Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Težava trenutne vlade je, da nima niti okvirne časovnice odpravljanja ukrepov.
Npr. ko število okuženih pade pod xy cifro odpiramo...... Ko število hospitaliziranih pade pod yx odpiramo.......

Njihovi ukrepi oz. neukrepi pa marsikateremu posamezniku/družini po "izredni polnočni seji" prav fejst komplicirajo življenje in ritem.

Največja žalost pa je, da se opirajo na nestrokovnost NIJZ-ja in karikature na njegovem direktorskem mestu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in McGiver
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ministrica za izobraževanje Simona Kustec je že v torek po sestanku s šolniki in predstavniki Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) sprejela odločitev glede nadaljnjega vključevanja učencev in dijakov k pouku na šolah, a je še ne razkriva. Odločitev mora namreč dokončno potrditi še vlada, kar se bo po napovedih zgodilo v četrtek. Po neuradnih informacijah Kustečeva predlaga, da srednješolci šolsko leto zaključijo doma. ... Kakšno odločitev je ministrica sprejela glede osnovnošolcev, ki za zdaj še nadaljujejo šolanje na domu, ni znano.

Ne trdim, da so stvari enostavne, ampak tak pristop, ki sem ga pobarval, tudi ni najprimernejši.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No maš pa pol ženo al pa koga bližnjega v "prosveti" in sedaj skačeš tukaj na trepalnice....v gospodarstvu se pa tako odvija že od zmeram...

No drama for "us" :)
Zanimivo. Sem bil nekoč v državni firmi, pa se je dogajalo ravno to. Nisi vedel za 5 minut naprej kaj si bo kdo izmislil. In kdo si bo izmislil, ker smo meli žnj šefov. :zavijazocmi:
Zdaj sem v privatni, pa se to ne dogaja.
Mogoče pa zganjaš stereotipe (gorenjci škrti, štajerci veseli, dolenji pa prbiti, dolenjke pa k***), ki z realnostjo nimajo dosti skupnega.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ministrica za izobraževanje Simona Kustec je že v torek po sestanku s šolniki in predstavniki Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) sprejela odločitev glede nadaljnjega vključevanja učencev in dijakov k pouku na šolah, a je še ne razkriva. Odločitev mora namreč dokončno potrditi še vlada, kar se bo po napovedih zgodilo v četrtek. Po neuradnih informacijah Kustečeva predlaga, da srednješolci šolsko leto zaključijo doma. ... Kakšno odločitev je ministrica sprejela glede osnovnošolcev, ki za zdaj še nadaljujejo šolanje na domu, ni znano.

Ne trdim, da so stvari enostavne, ampak tak pristop, ki sem ga pobarval, tudi ni najprimernejši.
Ja itak. Zadnjič za prvo triado so učitelji dobivali navodila v soboto, v ponedljek pa v šolo, tam pa brez mask in razkužil in s premalo kadra, tako da ne morejo zagotavljat normativa 15 otrok na razred. Šolstvo kot sistem je v kurcu.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
McGiver
Ma jaz sem “miren” - živc mi potegne, ko take “majstre” poslušam in ko se spomnim, da njihove “odločitve” potegenjo dejanske odločitve za dnevno življenje za sabo. In da nimam skoraj nič narest, da bi bilo bolje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pozabil sem pripisat KSZ. ;)

Sem na pol poslušal zjutraj poročila na VAL202 in so rekli, da so se odločili, da otroci končajo leto doma (tisti ki niso v šolah) in preko neta. Krek v vsako slovensko šolo! Al se mogoče piše crack? :oops1:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ob 7h. Iščem sedaj kakšno potrditev, pa 24.kur pravijo, da je Simonca neuradno odločila, da srednješolci ostanejo doma, za OŠ pa kao še ni odločitve - ali pa še ni pricurljalo ven.

Edit: 7:05 VAL202 v živo

 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Četrti in peti razredi v šole v ponedeljek, ostali v sredo

 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Razen če ne gre drugače. Kar sprejmejo zjutraj, do poldneva že 3x ne velja več ali velja pogojno ali spet nazaj velja, do večera pa potem še 3x sprememba. Mogoče je to razlog, da se mi naslednji ponedeljek zdi kot oddaljena nedoločena prihodnost, kljub temu da je do njega samo še 4 dni.