Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Ne pozabimo, da nekateri učitelji na predmetni stopnji imajo tudi nižje razrede, ki so še v šoli. Torej, eno uro odpredava v učilnici, lavfa v drugo učilnico in tam vse prištima za zoom, potem spet nazaj na naslednjo uro v drugo učilnico, vmes pa še vaje nalaga... Starši doma pa tudi imajo več kot enega otroka v šoli in še svoje službe... Plačani so pa itak premalo, da bi se ukvarjali s 25 do 30 sončkov namesto njihovih staršev. Če pa imaš normalne starše in otroke in učitelje, se pa marsikaj da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
za to je krivo ministrstvo in ravnateljstvo posamezne šole. Na gimnaziji katero tamali obiskuje so takoj po spomladnaski krizi začeli delat ne tem, brez da bi čakali na ministerstvo. In šli so dol z arnes platforme ravno zaradi takih bedarij. Otroke so začeli že 1. septembra na to pripravljat. Danes vse zrihatano u nulo. Razredi, predmeti, povabila v skupine preko teamsa danes 07.10 zrihtano v nulo. Brez enega izpada cel dan, pa je tamali gor visel od 07.10 do 15.00 ure. Že takoj po koncu prejšnjega šolskega leta so planirali blok ure, tako imajo že od štarta tega leta po 2 ali celo 3 ure skupaj in sedaj to na daljavo funkcionira u piko. Tak da ravnatelja za jajca prijet.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne pozabimo, da nekateri učitelji na predmetni stopnji imajo tudi nižje razrede, ki so še v šoli. Torej, eno uro odpredava v učilnici, lavfa v drugo učilnico in tam vse prištima za zoom, potem spet nazaj na naslednjo uro v drugo učilnico, vmes pa še vaje nalaga... Starši doma pa tudi imajo več kot enega otroka v šoli in še svoje službe... Plačani so pa itak premalo, da bi se ukvarjali s 25 do 30 sončkov namesto njihovih staršev. Če pa imaš normalne starše in otroke in učitelje, se pa marsikaj da.
Pri tamali so so na Zoomu združili paralelki, tako da.....

In juhuhu gremo spet čez učitelje, namesto nad dejanske krivce - ministrstvo in ravnatelje (in deloma občine).

Jaz sem moji celo poletne najedal ali so se kaj zmenili kako bodo jeseni/pozimi,ko bo spet lockdown. Seveda nič od nič in je spet “sama” in bo šla komunikacija kakor si bodo starši zaželeli - mail,Viber, Whatsapp, zoom in ravno sedaj izvedel - SMS, ker ena mama ne zna drugo uporabljati, če bo tudi razredna stopnja šla na daljavo
Seveda šola ne udari po mizi in stopi v podporo učiteljem, ampak pričakuje, da se bodo znašli. Mrš in taka organizacija.
Aja - sicer je do takrat še dva tedna - a nekako ne verjamem, da bo kaj od organizacije.
Maš prav in se strinjam. Za stanje so odgovorni vodstveni kadri. Povsod je tako.
Dost žalostno že to, da ti prvi dan šole na daljavo odpizdi Arnesov sistem. Saj so ja spomladi imeli generalko in par mesecev za priprave. Najbrž jih je presenetilo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
In juhuhu gremo spet čez učitelje, namesto nad dejanske krivce - ministrstvo in ravnatelje (in deloma občine).

Jaz sem moji celo poletne najedal ali so se kaj zmenili kako bodo jeseni/pozimi,ko bo spet lockdown. Seveda nič od nič in je spet “sama” in bo šla komunikacija kakor si bodo starši zaželeli - mail,Viber, Whatsapp, zoom in ravno sedaj izvedel - SMS, ker ena mama ne zna drugo uporabljati, če bo tudi razredna stopnja šla na daljavo
Seveda šola ne udari po mizi in stopi v podporo učiteljem, ampak pričakuje, da se bodo znašli. Mrš in taka organizacija.
Aja - sicer je do takrat še dva tedna - a nekako ne verjamem, da bo kaj od organizacije.

Pa ne pozabit, da večina manjših šol v slo še vedno nima na voljo računalničarja 100%. Manjše šole imajo srečo, da se jim je nekdo prijavil za tistih 20-30% po sistemizaciji. Pa še ta oseba flika po večih šolah ali pa kombinira z drugimi predmeti (in ima neko drugo smer). Kar v praksi pomeni en dan na eni šoli, potem pa 4 dni nič na tej šoli. Ali pa 2x po 4 ure na teden. Kdo bo nudil podporo učiteljem in učencem? Seveda so na MIZŠ obljubljali kako bo to zdaj pa res rešeno. In smo spet tam kjer smo bli marca. Čeprav je bilo več kot dovolj časa, da se vse uredi. Iz njihove strani je bilo narejeno točno 0 in niti pikice več.
Ampak ja prasci učitlski leni. Komaj so čakali, da lahko spizdijo v karanteno in brezdelje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in gr69

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Pa ne pozabit, da večina manjših šol v slo še vedno nima na voljo računalničarja 100%. Manjše šole imajo srečo, da se jim je nekdo prijavil za tistih 20-30% po sistemizaciji. Pa še ta oseba flika po večih šolah ali pa kombinira z drugimi predmeti (in ima neko drugo smer). Kar v praksi pomeni en dan na eni šoli, potem pa 4 dni nič na tej šoli. Ali pa 2x po 4 ure na teden. Kdo bo nudil podporo učiteljem in učencem? Seveda so na MIZŠ obljubljali kako bo to zdaj pa res rešeno. In smo spet tam kjer smo bli marca. Čeprav je bilo več kot dovolj časa, da se vse uredi. Iz njihove strani je bilo narejeno točno 0 in niti pikice več.
Ampak ja prasci učitlski leni. Komaj so čakali, da lahko spizdijo v karanteno in brezdelje.
Kaj pa doma? Mater spet sem diplomiru, to pač ni moj področje. Usposobit tri delovne postaje morš bit mal iznajdljiv. Mam spet nov hobi..... Kva pa na kmetih, kako nej tole....
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.656
113
blizu močvirne prestolnice
ksz
Če bi bilo določenim učiteljem toliko do napredka, bi poskrbeli, če drugega ne pa s stavko. Ah ja, ne gre se za plače, torej ni treba stavkati. Zakaj pa lahko nekje laufa nekje ne? Zamenjava šefa je edina rešitev.
Pri nas laufa ampak očitno so delali na tem in sedaj prek e učilnice in zooma lepo poteka pouk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
Pa ti veš sploh kak dolgo že pizdijo vsi? 20 let.
Pa kak so letos pritisnili starši, mediji in konec koncev ravnatelji.
25 dni nazaj je šel predlog (ki bo zadeve pogojno rešil) v medresorsko usklajevanje.
Če bi imeli voljo bi bila 1. 9. Sistemizacija rešena.
Koliko so iz strani MIZŠ pripravli smernic in izobraževanj za učitelje? 0!

Kot da ti v fabriki rečejo glej vse stroje in robote vam bomo menjali. Enkrat jeseni bojo, ko pridejo jih morete obvladat. Samo izobraževanj nimamo v planu. Pač znajdite se, saj mate navodila na netu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pa ti veš sploh kak dolgo že pizdijo vsi? 20 let.
Pa kak so letos pritisnili starši, mediji in konec koncev ravnatelji.
25 dni nazaj je šel predlog (ki bo zadeve pogojno rešil) v medresorsko usklajevanje.
Če bi imeli voljo bi bila 1. 9. Sistemizacija rešena.
Koliko so iz strani MIZŠ pripravli smernic in izobraževanj za učitelje? 0!

Kot da ti v fabriki rečejo glej vse stroje in robote vam bomo menjali. Enkrat jeseni bojo, ko pridejo jih morete obvladat. Samo izobraževanj nimamo v planu. Pač znajdite se, saj mate navodila na netu.
Saj so imeli vajt celo poletje pa bi se ucili- za ucitelje mislim.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
No tle je kapitlno zajebu ministrstvo. Cajta je blo vec kot dovolj, da bi dorekl eno literaturo za vsak predmet predmetne stopnje, in bi vsak ucitelj posnel 4 ure (1 za vsak letnik) predavanj. Pa je cel let pokrit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
1603171131108.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in ncnifrej

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Pa se neki glede zooma. Zoom omogoca snemanje v cloud, kjer je po tem zlo na izi delit z ucenci. Seveda ta verzija od arnesa katero imajo ucitlji na voljo ne omogoca tega, ceprav bi to resilo precej problemov.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Kakšna verzija od Arnesa?
Ma Arnes kakšno svojo različico Zooma? Ne da bi vedel.
Zoom ima par razlicnih paketov katere lahko narocis. Ta ki jo ima zakupljen arnes nima record to cloud funkcije.

 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
To za Zoom vem.
Zdaj sem šel pogledat in sem res našel inforamcije na Arnesovi strani.
Močno sumim, da tega (vsaj na šoli od tamale) ne uporabljajo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
+ a resno da se morajo za zoom pa teamse učit? 99% njih računalnik dnevno uporablja, imajo FB, messenger, viber,... kar je praktično isto... Res žalostno, da se to zagovarja...

Jaz tudi nisem nikoli zooma pa teamsov uporabljal do korone, pa tudi nisem imel izobraževanj...
Uporabljat Zoom je mnogo več kot pritisniti Host meeting gumb. Gre za organizacijski problem., in zdi se, da je ideja, naj se vsi učitelji učijo na vseh učencih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
V naši OŠ so naredili takoj v začetku leta en tehniški dan na temo tehnologije šolanja na daljavo, učitelji pa so imeli izobraževanje na daljavo. Tako, da so se verjetno kar pripravili. Izvajajo pa malo mešano. Nekaj je zoom-a, nekaj pa samostojnega dela. In to se mi zdi tudi smiselno, ker tudi v razredu ni 45 minut predavanja v eni uri. Za zoom predavanje se mi zdijo vključene kamere otrok brezveze, ker bo šla po zlu prepustnost. Učitelj pa bo vseeno težko videl, komu se z obraza vidi, da ne razume. Tudi mi pri poslovnih delavnicah kamere običajno izklopimo. Saj gledaš tisto, kar ti nekdo prezentira in ne fac drugih.
Problem je gotovo še zmeraj infrastruktura. Računalniki so majhen problem, velik pa je internet. Še zmeraj smo precej daleč od tega, da ima večina stanovanjskih enot spodobno linijo.
Zadnjič sem (ilegalno) peljal študente, ki študirajo drugi letnik tehnične smeri v drugi regiji. Predavanja so preko teamsov, kamere izklopljene. Avditorne vaje v manjših skupinah so kamere večino časa vključene. Laboratorijske vaje so na faksu. Predvidevam, da če jim razglasitev epidemije prepreči izvajanje laboratorijskih vaj, pač takega predmeta ne bo možno opraviti. Enostavno se vse na daljavo ne da, ker rabiš specializirano opremo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Uporabljat Zoom je mnogo več kot pritisniti Host meeting gumb. Gre za organizacijski problem., in zdi se, da je ideja, naj se vsi učitelji učijo na vseh učencih.

Pa dobro, enako je bilo pri nas pa še marsikje. Pa ni nobenih problemov, vsi sestanki in izobraževanja preko teams/zoom/webex,... skype recimo se je pa precej opustil.