bosta izpeljala posla pač ne bo denarja.
Jaz tu trenutno ne vidim slabosti.


Naj dajo vsem posel, ki bodo pripeljali ustrezne maske v Slovenijo.
Ne pa samo prikoritnikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

B81

22. jul 2007
34.427
8.917
113
Kdo pa komu brani, da kupi milijon mask in jih, ko pridejo, dostavi na vrata CZ in poslje racun?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Tomi ima čisto prav. Zakaj za vraga na razpise pridejo vedno in iste firme?Hvala Bogu da so dali ven kdor hoče naj pripelje seveda tist naj zmaga kdor da za najmanjšo ceno ( najmanj požrešen) enake kvalitete oziroma kvaliteto kot se zahteva.
V zdravstvu pa je itak korupcije da je joj. In to Kalbota ne moti? Če je gradbeni firma sposobnejša od medicinske zakaj pa nebi on dobil posla seveda s vsaj pol manj provizije?
Na spletu pa nekaj piše, da naj bi posel dobila firma , kjer naj bi delala mama obrambnega ministra. Če je to res se na koncu pokaže da so vsi isti, če ni pa so levaki lahko samo tiho

Kaj pa če bi bli vi, desničarji samo tiho:


Itak, da nosonja s tem nima nič. Gre samo za neverjetno naključje.
 

B81

22. jul 2007
34.427
8.917
113

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Kaj pa če bi bli vi, desničarji samo tiho:


Itak, da nosonja s tem nima nič. Gre samo za neverjetno naključje.
V balkanlandu se naključja dogajajo že 29 let.

S tem da ko je na oblasti levo naključje samo kradejo pa nimamo nujnih zalog.

Ko je na vladi desno naključje pa se isto krade s tem da celo imamo nujne zaloge.


Kero naključje je bolj fajn pa boš sam vedel.

Jaz pač ne maram naključij.

Btw.
Posel bo sklenjen ko bo roba tukaj in pregledana. Do tedaj še to nič ne pomeni.
Lahko da bo prekinjen tako kot ostali.