Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Koliko pa je dejansko starsev, ki vpletejo odvetnika? Najbrz bore malo.

Daj ne bluzi, kakšni odvetniki. Učitelj je tisti, ki mora postavit mejo staršem, za njim pa stat ravnatelj. Ampak, to je bolj v pravljici, v praksi se pa pustijo jebat vsakemu staremu, bolj je prfuknjen, bolj se mu pustijo.

Kolega učitelj na OŠ, v 5 letih enkrat M. Senica osebno, enkrat pa nekdo iz Čeferinove pisarne. V enem primeru je šlo za problematičnega učenca, ki so mu želeli dati vzgojni ukrep - torej tisto, kar sploh šola lahko naredi, ko pride do težav. Seveda je predpisano, da se pred tem izvede X sestankov s svetovalno službo, starši, bla bla... In starši so na koncu poklicali odvetnika, da zaščiti sončka. Pol pa ti postavljaj meje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jaz ti povem kako je, ti pa bluziš kaj bi ti. In ti samo hočem povedat, da se konkretno motiš. Oziroma živiš v nekih drugih časih, ki so že davno za nami.

Ja, živim v časih, ko so bili otroci, ki jih imam sedaj v OŠ še pri meni v gatah. In sem bil približno tako pameten kot ti danes in bluzil na polno o odvetnikih v OŠ. To je tako kot da bluzim o povoženih učencih na poti v šolo, ker nekdo pozna nekoga, ki so ga enkrat na poti v šolo res povozili. Zdaj pa bluzi s pravilniki, zakonodajo in odvetniki dalje, odlično ti gre.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
sousis
Točno to. In v enem od teh korakov najdejo "procesno napako" in vse pade oni se pa smejijo. Ostali otroci pa trpijo v takem razredu dalje.

Jello veselo seri dalje. Pojma itak nimaš o realnem stanju.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Če pride odvetnik, ustavi proces, ki si ga je učitelj/šola začrtala, da bi rešila nek problem z učencem. Torej vzgojni opomin ne bo izrečen, al kaj drugega (npr v skrajnih primerih prešolanje). Potem pa vsi jamrajo, da učitelji in šole nič ne naredijo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Pade vse skup. Učenec in starši dobijo potrditev, da lahko delajo kaj hočejo dalje. Lahko se odloči za odškodninsko tožbo proti šoli. Zadeva gre na sodišče. Učitelji, ki so vpleteni hodijo na obravnave, treba je nadomeščat te učitelje. Na koncu pride do poravnave in je šola (zavarovalnica) ob denar. Problematik dobi na račun še finančno nagrado za dodatno potrditev, da je on žrtev in veselo hara dalje.

In ne to ni teorija, primer iz prakse.

Ampak jello in podobni tega seveda ne vejo, ker to niso stvari, ki se jih razlaga ostalim staršem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Če imaš kaj za povedat povej direkt, drugače STFU. Sicer se pa strinjam, tvoja realnost so učitelji na sodiščih in odvetniki v šolah. Moja in realnost meni podobnih, ki nimamo pojma pa nekaj povsem drugega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
dragi jello
Glede na to, da ti je ta realnost nepoznana očitno res nimaš pojma. In še zdaj nisi napisal kako bi ti rešil problem z nekim problematikom.
Oziroma že to bo dovolj, da mi našteješ korake, ki jih je potrebno storit pred prvim vzgojnim ukrepom.

Pa da boš razumel ti še 1x napišem taki problemi so pri nenormalnih starših. (takih tvojega kova) Z normalnimi v štartu niti do nekih problemov (večjih) ne pride. Ker štimajo zadeve in pride froc vzgojen v šolo. S takimi se tudi ne zapleta med odvetnike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Če imaš kaj za povedat povej direkt, drugače STFU. Sicer se pa strinjam, tvoja realnost so učitelji na sodiščih in odvetniki v šolah. Moja in realnost meni podobnih, ki nimamo pojma pa nekaj povsem drugega.
Imaš precej že na prejšnjih straneh napisano kakšna je realnost v šolah in si preberi. Kratek povzetek pa je takšen.

Tudi v šole so vstopili razno razni znalci (starši), ki vedo vse o vsem in so absolutno bolj sposobni od učiteljev. Z demokraticzacijo vsega v naši državi se je to preneslo tudi na šolstvo in skozi redne pritiske staršev se je institut učitelja popolnoma razvrednotil, tako da lahko sedaj praktično vsak starš pametuje o fiziki, matematiki, slovenščini....sposobnosti učitelja in o tem kako nima pojma kako naj predava. S tem ko je tudi v šolstvu vstopil boj za službo, se jasno tudi učitelji bojijo za svoje delo in večina tistih pod 40 letom si niti v sanjah ne upa odločno stopiti proti neumnim zahtevam staršev. REdki imajo kilometrino in samozavest, da si upajo zagovarjati svoje odločitve pred starši, ravnatelji in na koncu še inšpektoratom, ki skoči in preverja še tako neumne prijave staršev (tudi anonimne).
Tako so starši skozi leta pridobili moč, ki je v šoli ne bi smeli nikoli imeti ali drugače, če bi imeli nekaj soli v glavi bi si sami želeli, da je te moči ne bi imeli, saj je šola in učitelj skozi desetletja veljal za alfo in omego znanja in avtoritete.
Danes lahko starš prikoraka z odvetnikom v šolo tudi zaradi tega, ker je njegov sonček dobil cvek, ker ni znal, ker se ni učil, ker je faking lenuh. In veš kaj se bo zgodilo. Učitelj bo moral pisati poročila, zagovarjati svojo odločitev, dajati dokazila kaj je sončka vprašal, zakaj se je odločil ot se je...v najinih časih bi starša z mulcem vred nagnali iz šole in mu povedali par krepkih, danes pa to žal ne gre. Še v primerih ko so mulci res problem in delajo sranje, jim težko daš vzgojni ukrep oz. moraš res dobro pregledati pravilnik, da zadeva ne pade ob morebitni pritožbi. Vse to, pa zelo dobro podpirajo marsikateri strokovnjaki s takšnimi in drugačnimi odločbam, kjer se otrokom predpiše takšne in drugačne pomoči, v bistvu pa so samo nevzgojeni otroci. Družba kot taka pa se usmerja v smer vsi so sposobni za vse, vsi bi morali imeti pet, namesto, da bi bilo kot včasih, ko si moral biti sposoben za 5 in pač vsak ni bil primeren za vsaji delo. Danes pa imamo tisoče ljudi s 7 stopnjo izobrazbe pa niso sposobni enega obrazca izpolnit ali pa pisma oddati na pošti.

Evo tako približno je, sorry če je preveč nametano, ampak saj boš razumel point.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tu bi zadevo samo še preslikal na "ustavno pravico" do vožnje vozila. Včasih se je ljudi zmetalo zaradi neznanja, pa na zdravniškem je kdo padel - sedaj pa je praktično pravica vsakega da serje po cesti, pa če zna ali ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
dragi jello
Glede na to, da ti je ta realnost nepoznana očitno res nimaš pojma. In še zdaj nisi napisal kako bi ti rešil problem z nekim problematikom.
Oziroma že to bo dovolj, da mi našteješ korake, ki jih je potrebno storit pred prvim vzgojnim ukrepom.

Pa da boš razumel ti še 1x napišem taki problemi so pri nenormalnih starših. (takih tvojega kova) Z normalnimi v štartu niti do nekih problemov (večjih) ne pride. Ker štimajo zadeve in pride froc vzgojen v šolo. S takimi se tudi ne zapleta med odvetnike.
Slej ko prej take otroke zadane in jih poje evolucija. Tukaj te popolnoma razumem. In bit dober učitelj danes ni ravno lahko.
Je pa bit povprečen ali slab učitelj razmeroma lahko. Nadzora ni in pol imamo razne Marte Steklase, ki se pasejo po šolskem sistemu. Kr pogooglaj jo, kar so ji očitali je res pa še kaj zraven.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Jeba je ker zaradi enega takega (ali več) celi razred trpi. In pol se energija in čas za take zapravlja. Na drugi strani maš pa tapridne, ki bi lahko še več cukno iz njih. Pol se pa raje odločijo, da bojo tiho kot, da bi bli neke žrtve posmehovanja.

To se lepo vidi kak je čisto drugo vzdušje v razredu, ko taki učenec manjka. Al pa, če se dela v nekih skupinah in so brez takih.

Ampak jebat ga strokovnjaki so odločli, da je tak prav in tak mamo. Pot nazaj bo zelo boleča.

Al pa še ena za jellota rešitelja problema. Tudi če policija pride v šolo zaradi določenih nasilnih dejanj. Veš kaj se zgodi. Naredi se ****** zaznamek in obvesti socialno. Torej brez vsake (resne) posledice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Imaš precej že na prejšnjih straneh napisano kakšna je realnost v šolah in si preberi. Kratek povzetek pa je takšen.

Tudi v šole so vstopili razno razni znalci (starši), ki vedo vse o vsem in so absolutno bolj sposobni od učiteljev. Z demokraticzacijo vsega v naši državi se je to preneslo tudi na šolstvo in skozi redne pritiske staršev se je institut učitelja popolnoma razvrednotil, tako da lahko sedaj praktično vsak starš pametuje o fiziki, matematiki, slovenščini....sposobnosti učitelja in o tem kako nima pojma kako naj predava. S tem ko je tudi v šolstvu vstopil boj za službo, se jasno tudi učitelji bojijo za svoje delo in večina tistih pod 40 letom si niti v sanjah ne upa odločno stopiti proti neumnim zahtevam staršev. REdki imajo kilometrino in samozavest, da si upajo zagovarjati svoje odločitve pred starši, ravnatelji in na koncu še inšpektoratom, ki skoči in preverja še tako neumne prijave staršev (tudi anonimne).
Tako so starši skozi leta pridobili moč, ki je v šoli ne bi smeli nikoli imeti ali drugače, če bi imeli nekaj soli v glavi bi si sami želeli, da je te moči ne bi imeli, saj je šola in učitelj skozi desetletja veljal za alfo in omego znanja in avtoritete.
Danes lahko starš prikoraka z odvetnikom v šolo tudi zaradi tega, ker je njegov sonček dobil cvek, ker ni znal, ker se ni učil, ker je faking lenuh. In veš kaj se bo zgodilo. Učitelj bo moral pisati poročila, zagovarjati svojo odločitev, dajati dokazila kaj je sončka vprašal, zakaj se je odločil ot se je...v najinih časih bi starša z mulcem vred nagnali iz šole in mu povedali par krepkih, danes pa to žal ne gre. Še v primerih ko so mulci res problem in delajo sranje, jim težko daš vzgojni ukrep oz. moraš res dobro pregledati pravilnik, da zadeva ne pade ob morebitni pritožbi. Vse to, pa zelo dobro podpirajo marsikateri strokovnjaki s takšnimi in drugačnimi odločbam, kjer se otrokom predpiše takšne in drugačne pomoči, v bistvu pa so samo nevzgojeni otroci. Družba kot taka pa se usmerja v smer vsi so sposobni za vse, vsi bi morali imeti pet, namesto, da bi bilo kot včasih, ko si moral biti sposoben za 5 in pač vsak ni bil primeren za vsaji delo. Danes pa imamo tisoče ljudi s 7 stopnjo izobrazbe pa niso sposobni enega obrazca izpolnit ali pa pisma oddati na pošti.

Evo tako približno je, sorry če je preveč nametano, ampak saj boš razumel point.

Zeh. Ponovil si bluzenje od luka, ki mu pritrjujejo vsi, ki so imeli stik z OŠ nazadnje pred 25+ leti ko so jo sami končali, današnjo predstavo o oš pa so jim naslikale fejsbuk zgodbice in nekaj razvpitih primerov in "škandalov". Enostavne resnice, črnobele rešitve za barvne probleme, pač to kar danes pali, se klika in gleda in to s čimer se je najlažje strinjat (vsi so fukjeni, jaz pa tak dober).

Ne, niti približno ni tako.
 
  • Haha
Reactions: Matey

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Glede na to, da imam doma dve osnovnošolki, ki bosta kmalu srednješolki in glede na to, da sem, ker so si tako pač želeli, meni pa ni težko, precej vpleten v delo ene od osnovnih šol, ti lahko s polno odgovornostjo povem, da je tako in z mlajšimi generacijami postaja še huje.
Ti pa verjemi kar češ, ni moja naloga, da prepričujem prepričanega ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Jello, a ti misliš, da sodelujemo v temi o korona-šoli zato, ker že 25 let nimamo nobenega stika s šolo? Sicer pa, ti kar naprej verjemi, da imaš edini prav. Naj te vsi mi ostali ne zmotimo v tvojem prepričanju.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jaz pa tri, kaj pa zdaj? Jaz naj verjamem komu? Pišem izključno o tem kar gledam v oš zadnjih 10 let, ne pa overjetju in prepričanju. Wtf? Si mislil da boš mene prepričal da je pa pri nas drugače kot je? Si padel na glavo? In še enkrat, pri nas učitelji ne hodijo na sodišča in odvetniki ne v šolo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Tu bi zadevo samo še preslikal na "ustavno pravico" do vožnje vozila. Včasih se je ljudi zmetalo zaradi neznanja, pa na zdravniškem je kdo padel - sedaj pa je praktično pravica vsakega da serje po cesti, pa če zna ali ne.
Japajade.
Razlika je v tem, da se ni včasih noben sekiral, če je kdo prehitro peljal, narobe parkiral... danes pa doživljate infarkte, če opazite da je kdo črto na cesti prevozil, bognedaj parkiral na invalidskem.