Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Največji problem bo nastal septembra. Danes učitelji na vse kriplje pošiljajo snovi ne gleda al otrok zna ali ne na koncu mu bodo šenkali oceno septembra pa bodo zahtevali znanje. In zakaj to počnejo? Ker morajo imeti Julija in Avgusta frei.
In prav je tako. Ker drugače tudi mulci ne bi bili julija in avgusta prosti, pa je prav, da so. Prav nobenega razloga ni, da ne bi šolskega leta oddelali normalno, tudi od doma.

V resnici je tole prilika, da se prevetri učni program (vsaj 60% snovi, ki jo jemljejo v OŠ, je nepotrebna navlaka, manjka pa za 10-20% stvari, ki bi morale biti), poleg tega se bodo eni in drugi naučili komunicirat in delat preko spleta. In izkazalo se bo, da je čas tudi ne le, da se poslovijo tiskani učbeniki, ampak tudi, da je čista neumnost, da je za isti program (predmet v določenem razredu) 5 ali več različnih učbenikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clueless

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Res so revčki otroc. Prevetrili pa ne bodo in septembra bo ostalo enako kot je sedaj In zato se zahvali gabru in ostalim nesposobnim ministrom ali ministricam.
Je pa tako, ti s polno ritjo lahko klobasaš. Pri nas imamo optiko, tablico telefone in računalnik. Marsikje tega nimajo in ravnatelji prosijo za pomoč. Ne samo na sebe gledati, so tudi drugi.
Pomagamo pa finančno.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
prevetrilo se tole ne bo - ker je treba "mindset" v glavah učiteljev (najbrž naslednja "generacija") in pa staršev (oh saj se da tudi drugače) zamenjat.
Da zamenjaš mindset v glavah starsev in posledicno vplivas na sistem pa rabis neko "kriticno maso".. ne vem kolk vas pri vas hodi na (vse?) roditeljske/govorilne - ampak pri nas je ta % starsev vedno enak - in redko nad 50%
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ma komot bi se dalo prioritete postavit. Šola julija in avgusta pa ne pride v poštev tudi zaradi česa drugega, ne samo učiteljskih dopustov. Šolski koledar ima ogromno rezerve.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
A še laufa to šolanje na daljavo? Mi pravi nečak, da danes niso nič imeli, ker imajo kulturni dan. Včeraj so pa imeli športni dan.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Če odmisliš tele neumnosti, ki si jih omenil, kar laufa. Sm pa poleg vsega ratu še ITjevc.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ksz...se oproščam če je že bilo....

Mi zna kdo od vas staršev razložit kaj je narobe z Linuxom? MA Libre Office... MA pdf reader... MA firefox/chromium....

A sončki bi to Mel za igrice igrat? Tud to ma Linux....morje tega... :)
IMG-219caadf235283667329e8234bfc07d7-V.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Why? Vse kar rabi za šolo mA Linux Mint / Ubuntu serijsko.... Ne rabi bit heker za to...

Razen če so jim kak Arch linux gor dal... Pol pa verjamem :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne vem why, nimam pojma o pojmu in tako je z večino povprečnih ljudi, ko slišijo besedo Linux. Podobno je tudi s tem, nad katerim se zdej zgražajo tam gor, namesto da bi obrazložili zadevo. Sam bi na prvo žogo tud rekel ne linuxu, ker imam te dni kr neki težav z ITjanjem vseh 4 računalnikov v bajti. Pač se nikol nisem s tem podrobno ukvarjal, zdej se pa morem, ker moj ITjevc živi v drugi občini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ksz...se oproščam če je že bilo....

Mi zna kdo od vas staršev razložit kaj je narobe z Linuxom? MA Libre Office... MA pdf reader... MA firefox/chromium....

A sončki bi to Mel za igrice igrat? Tud to ma Linux....morje tega... :)
Poglej priponko 32578
Nič ne fali, načeloma pa ni potreben. Okenca imaš načeloma dons skor povsod (z licenco), lahko pa pol štukaš z OpenSource orodji.
Saj Arnes je tud postavil OpenSource zadevo, ki špila, je sicer malčk nepregledna ampak špila.
Žal prevelik zalogaj za večino nadinteligence, ki uči naše otroke in ki je stalno kronično premalo plačana. Če vrjameš.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne vem why, nimam pojma o pojmu in tako je z večino povprečnih ljudi, ko slišijo besedo Linux. Podobno je tudi s tem, nad katerim se zdej zgražajo tam gor, namesto da bi obrazložili zadevo. Sam bi na prvo žogo tud rekel ne linuxu, ker imam te dni kr neki težav z ITjanjem vseh 4 računalnikov v bajti. Pač se nikol nisem s tem podrobno ukvarjal, zdej se pa morem, ker moj ITjevc živi v drugi občini.
Res nujno rabiš OS ki deluje, brskalnik, Office nadomestek, PDF reader/writer. Ostalo se da naštukat oz. so workaroundi.
Če se hočeš jajcat s printerji, skenerji, kamerami in ostalo periferijo, potem pa ni več tako zabavno.
Ko daš pa pamžu v roke Android (ki je Linux-like zadeva), so pa vsi znalci. :cheer:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ma s tem se nikol nisem ubadal preveč, no zdej se morem hebiga. Je pa fascinantno, kok en HP 2200 iz leta 2009 nekje na novo zaživi, ko ga zvlečeš iz omare in mu daš not SSD disk. Mimogrede, Windovs 10 čist lepo šibajo brez licence, licenco se pa tud da dobit, za home uporabo je to čist OK.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
V torek majo pa tole v soli:

Na ravni šole pa smo se odločili, da je tudi torek poseben dan, ko učitelji organiziramo dan dejavnosti. Mi bomo imeli tehniški dan. Poimenovali smo ga MALI KUHARJI. To pomeni, da v torek kuhate skupaj.

Lepo bo .
 
  • Haha
Reactions: Romzi