Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Mama mila, kaj mi to plačujemo na državnih jaslih. :rolleyes:
To bo res treba spucat z ultimati glede obveznih testiranj in kasneje obveznih cepljenj. Ali se bodo v red in pamet spravili ali pa naj gredo na sončno upravo ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
A gremo stave pobirat al bo popolni lock down spet al samo konec smučanja in prehajanja občin za športne dejavnosti :):)
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
1. Oseba pozitivna na angleški sev je prebivalec Kosova ki je prišel iz Belgije v Slovenijo, o njem pa je Slovenijo obvestilo belgijsko ministrstvo ko je bila odkrita. V Slovenijo je prišel z dvema testom kjer je pokazal negativen test.
Bom dodajal...
2. Odpiranje šol očitno bo ni pa videti da je najbolj navdušen.
3. Predlog kot pri naših severnih sosedih, kjer se pričakuje precej stikov se priporoča FFP2 ali kirurška... Priporočilo..
4. Pri preverjanju za nazaj velik sum na 2 primera ki pa še nista potrjena, tistih 8 v časopisih so buče.

5. V sredo če bodo trendi slabi in če se bo potrdilo angleški sev bodo spremembe kakšne še odvisno od rasti če bo. No dodaja da če se bo potrdilo sev se bo ukrepalo takoj ne šele v naslednji seji.

6. Zahvala vsem ki se držite ukrepov.

7. 24 ur... Kako je z regijami ki so šle nazaj na črno.
Odg.: šole se odpirajo kot je bilo v sredo. Se bo pa to gledalo naslednji teden kako z njimi naprej. Če se bo pokazalo veliko okužb potem bo na daljavo.

8. Od Slovakov so dobili posebne teste ki testirajo samo za angleški sev. Zdaj se upa in preverja da ta iz Belgije ni nikogar...

STA: Ali je bil albanec v izolaciji.?
Kot oseba pravi ni bil v stiku z nikomer je pa vprašanje ker je šel iz Belgije 16.1 pri nas je pa rekel da je od včeraj. Kje je bil en teden????

..
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Albanček nategnil Slovenijo. In ne prvič!
Potem pa ne najdejo nič, da ga ne zašijejo za 20 000 ali 5 let. V opozorilo drugim.
V lasti JE imel pozitiven test. Če se je držal negativnega, se bi lahko tudi pozitivnega.
Nič mu ne morejo/moremo.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Prejšni teden se je polival gnojnico po policajih, dons po učiteljih.... Kdo je naslednji?
koja debilna...ucitelj se more testirat, froci v vrtcu/šoli pa ne. vsak od 30 otrok lahko okuži druge, ampak rizičen je samo učitelj...res smiseln ukrep, ki bo preprečeval nadalnjne okužbe...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še en...
Če je covid že v razredu - je (najboljši) indikator ravno odrasla oseba - učitelj(ica).
Če ima on(a), ima verjetno še kdo v razredu ----> izolacija (šolanje na daljavo) za 10 dni
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Saj vrtci so bili že sedaj odprti, sam ste jih taki starši kot si ti rajši imeli doma. Naš pa vseskozi hodi.
Ja, odprti že. Nisi pa mogel pripeljati. Pri nas so zahtevali potrdilo delodajalca. Delodajalca pa nista dala potrdila, ker sva oba delala od doma.
Je bilo pa kar nekaj vrtcev, kjer nisi potreboval nostiti potrdila..
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
A je kdo dejansko naletel na situacijo: "Te učiteljice ni, ker se ni hotela testirat?" Kako bi odreagirali?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
A je kdo dejansko naletel na situacijo: "Te učiteljice ni, ker se ni hotela testirat?" Kako bi odreagirali?
Zakaj bi pa jaz odreagiral. Ni moja stvar, niti moj problem če se ni hotela. Imajo zato ravnatelja, da uredi delovni proces, ki pač mora nemoteno potekati.

Malo se vsi preveč vtikujemo v vse in ukvarjamo z vsem mogočim, namesto, da bi prepostili v vseh pogledih stvari tistim, ki so zato tam in so ustrezno strokovno izobraženi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jello

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Saj vrtci so bili že sedaj odprti, sam ste jih taki starši kot si ti rajši imeli doma. Naš pa vseskozi hodi.

In povečuje število kontaktov in tako prispeva k širjenju virusa. Zelo odgovorno starševstvo, res.

A je kdo dejansko naletel na situacijo: "Te učiteljice ni, ker se ni hotela testirat?" Kako bi odreagirali?

Preveri še na FB, če je objavila kakšen 5G/čip rant... in potem obvesti otroka, naj jo jemlje z rezervo in naj za kakšne "resnice" podane s katedre, ki se mu zdijo mal čudne, preveri še pri tebi. Seveda pa je šola/ravnatelj dolžan ustrezno organizirati učni delovni proces, ni zdaj, da otrok ne bo imel pouka matematike, ker učiteljice ni.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
koja debilna...ucitelj se more testirat, froci v vrtcu/šoli pa ne. vsak od 30 otrok lahko okuži druge, ampak rizičen je samo učitelj...res smiseln ukrep, ki bo preprečeval nadalnjne okužbe...
Kaj je sploh fora, da se morajo učitelji testirat. A lahko kdo to razloži.

Saj učitelj itak nosi masko, maska pa ščiti druge - torej otroke. Torej so otroci varni.
Sj še velja, da maske ščitijo, al so to že spremenili?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen