Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Cacao v Portorožu je zaprt :evil:
cappuccino tudi.
Želim, da so slika za 'vsak okus'

CC.jpg
BB.jpg


EE.jpg
aa.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Misli, da bi največ uspeha imelo, da pobere kakšnega yutuberja, instangramerja, tiktokerja, fejsbutnenga.
Ti imajo vpliv na skeptično popucijo.
Če pobere JJ bo sam rajanje pa smo še bol v riti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Če se izrazim v športnem žargonu: poceni prejet gol, ravno v trenutku, ko se je tekma lomila.

Drugače pa, eni so bili precej zaskrbljeni zaradi angleškega seva, jaz niti ne, južnoafriški je pa vseeno druga kategorija. Je sev, za katerega je bilo hitro pokazano, da obstaja statistično signifikantna razlika pri učinkovitosti cepiv proti temu sevu. Se pravi, od vseh sevov smo pokasirali relativno hitro najslabšega.

Še to, če imaš nizko širjenja virusa v okolju, lahko posamične primere (tudi "hujših" sevov) epidemiološko poloviš, mi smo pa še vedno kar visoko z incidenco.
Ni nujno, kot kažejo nekateri podatki, bi znal ta nov sev povzročat blago obliko pri prebolelih in cepljenih, kar je pa bistvo. Bomo bili videli, ni pa za paničarit, kot bi naši spet radi.
Ali drugače, eni so prešteval kihajoče v kampu, osnove jim pa niso jasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Jp, živet ali umirat. Ampak če hočeš umret, je treba najprej živet. To kar pa sedaj počnemo, je pa umiranje na obroke, brez življenja. Raje živim konkretno še par let ali pa tudi manj, kokr pa takole še par desetletij. Ker če bo takole, lahko samo rečem: "God, check please".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Še dva sta zbolela, ki sta prisla z istega potovanja kot dohtar. Za naprej pa še vidimo verjetno.
Niso ju testirali, imata pa simptome. Pa ne moreš rečt, da je on njiju okužil. Lahko so se vsi od nekoga tretjega okužili, ali pa je tudi kdo od teh dveh sam bil prvi v stiku z okužbo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Bo tri mesece od tega, ampak ne vidim da bi me tretirali drugače kot tiste ki niso oz. ne vedo ali so to preboleli. Prepovedi so za vse, tako da...
Vprašal si, kako živeti, potem ko se bomo sprijaznili s tem, da bo z virusom potrebno živeti. Politika se ne bo sprijaznila še 30 let, tako da nas čakajo še težki časi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Kar samo pomeni, da s cepivi ne bomo dohiteli virusa in njegovih sevov. To je ze vnaprej izgubljen boj.

Ce se ze niste sprijaznili s tem, se boste morali pa zdaj, da s tem virusom in vsemi njegovimi sevi bo treba zivet.
Oh, ko bi ti dojel, kje je fora...

P.S. To da se s cepivi, prekuževanjem in vsem ostalim ne bo izkoreninilo nove korone, je bilo jasno že lani konec januarja. Tako da dobro jutro.
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Vprašal si, kako živeti, potem ko se bomo sprijaznili s tem, da bo z virusom potrebno živeti. Politika se ne bo sprijaznila še 30 let, tako da nas čakajo še težki časi.
Ni bilo toliko vprašanje kot...
Sej tudi v taboriščih so živeli, ampak a je tisto sploh podobno življenju? Pa ne primerjam sedaj tega s tistim, ampak jaz bi rad da se vrnemo v čas pred to korono, v neko normalo. Zdaj da nas bodo iz tedna v teden...
Ne vem, nekomu se bo prej ali slej utrgalo.
Kar se mene tiče, po lepem številu let je prva zadeva ki sem se jo zaenkrat odpovedal, vinjeta. Ker zaenkrat mi sploh ne koristi, pa tudi slabo kaže da mi bo, vsaj v bližnji prihodnosti
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
2 sta potovala z njim in prav tako imata simptome.
A mogoče imamo še 2 cepljena zdravnika, ki sta okužena?

Danes potovati na jug Afrike, ali kakšno Brazilijo, ni tako enostavno. Na rezultate PCR testov je treba čakat, veljajo omejeno, potem karantene... Precej lažje to gre s kakšnimi potrdili o cepljenju.
Zdi se, da je zgodba s cepinimi potnimi listi končana pri tej koroni.
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Na žalost je verjetno nekaj na tem. Mogoče ne vsi, precej pa, ker jim je za hipokratovo zaprisego že zdavnaj vseeno.
Ja no, očitno je samo eden potreben, da spelje kvazi medije in naše strokovnjake na tlakovanje poti proti podaljšanju epidemije, ukrepov ter tedenskih testiranj itd itd itdddddddd

Znoriš človek :jok::nigladek::zavijazocmi:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Is it more dangerous? There is no evidence that the South Africavariant causes more serious illness for the vast majority of people who become infected. As with the original version, the risk is highest for people who are elderly or have significant underlying health conditions.

Zakaj potem sploh panika?