Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Še pred par meseci pa je predčasno preventivno kamp zapustil, ker je v nekem šotoru zjutraj nekdo na glas zakašljal. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Pa to tudi veš, da vsako sezono gripe pride do zapletov, popolnoma zdravih posameznikov? Ste se takrat tudi obnašali preventivno, z maskami povsod, ipd? Ali takrat pač tega nihče ni vedel? Pa ne samo gripe, dejansko skoraj vsako zimo lahko pride do tega.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Morda ampak zgolj morda je manjša razlika med klasičnim zimskim obdobjem prehladov in grip ter obdobjem pandemije. Posledično ne more vsako zimo priti do tega, kar imamo zdaj eno leto in pazi to - ne samo v času zime ampak celo leto.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Pa to tudi veš, da vsako sezono gripe pride do zapletov, popolnoma zdravih posameznikov? Ste se takrat tudi obnašali preventivno, z maskami povsod, ipd? Ali takrat pač tega nihče ni vedel? Pa ne samo gripe, dejansko skoraj vsako zimo lahko pride do tega.
A bejž, koliko je bilo hospitaliziranih zdravih osebkov zaradi gripe, in koliko zaradi covida? Jaz še v življenju nisem enega poznal, ki bi zaradi gripe moral v bolnico. V življenju! Zadnje leto pa kar nekaj poznam ki so to moralo storiti zaradi covida. Eden se od tam tudi ni vrnil.

Lahko pa tudi z veseljem povem da moja babica 91 let kljub srčnemu popuščanju covid dobro prenaša. Oziroma je že 14 dni od okužbe, in kot kaže je covid ne bo pokopal. Je pa bila njena hčerka, ki skrbi za njo precej boga.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Jaz tudi niti enega ne poznam, ki je bil zaradi kovida hospitaliziran. Pa lahko rečemo, da poznam cca 50 oseb, ki so bile pozitivne na kovid.

oz, slišam sem indirektno za hospitalizacije in smrti zaradi kovida, ampak to so rizične skupine, o teh zdaj ne teče debata.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Morda ampak zgolj morda je manjša razlika med klasičnim zimskim obdobjem prehladov in grip ter obdobjem pandemije. Posledično ne more vsako zimo priti do tega, kar imamo zdaj eno leto in pazi to - ne samo v času zime ampak celo leto.


Prej se o tem pač ni pisalo/govorilo, ker je bila gripa nekaj normalnega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Jaz tudi niti enega ne poznam, ki je bil zaradi kovida hospitaliziran. Pa lahko rečemo, da poznam cca 50 oseb, ki so bile pozitivne na kovid.

oz, slišam sem indirektno za hospitalizacije in smrti zaradi kovida, ampak to so rizične skupine, o teh zdaj ne teče debata.

O tem koga poznam in koliko jih je bilo po bolnicah sem že pisal. Ne bom še enkrat. In Darjan, če ti nekaj ne vidiš, sklepam da imaš precej majhen krog ljudi okoli sebe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Valda če si v takem okolju/družbi, kjer so kritični, bo posledično več hospitalizacij/smrti in pa obratno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
LoL. Ok, naj poizkusim drugače - smo že imeli (pri nas in/ali po svetu) v zadnjih 100 letih kdaj celoletno sezono gripe s toliko hospitalizacijami in mrtvimi?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ni nobene panike, zgleda test sploh potreben ne bo. Kolega, s katerim sem imel stik je še vedno negativen in brez simptomov. Čeprav so njegovi doma pozitivni že od začetka tedna, ko sva imela stik.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Smo že imeli (pri nas in/ali po svetu) kdaj celoletno sezono gripe s toliko hospitalizacijami in mrtvimi?

No, pa malo provokativno vprašanje.

Če je leta 2019 umrl, dokazano in vedeno, vsaj 1 zdrav "normalno-star" človek, zakaj za vsako gripo nimamo isto lockdowna. Mogoče bi lahko preprečili to eno smrt.
Ali je zdaj huje, ko jih dnevno umre 10 vs 1 čez sezono.
Koliko smrti je OK in kdaj je potreben lockdown? Recimo 5 na dan še gre skozi, 6 pa več ne? ali pa 200 odraslih, 1 otrok? Ali po kakšni formuli bi se vedli?

Ob začetku "kovid empidemije" je bilo rečeno, da se dela lockdown da se želimo izognit zdravstvenemu zlomu, da bi ljudje morali ostati zunaj - potrebni zdravstvene oskrbe. Ti časi so že mimo, a še vedno imamo ukrepe enake tistim. Kaj je sedaj novo vodilo lockdowna, zakaj ne, če bolnice več niso prezasedene?

Se sedaj gleda mrtve, ali okužene?