Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Aja, pa ni nobene faking drame, sam neumnost pa je in to velika, ni pa največja v zadnjem letu in definitivno ne edina. Seveda pa taki paniki kot si sam, vse to podpirate brezpogojno, sej ni nobene faking drame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Si pa izračunaj koliko pride strošek FFP2 mask družino s tremi šoloobveznimi otroki na mesečni ravni. Te bo na ritko vrglo. Si pa razni trgovci manejo roke, ker letijo mastni zaslužki v žepe, sam sej ni težko ane.

Če ravno ne kupiš NR mask potem imaš 15 mask dovolj (ob pravilni uporabi kar pa je pri otrocih samo "pobožna želja"). Ampak če se zahtevajo maske potem bi morala država za njih poskrbeti ne pa da se od doma nosijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Čaki 15 mask mesečno za tri otroke po cca 6 ur na dan, ko je treba masko menjat na 2 uri. Razen če te FFP2 ni treba menjat na dve uri. Men maske ni problem kupit in tudi ne nosit, če vidim v tem smisel. Če smisla ne vidim, se pravil sicer držim, kar pa še ne pomeni, da ne smem povedat, kaj si mislim zraven. In o maskah v razredu si pač svoje mislim.
Bi pa lahko otrokom dali maske v šolah ja, sam je pa spet vprašanje, kakšne maske bi to prišle skozi na razpisih.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
FFP2 ne rabiš na 2 uri menjat. Se da kupit take ki jih lahko tudi večkrat razkužiš. Res pa je nosit masko če si vsake 5 minut porine prst v nos ali pa usta skoraj nesmiselno. Pa še to maske FFP2 niso primerne za najmlajše ker so prevelike za njihov obraz. Če ne tesni potem je nesmiselna. Mogoče obstajajo kakšne manjše ampak skoraj dvomim.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Najbolj zanimivo je, pa da to blesarijo lajka kameleonček, ki nosi masko pod noskom.....
Oh s5 ti vehementnež....

Nosim masko povsod kjer je to zapovedano (zaprti javni prostori.....firme trgovine...smučišče ) .....ko sem pa sam....ali pa se rekreiram pa pač ne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Vrjamem da pomagajo v zaprtih prostorih in tam kjer je masa ljudi....da se ne pljuvamo en drugega....

Na odprtem prostoru pa ne vidim smisla....pač stopim 2 koraka bolj stran...saj še dobro slišim ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Dejansko.....rabim v službenem vozilu (ker nisem sam)....rabim po firmah....rabim po trgovinah....rabim ko sem na smučišču....kje random če se "grupisamo"

Niti se ne ukvarjam z ostalimi pravili....mi ni point v lajfu zasičit si glave z brezveznostimi....al pa da bi izpadu ajnštanj na alterju....ko kak kalbo naprimer ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Dejansko.....rabim v službenem vozilu (ker nisem sam)....rabim po firmah....rabim po trgovinah....rabim ko sem na smučišču....kje random če se "grupisamo"

Niti se ne ukvarjam z ostalimi pravili....mi ni point v lajfu zasičit si glave z brezveznostimi....al pa da bi izpadu ajnštanj na alterju....ko kak kalbo naprimer ;)
Pa se slavni moderator spet spreneveda. Vsakič ko maš masko pod nosom je isto kot da je ne bi mel in ti si sam priznal, da jo imaš pod nosom kot tudi vsak tretji policaj. Sej je ok, sam pol ne lajkej blesarij.

To da moraš imet v kombiju v katerem si z nekom cel dan masko je tud neumnost podobna tej z maskami v razredu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tocno toliko, kot sem sam predivdeval in je ze Alter anketa temu pritrjevala.