Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Z zadnjim odstavkom pa zajebeš vse kar se da
Kake majo eni, saj ne vem ce se heca al resno misli?
Fanta, od kje se pa je našla v 34. členu ustave alineja, da je se prepreči prosto gibanje, z namenom preprečitve prenašanja nalezljivih bolezni.
Ustava je bila spisana 30 let nazaj, nima veze s Covidom, nima veze s IJJ.
Lahko utemljujeta, da je vse to plandemija, da je PCT neustaven, ker to še gripica ni, ampak v najbolj osnovnem principu je jasno, ne omejuje se gibanja ("zapira v kleti") zdravim.

V teoriji, imaš 50 % "rizičnih", 50 % "prenašalcev". Po ustavni logiki boš seveda omejil gibanje "prenašalcem", ne pa "rizičnim".

V realnosti pa se presoja sorazmernost, kljub temu da zgornje povsem drži, prido do presojanja, kakšne so posledice, za 1 "rizičnega" US ne bo omejilo gibanje 999 "prenašalcev".
Glavna poanta pa je, US bo to zavrnilo zaradi nesorazmernosti, ne pa za to, ker imamo v ustavi zapisano, da če se kdo boji bolezni, naj se zapre v klet.
Tega ni v ustavi, je pa v ustavi da se lahko (kar pravzaprav pomeni da mora) omejiti gibanje tistim, ki raznašajo bolezni.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Veliko sreče pri dokazovanju, da je ravno Jože tisti, od katerega se je Micka nalezla.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Aja a potem lahko ustavimo vse vrste motornega prevoza ki oneznažuje, pa kurjenje za ogrevanja in podobno?
Ne vem kaj je bila tvoja glavna poanta, ki si jo želel podati, ampak dal si super primer, ki potrjuje moje pisanje.
Prepovedan je neosvinčen bencin, pritoži se na US, da je kršena tvoja ustavna pravica do proste gospodarske pobude, pa boš videl odgovor: prevlada pravica do zdravega okolja, še vedno lahko uveljavljaš svojo ustavno pravico do gospodarskega delovanja z drugimi energenti, ki so tako okolju manj škodljivi.
Podobno velja, da so nekateri kotli za trda goriva prepovedani, pritoži se na US in boš dobil isti odgovor.
Tudi nemška prepoved dizelskih motorjev v mestih, je šla čez sodne mline in je sprejemljiva.
Celo drugače, v Nemčiji imajo prav veselje zeleni vlagat tožbe, da neprepoved dizlov, krši njihove ustavne pravice in so uspešni.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
johan_blond
Lahko utemljujeta, da je vse to plandemija, da je PCT neustaven, ker to še gripica ni, ampak v najbolj osnovnem principu je jasno, ne omejuje se gibanja ("zapira v kleti") zdravim.
Zakaj potem od lani še vedno velja, da se smatra, da si bolan, razen če ne dokažeš naprotno ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Clen je namenjen resnim boleznim, kovid je piš proti kaki eboli, crnim kozam, ipd
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Zakaj potem od lani še vedno velja, da se smatra, da si bolan, razen če ne dokažeš naprotno ?
V tej tvoji dikciji kot si jo postavil, bi rekel da ne drži.
Spet je ključna sorazmernost. V nekaterih primerih je enostavneje (in ustavno sprejemljivo) dokazovanje, da si zdrav, v mnogih primerih pa se dokazuje da si bolan - en kup ukrepov je vezanih na pozitiven PCR.
Poleg tega, saj se eno leto ne "bockamo" ali je kdo bolan ali ne, "bockamo se" ali je kdo prenašalec nalezljive bolezni ali ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Da mladoletniki (12-17) let ne morejo prenašat okužbe ne bi bil tako prepričan in take trditve označevat za bulšit se ne bi upal.

PS: popopolnoma podpiram kompletno cepljenje polnoletnih (razen kjer so medicinski razlogi za to), mladoletnike bi pa zaenkrat pustil pri miru. Ko bodo vsi odrasli pocepljeni se bo pa tudi izkristaliziralo:
- ali je cepljenje mladoletnih potrebno
- ali lahko z veliko verjetnostjo potrdimo, da potencialno tveganje veliko manjše od koristi gledano za to starostno skupino.

Trenutno vsi podatki kažejo, da ni kakšnih posebnih zadržkov pred ceplejnjem mladoletnikov, ampak vse ob svojem času.

Tudi nimam kakšnih posebnih zadržkov glede tega da se kdo rajši zapre v klet, kot da bi "pa tvegal z cepljenjem".
Glede na to da ustava zagotavlja pravico do zdravega bivalnega okolja je jasno, kdo se mora zapirat v klet, in to ni tisti, ki se boji okužbe s Covidom, ampak tisti, ki najverjetneje trosi virus naokoli - to pa so necepljeni in tisti, ki so jim vsi preventivni ukrepi brezveze.
Prenašajo jih že lahko, to je jasno, nikakor pa niso generator okužb oziroma glavni problem. Še posebno, če so tastari doma cepljeni. Mojih otrok ne bo noben cepil vse dokler se ne pocepijo razni andyi in ostali, ki so dosti bolj ogroženi od mulcev. Plus vsega so pa moji vsi prebolel zadevo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-211
113
Prenašajo jih že lahko, to je jasno, nikakor pa niso generator okužb oziroma glavni problem. Še posebno, če so tastari doma cepljeni. Mojih otrok ne bo noben cepil vse dokler se ne pocepijo razni andyi in ostali, ki so dosti bolj ogroženi od mulcev. Plus vsega so pa moji vsi prebolel zadevo.
Pa kaj imajo razni andyji s tvojimi mulci, da jih ne boš cepil?

Tvoji mulci, ki se družijo in srečujejo s stotinami drugih (v šoli in po šoli) se bodo prej okužili, in okužbo širili naprej, kot pa en penzič, ki je že pred korono živel v karanteni, ne hodi v službo, šolo, po diskotekah, druži se s par sosedi pa 1x na teden gre v trgovino. ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Pa kaj imajo razni andyji s tvojimi mulci, da jih ne boš cepil?

Tvoji mulci, ki se družijo in srečujejo s stotinami drugih (v šoli in po šoli) se bodo prej okužili, in okužbo širili naprej, kot pa en penzič, ki je že pred korono živel v karanteni, ne hodi v službo, šolo, po diskotekah, druži se s par sosedi pa 1x na teden gre v trgovino. ...
To pa ne drži. Po besedah darjana gre vsak dan v trgovino in njemu za vrat diha. :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113

Podpiramo
Kaj ko je zaščitena kod kočevski medved. Pa sem prepričan, da bi še medved naredil manj škode kot ta kokoš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan