Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Vlada si lahko vsak dan znova beli glave, kje se zbira folk, ki širi okužbe. Glavna žarišča so zdravstvene ustanove. So tudi z razlogom umaknili podatek o številu okuženih zdravstvenih delavcev. Do sedaj jih je bilo pozitivnih že čez 10.000. Pa vsak je koga od pacientov ali pa družinskih članov okužil, ta pa potem naprej še koga od sorodnikov/sošolcev/sodelavcev, ...

Ne me narobe razumet - ne pravim, da je število okuženih po zaslugi prenosa z zdravstvenega delavca majhen ampak nekako dvomim, da je pa tako visok kot si napisal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zato ker so bili Čehi 30 let pod Rusi in so navajeni ubogat, medtem smo mi vedno "hvatali krivine" in nategovali državo!

Ne pozabite, da so bili Čehi visoko razviti v začetku 20. stoletja, ko smo mi bili še bolj ali manj vukojebina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jonny77

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Katerega a tega da se tretjina Slovencev ne drži preberi malo v poročilih koliko jih vsak dan oglobijo ali pa opozorijo. Pa je to samo vrh ledene gore. Včeraj mi je bivši sošolec povedal da je pri njih cela vas okužena, skoraj ni bajte da nimajo vsaj enega primera. Zidanice so bile popularne konec oktobra, so znani po tem. Mogoče bi tist gabrovčan kaj povedal ker je z njegovih koncev. Evo še tole z njihove občine kako dobro jim gre

V naši vasi jih imamo tudi že precej. Sosedova finoča je težko zdržala brez kolegic. Otroci so pa še mal naokrog do drugih nesli ko so se skupaj igrali.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: SamSvoj in jonny77
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Čehi so danes prvič po zaprtju spet v gostilnah, omejitev 4 osebe na mizo. Sem že dobil slike skupaj s Staro Brno pivom...

Češka vlada se je odločila, da bo zaradi bližajočih se praznikov začela popuščati pri ukrepih. Prebivalci so že v četrtek lahko znova obiskali lokale, bare in trgovine z neživilskimi dobrinami ter frizerske salone.

Na Češkem se sicer število okužb ne ustavlja, država ima prav tako eno najvišjih stopenj smrtnosti s covidom-19 v Evropi. Njene sosednje države medtem ostajajo zaprte.


Na hitro pogledano so Čehi uspešno ustavili število okužb (število smrti ima zelo položno krivuljo, zato efekt sledi z velikim zamikom)
Se motim ali RtvSlo nabija neumnosti?

Ker je velika razlika potem ali odpirajo, ker so uspešni ali ker imajo prazniki glavno prioriteto?

Če ima kdo podatke, po našem semaforju,kje so bili Čehi pred dvema tednoma in kje danes?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
20201204_200232.jpg
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Moj hiter pozitiven test na proti telesa IgM ima črtico. Edini v hiši.

Mala ki je bila uradno pozitivna je brez proti teles.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Tole je pa res zanimivo. Kot da bi se tam nahajalo večji procent ljudi z določeno mentaliteto. Ampak hey, verjetno gre zgolj za naključje in napačna dojemanja, saj ukrepe pač vsi upoštevajo oz. izvajajo.
Bo kar držalo, da ima mentaliteta nekaj pri tem.
Je zagotovo v vladi večji % okuženih, kot na planini.