Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Včeraj Janša, kako bodo pred težko odločitvijo ali zapret vse za "kratek" čas, ali dlje časa "životarit"...

Potem pa danes članek: Novo zaprtje države? Epidemiologi: Vlada nas za mnenje (še) ni vprašala

Kaj Janša to kr sam nekaj bluzi al kaj mu dogaja?
In kaj naj bi bil namen tega zaprtja? Da se ubranimo novih sevov? :bonk:
Ne bomo se jih. Tudi če nam uspe, bodo pa čez en mesec prišli med nas.

To bo spet The neverending story.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Včeraj Janša, kako bodo pred težko odločitvijo ali zapret vse za "kratek" čas, ali dlje časa "životarit"...

Potem pa danes članek: Novo zaprtje države? Epidemiologi: Vlada nas za mnenje (še) ni vprašala

Kaj Janša to kr sam nekaj bluzi al kaj mu dogaja?

Pri trenutni vladi, "za kratek čas" običajno pomeni 2-3 mesece.

Fraza za kratek čas in naslednjih 14 dni bo ključnih, so sinonim za trenutno koalicijo.

Po drugi strani, pa smo šli v lockdown zaradi sprostitve pritiska na zdravstvo. Trenutno z bistveno milejšimi ukrepi od novemberskih, decemberskih in januarskih, nismo bistveno zvišali pritiska na bolnišnice. Celo nasprotno trend pada. Vmes smo imeli najbolj družinske/družabne praznike v zimi, pa tudi niso bistveno vplivali na potek epidemije. Odprtje šol prav tako ne.

KJE ZA BOGA JE POTEM SMISEL ZAPIRANJA?

Vsaka slovenska regija je šla dejansko po poti od dobre proti slabi ali kontra. Ne mi rečt, da so posamezne regije "pozabile" na ukrepe ob določenem času. Virus ima svoj cikel širjenja, sploh tako nalezljiv kot naj bi bil kovid, pa se mi lahko z ukrepi na trepalnoce mečemo, sterilizirali se ne bomo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ma zapiranje določenih stvari že ima svoj smisel. Sam nej mi en razloži, kakšen smisel je blo zapret avtopralnice. Al pa Čehi, so jim predpisal nosit dve maski, škoda da niso predpisal kar cele škatle, za boljšo mero. Mi smo nosil maske zunaj sredi polja in pol me je moj zagrizen SDS sosed sred polja vprašal kje mam masko....sem mu sam rekel, da nej raj drži distanco, če ne bo treba mal tečt na dolge proge.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Edino, kar bi bilo smiselno zapirat, so velika zbirališča ljudi: nakupovalni centri, gledališča, športni dogodki, ipd

Šole vsekakor ne, ker je kolateralne škode preveč.

Potem pa zaprtje DSOjev in obvezno cepljenje zaposlenih, in višanje plač le-tem za čas epidemije oz ker pač delajo pod "nevarnimi pogoji".

Vsi ostali ukrepi so vredno pol litra mlačne vode, še posebej cvetke kot je obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb, ali pa policijska ura :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Ali, pa to. Lahko se zbere do 10 ljudi, ampak brez transparentov:valjamse::bonk:

Protiustaven ukrep, še bolj kot policijska ura.

Ampak mediji ne piše o tem, sodišče ne odloča o tem, o onih mladoletnikih pa lahko. Bolano.
Raja pa to gleda in ploska linču dohtarja, ker je pač prinesel kugo v SLO in so zdaj polne ulice trupel.

Kruha in iger.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ob 52000 testih...... Ne pozabit. Na višku epidemije smo mel testov 8000 max in takrat je nastal famozni semafor.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Mene tu zabava predvsem spomin na izjave kako se več kot 1000 testov na dan ne da delat :D
Resnici na ljubo, bilo je tudi istočasno povedano, da se dela na povečevanju kapacitet. Popravi me, če so kakdarkoli rekli, da se nikoli ne bo dalo tesitrati več kot 1000 ljudi.

Verjetno bodo tudi 2023 stali na vsakem vogalu s cepivi za COVID-19 (ne vem pa kako bo s cepivi za COVID-22 :fredi: ).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.138
113
Resnici na ljubo, bilo je tudi istočasno povedano, da se dela na povečevanju kapacitet. Popravi me, če so kakdarkoli rekli, da se nikoli ne bo dalo tesitrati več kot 1000 ljudi.

Ne, ne, ni bilo rečeno, da se nikoli ne bo dali izvajati večjega števila testov ampak na samem začetku se pa mislim da res ni prav nič govorilo o povečevanju kapacitet ampak je bilo vse skupaj bolj v stilu "joj prejoj, pri 300/500/700/900 testih smo na maksimumu, več RES ne gre" potem pa se je enkrat prebilo tisto "magično številko" 1000 pa nekaj časa kasneje 2000, 3000 in zdaj smo pa na takšnih številkah da adijo pamet glede na sam začetek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Pa tudi hospitalizirani so danes malce padli, ter umrli sped pod 10.

Kaj se torej dela panika?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
1614681473910.png


A to si prav razlagam, pri hospitaliziranih smrti pomenijo, koliko jih je v bolnici umrlo, pod umrli pa koliko je bilo skupaj? Ker če ja, potem je danes prvič, odkar to spremljam, ta številka enaka. Pomeni da umirajo še samo hospitalziirani in se tudi v DSO umirjajo zadeve.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Od kupa podatkov izbereš enega in dobiš nedvoumen trend in veliko napovedno moč.
Super :).

Mogoče še kakšen komentar na krivuljo hospitaliziranih. Da pomagam, po dolgem času je je rahlo dvignila (ne trdim, da je to kasen znak, da se bo število hospitaliziranih od danes naprej samo povečevalo).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Mene tu zabava predvsem spomin na izjave kako se več kot 1000 testov na dan ne da delat :D
Takrat so delali samo PCR teste. Za te se ve da dlje traja za rezultate ipd. Vem potem je hitro prišlo iz 1000 na 7k. Zdaj pa se seveda v teh 52k štejejo hitri testi, ki jih trgovci in šolniki morajo tedensko opravljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Poglej priponko 43156

A to si prav razlagam, pri hospitaliziranih smrti pomenijo, koliko jih je v bolnici umrlo, pod umrli pa koliko je bilo skupaj? Ker če ja, potem je danes prvič, odkar to spremljam, ta številka enaka. Pomeni da umirajo še samo hospitalziirani in se tudi v DSO umirjajo zadeve.

Da, umirajo samo hospitalizirani ne pa tisti v intenzivni terapiji. A ni zanimivo da nekaterim niti do intenzivne ne uspe priti, že na oddelku umrejo.

Sicer pa nve podobnosti o dohtarju ki se je pokesal. Če drži je še pred "kamero lagal pa v UKC tudi". Sicer nič novega, očitno gre pa nekateim v UKC očitno že dovolj na ku.. da so to ven dali.