Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Ni več poučevanja. OŠ je na psu, poklicne srednje brez prakse itd.
Srečen bodi da srednje šibajo na zoom.
Že itak zafurane generacije sončkov, bodo še nižje padle.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Je kdo že kje zasledil "minimalni standard" / neko uradno priporočilo kako naj bi potekal pouk?

Pri nas imam dva extrema - gimnazija šibajo v povprečju 4+ Zoome na dan.. osnovna šola (zadnja triada) - pa 1 zoom v celem tednu - hodijo pa maili v smislu
"Preveri odgovore na vprašanja UČ str. 62/naloga 1b. Danes boste reševali naloge v DZ str. 60, 61/16,17. "
Pripravljenost na nov (drugi) val epidemije v vsem svojem sijaju. :mad:
Minimalni standard je, da zgurajo čez leto in imajo čim manj opravka z zoprnimi starši sončkov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK no, mi smo imeli JLA, vmesni so "pavzirali", tile imajo pač korona leto. Saj bodo slej kot prej ugotovili kje jim znanje šepa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Moj nos boljše ocene s srednje šole domov, kot jih je v OŠ, kar me je, moram priznat presenetlo. Očitno ni šlo v nič tistih par mesecev, ko so mel na daljavo. Moja sončka in sončica nimajo nobenih težav za zdaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Keč je, da so se lotili, tako kot vsega drugega. Neki na pol, s prstom v lastni riti, nas pa prepričujejo da je vse super in fajn.
Z bebavim blaženim nasmeškom na ksihtu.
Niti znotraj ene usrane šole ni ama nič poenoteno, kje je potem šele na ravni države?
Stvar me ne moti, dokler tvoj sonček ne bo konkurenca mojemu sončku. Kakšna so pa realne možnsti za enak nivo znanja oz. bolje rečeno: reševanja določenega bolj ali manj smiselnega tipa nalog, je pa čisto druga zgodba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Izobraževanje na daljavo, "uspehi" se bodo pokazali:

izobraževanje na daljavo.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Komentar od zgoraj:
Če se osredotočimo samo na šolanje, bi jaz tudi temu rekla opustošenje.

Če smo pomladi nekako uspeli zaključiti šolsko leto, vsaj formalno, seveda brez osvojenega znanja, pa je sedanja ustavitev šolanja pot v katastrofo.

Vsaj iz mojih izkušenj. En otrok je prvi letnih tehnične fakultete. Podajanje znanja je povsem enosmeren odnos. Profesorji odpredavajo, debat ni, na napisana vprašanja ne odgovarjajo. Bruci se med sabo še ne poznajo, nikogar ne morejo vprašati za nasvet, z nikomer predebatirati problemov. Prepuščeni so posnetim predavanjem in skriptam.
Glede na število brucov in trenutne omejitve Nijz glede laboratorijskih vaj, do konca semestra ne bodo mogli izvesti vaj, tudi če se vrnejo na faks.

Prvošolec srednje tehniške šole isto. Tehnični predmeti na daljavo ... ni šans, da resnično kaj odnesejo od tega. Nobene prakse.

Premalo se govori o izgubljenem znanju. Vsaj priznali bi lahko, da se to dogaja. Tistih 5 % najboljših bo izšlo iz tega kot zmagovalci, ostali kot poraženci.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Komaj 8.11 se gre v šolo
V bistu tega ne piše, piše pa, da se počitnice najverjetneje podaljšajo do 8.11., potem bodo pa 99,9% nadaljevali na daljavo.
Sicer pa cvetka od prejšnjega tedna: od tamalinega sošolca sestra je bila potrjeno okužena s korono, sošolec je še kar veselo hodil v šolo.
Danes smo bili obevščeni, da je tamau (sošolec) tudi okužen. Od zadnjega stika je teden, čakamo kaj bo če bo....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Kaj bo z varstvom otrok do 4. razreda? Oziroma kako je bilo to prejšnjic urejeno? Takrat se me ni toliko tikalo, ker so me zaprli, tokrat pa lahko še delam. Se ne spomnim...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Kaj bo z varstvom otrok do 4. razreda? Oziroma kako je bilo to prejšnjic urejeno? Takrat se me ni toliko tikalo, ker so me zaprli, tokrat pa lahko še delam. Se ne spomnim...
Briga vlado in šolstvo. Znajdeš se sam ali pa si doma in se delodajalcu meša. Super bo tole, ko bodo nadgradili s šolo od doma in sploh ne bodo šli nazaj. Saj folk ne rabi služb in denarja.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Kaj bo z varstvom otrok do 4. razreda? Oziroma kako je bilo to prejšnjic urejeno? Takrat se me ni toliko tikalo, ker so me zaprli, tokrat pa lahko še delam. Se ne spomnim...
Če se prav spomnim:
80 % za varstvo otroka (podobno kot bolniška)
lahko vzameš brez soglasja delodajalca (podobno kot bolniška)

kako je pa v praksi je pa odvisno od delodajalca