Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Zeh. Ponovil si bluzenje od luka, ki mu pritrjujejo vsi, ki so imeli stik z OŠ nazadnje pred 25+ leti ko so jo sami končali, današnjo predstavo o oš pa so jim naslikale fejsbuk zgodbice in nekaj razvpitih primerov in "škandalov".
Ob 13:30 danes sem bil nazadnje v OŠ . Kdaj pa ti?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
To je isto kot bi se kregali kolko voznikov še zna z vmesnim gasom šaltat al pa na kurbl avto zalaufat.
Glede zauga pa bi znali ziher vsi z motorkami in kosilnicami na zaug :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A slučajno rabijo vedeti nekaj, kar ni v uporabi že 20+ let?
Če bi nucali, bi vedeli
Ne gre samo za rabo, gre za neko splošno razgledanost, osnovne pojme in za neke veščine, ki jih imaš ali nimaš.
Tako da bluzenje o tehniki vožnje, da je enaka namreč, lej bulshit.
Včasih je vsak povprečen blokar znal zapet avtoprikolico in jo rikverc zapeljat v ulico. Danes pa z vsemi pomagali in kamerami, zagorel idiot v 2 tonskem SUV-u ne zna parkirat znotraj parkirnega prostora. Cena napredka pač.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Sej poznaš pregovor, vrana vrani ne izkljuje oči, jagr jagru stolček gor drži?
Imaš pa mal poklicne deformacije in jemlješ vse za svoje šolarje.
Malo beri nazaj moje mnenje o mizš. Začni tam spomladi. Al pa o kaki učitlci ki ji je gladko vseeno.
Hočem samo prikazat stanje trenutno v šolah brez zagovarjanja. Stvari so v kurcu. Kak koli obračaš legalno učitelj nima nobene moči več. In ko vidiš, da se to dogaja tudi učiteljem, ki so bli še 10 let nazaj pojem za red in disciplino ti je jasno, da je konkretno zavoženo. Al pa še hujse ko greš nekam ve z njimi in te je sram kako dela. (Ajde jello razloži mi zaj, da ga pač pustiš doma, nič lažjega)

Kaj se mene tiče je iz moje strani debata zaključena. Primerov ne mislim več pisat, ker se še lahko kdo najde not, kaj poveže in ne želim problemov... Je pa za nevernike se marsikaj za napisat. Ampak že prepričanega tak ne prepričaš v nasprotno.

Se pa konkretno bojim, kaj bojo zdajšnje oš generacije, ko bo trrba zaživet brez atija in mamice, ki jih rešuje iz vsake pizdarije in jih zagovarja brez razmišlanja.

Pač mene to moti jebat ga. Od učenca pricakujem neko spoštovanje. Konec koncev smo v šoli ne na Alterju :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Tukaj se strinjava, kar sem tudi napisal, večkrat. To tudi mene moti, pa sem samo starš in ne učitelj.
Če je le možno gre raj žena na roditeljske, ker res težko prenašam ta butasta vprašanja in jamranje, kok so bogi, pa zakaj morjo brat, pa zakaj je tok snovi pa.....
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tele bežeči otroci. Naj bi bilo snemano v Kranju?
Za Kranj se ve, da so tam Albančki. Ti pa že od rojstva bežijo. Saj jih kar napšrej strašijo z policaji. Izgleda kar v genih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Povedala je to, kar je jasno. Naredila ni pa drugega popolnoma nič. Aja, izbruhala je dva sklepa.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Neuradno stališče učiteljev je, da bi morali nujno zmanjšati obseg snovi za to šolsko leto.
Vsaj pri vsebinah, kjer je to možno brez večjih posledic.
Zamerim jim pa, da so skoraj tiho. Nič kaj dosti se jih ne sliši v javnosti.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Kaj naj se javijo, če pa se takoj vsuje na njih plaz obtožb, da so itak lenuhi, nič ne delajo, 2 meseca počitnic imajo, na šihtu so samo od 8 do 12h... Ker pač ljudje nimajo pojma kaj učitelji dejansko delajo in koliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj so. Enkrat mesečno govorilne in je jok . Sobote , nedelje ,praznike prosti. Poleti prosti...vsake šolske počitnice prosti.
Plače pa tudi niso slabe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nekateri delajo v iberture, nekateri ne delajo NIČ, nekateri pa nekje vmes.
Nekateri so samo nesposobni in imajo zaradi tega 3x več dela.
Jebiga, sistem je tak. Večina naredi pedagoško, se usidra v neko šolo in fura do penzije.
Pa ne gre za učitelje ampak šolstvo na splošno. Predvsem pa za to, kaj bo mularija odnesla od tega šolskega leta in kako potem naprej.
Če mulc ne bo ravno vedel, katero je glavno mesto Tunguzije, zelo dobro pa bo vedel kako se računa z ulomki, potem se mu ni za bat.
Če bo približno vedel, kje je Kirgizija in katero gorovje lahko tam najdeš in obenem samo približno vedel, kako se računa z ulomki, smo pa v globoki *****.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Saj so. Enkrat mesečno govorilne in je jok . Sobote , nedelje ,praznike prosti. Poleti prosti...vsake šolske počitnice prosti.
Plače pa tudi niso slabe.
Ahhh, ekspert!

Za počitnice je treba not prinest ure, za nadomeščanji in drugim pedagoškim delom čez regularno tedensko obremenitev. (Torej, več kot sicer imaš ur po urniku.) Če si razredničar/-ka in to nesrečo, da imaš tudi kakšne cvetke v razredu (ali med starši), imaš na dnevni bazi še ekstra telefone, maile, sestanke. Ob delu v razredu še pripravljaš priprave na teste in teste in jih popravljaš. Ob vsem tem je cel kup poročil, ki jih je treba pisat in izpolnjevat. Vsaj enkrat na teden fašeš ali popoldanske govorilne ali neke popoldanske sestanke in si cel dan na šoli, do večera. Plača je dobra, če delaš že 20 let in se grebeš za točke za napredovanja. Če si začel v času varčevalnih ukrepov in se ukvarjaš s svojim delom namesto s točkami, si na istih jurja do jurja 200 že 10 let.

Tako, to je pogled na enega učitelja iz moje žlahte. Niso vsi isti, ne moreš pa vsem rečt, da nič ne delajo.